Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: FIltry ND

  1. #41

    Domyślnie

    to spostrzezenie jakoby hoya miala slabe powloki wydaje mi sie niesluszne.
    powod jest Jakis inny.
    hoya to potezny producent optyki , jeden z wiekszych w swiecie , ma potezne doswiadczenie rowniez w warstwach przeciwodblaskowych , takze w szklach do okularow , gdzie jak wiadomo sprzedaje sie olbrzymie ilosci.

    albo ktos wyczyscil filtr isopropanolem - co do takich skutkow moze prowadzic , albo wskutek obcierania powierzchni filtra o gabke w trakcie ruchu doszlo do uszkodzenia mechanicznego.

    o powlokach stosowanych przez hoya nie moge nic negatywnego powiedziec , a pewnie mam kilkanascie filtrow od nich od dobrych 10 lat jesli nie wiecej. Zero uszkodzen.





    moze uzupelnienie jesli pytajacy czyta jeszcze ten watek.

    z niewiadomych powodow przyklad drugi zostal zapisany jako nieco mniejszy. zauwazylem dopiero po wyslaniu.
    zresetowalem wszystkie nastawy w wolarce raw - przejmij nastawy z aparatu. W tym przypadku obraz z haidy mial rzeczywiscie lekkie ocieplenie . Nie nazwalbym tego zafarbem , ciut , ciut cipelejszy odcien . Wystarczy w wolarce lekko przesunac suwak niebieskiego w kierunku + a roznica znika. W sumie drobiazg bez znaczania praktycznego.

    natomiast w zakresie ostrosci roznic nie widze.

    Poniewaz pytanie bylo o jakosc/cena - wiec haida moim zdaniem daje korzystne proporcje , przy jakosci bez istotnego zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 05-04-2018 o 10:42

  2. #42

    Domyślnie

    @Nican, @Krzysztofh, dziękuję za odpowiedzi. Dla mnie też sugerowanie jakoby te uszkodzenia filtrów wynikały ze słabych powłok tych filtrów wydaje się wątpliwe, niemniej jakąś niepewność jednak zasiały i stąd wcześniejsze pytanie. Wrzucone zdjęcia wyglądają OK, żadnych istotnych (niekorzystnych) różnic nie widać, wobec czego ten filtr Haida ND3.0 to bardzo ciekawa opcja. Niestety jest problem z jej dostępnością w polskich sklepach (wstępne przeszukanie "polskiego" Internetu nie dało żadnego rezultatu).

  3. #43
    Ostatnio edytowane przez Krzysztofh ; 06-04-2018 o 06:57

  4. #44

    Domyślnie

    To znam, ale sęk w tym, że chyba nie o te filtry chodzi. Te są "PROII MC", inne "NanoPro MC", a tu chodzi o filtry bez tych oznaczeń. Haida z tymi oznaczeniami podobno daje mocną sepię na zdjęciach, w przeciwieństwie do "gołej" wersji filtrów Haida, które są podobno znacznie bardziej neutralne kolorystycznie (a zarazem tańsze, choć podobno czasem łapią bliki tam gdzie droższe ich nie dają).

  5. #45

    Domyślnie

    jest tutaj

    https://www.amazon.de/Neutral-Graufi...aida+nd+3.0+77

    cos ok 140 zl w zaleznosci od kursu.

    ogolnie Amazon wysyla do RP

    nie chcialem wydawac wiecej , gdyz wole Taki filtr symulowac elektronicznie , ale mam , po to zeby wiedziec ze nie jest mi potrzebny.

    kolorystycznie jak pisalem , leciusienko ociepla , nie ma mowy o duzym zafarbie.
    oceny kupujacych sa tez wysokie.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koski Zobacz posta
    Haida z tymi oznaczeniami podobno daje mocną sepię na zdjęciach, w przeciwieństwie do "gołej" wersji filtrów Haida
    mam zestaw 8x, 64x i 1000x w tym wariancie Pro MC i mocnej sepii nie zauwazylem. one troche ocieplaja zdjecia ale to jest ocieplenie z gatunku bardzo przyjemnie wygladajacych na zdjeciach (cos posredniego miedzy filtrem 81B a Sky 1B) wiec na pewno daleko temu od okreslenia "mocna sepia" jak dla mnie

  7. #47

    Domyślnie

    Co do tej mocnej sepii to po prostu takie określenie znalazłem w jakiejś recenzji tych filtrów więc ja się przy tym upierał nie będę. Btw, osobiście bardzo mi podchodzi właśnie "ocieplanie" niż "ochładzanie" kolorystyki zdjęć i m.in. stąd też zainteresowanie filtrami Haida. Realia są za to takie, że z racji stosunku cena/jakość nabyłem ostatecznie filtr z linku od @Nican, z amazon.de (na USAńskim amazonie filtr był jeszcze tańszy, ale z przesyłką wychodziło już jednak drożej). Teraz czekam jeszcze na redukcje, w weekend może już pierwsze próby i testy. Dziękuję raz jeszcze za Wasze komentarze

  8. #48

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego wątku bo ten wygląda na w miarę uniwersalny, więc zapytam tutaj. Po pierwsze- jeśli chcę rozwlec czas o 4EV (z 1/4000 na 1/250) to jaką wartość ND powinienem zakupić? Po drugie- co jest godne polecenia pod 77mm?
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 25-05-2018 o 18:04

  9. #49

    Domyślnie

    Tutaj jest prawie wszystko: http://www.imagen-estilo.com/Article...explained.html. Brakuje jeszcze ciemniejszych, ale łatwo obliczyć, że 512 to będzie 9 działek, a 1024 to 10.
    Ja używam Heliopana 1000x i jest OK, ale nie jest to najtańsza opcja.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie będę zakładał nowego wątku bo ten wygląda na w miarę uniwersalny, więc zapytam tutaj. Po pierwsze- jeśli chcę rozwlec czas o 4EV (z 1/4000 na 1/250) to jaką wartość ND powinienem zakupić? Po drugie- co jest godne polecenia pod 77mm?
    np

    https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_no...oya+YPND001677

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •