Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: FIltry ND

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    B+W chyba nie ma zewnętrznego gwintu.
    Ma!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    rozpisywac mi sie nie chce wiec patrz tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showpost....4&postcount=65 nie bede przepisywal!
    Potwierdzam to co widać w linku - w Speedgraphic za filtr Lee z przesyłką i haraczem 3% dla banku zapłaciłem w ubiegłym roku równowartość 290 zł, a to samo w Polsce w sklepie kosztowało 450 zł.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja swojego ND400 kupowałem jakoś w lutym br u tego gościa na ebayu

    http://cgi.ebay.co.uk/New-77mm-Hoya-...item35aa461b53

    Wyszło mi 300 pln
    K5 + S10-20 + 40/2.8 Ltd + 70/2.4 Ltd + 15/4 Ltd + T70-200/2.8 + Lee Filters
    http://bartekkw.deviantart.com/
    "Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon" Ansel Adams

  4. #24

    Domyślnie

    Ciekawostka dotycząca ND 3.0 Hitecha i Sigmy 10-20: Robią się takie refleksy:


    Jeden pierścień w środku, drugi na obrzeżach kadru. Efekt występuje na ogniskowej 10mm, wydłużanie go usuwa. Jedna z opinii mówi, że obiektyw odbija się w filtrze, ale dlaczego tylko na najkrótszej ogniskowej? Czy winne może być wpadanie światła bokami przez holder?
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek-GL Zobacz posta
    Do tego dodając fakt, że Polska to zadupie europy 200 lat za murzynami - nigdzie nie mogę znaleźć filtrów LEE ( z resztą o heliopany też ciężko).
    Koledzy podali gdzie kupisz Lee i nie pisz prosze ze nic nie ma w raysfoto bo jest!
    Lee nie robi nakrecanych filtrow (chyba ze jakas nowosc)......
    Nie polecam jednak Raysfoto do zakupu Lee.....nooo chyba ze chcesz przeplacic 100% ceny np: Angielskiej z przesylka do Polski

    Ewentualnie nakręcanego Big Stopera od LEE na średnicę 52 mm ??
    Nie istnieje nakrecany Big Stoper a sam wsuwany jest 100x100mm i nie wejdzie w Cokina P.......poza tym bardzo trudno go kupic, sam czekam juz drugi miesiac w kolejce

    Nazgul to co pokazujesz to masakra jest, oddal bym im ten filtr spowrotem!
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 07-08-2010 o 01:40

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Nazgul to co pokazujesz to masakra jest, oddal bym im ten filtr spowrotem!
    Przesadzasz. Efekt występuje tylko z jednym szkłem, i tylko na szerokim końcu. No chyba że zauważyłeś na samplu coś innego...
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazgul Zobacz posta
    Przesadzasz. Efekt występuje tylko z jednym szkłem, i tylko na szerokim końcu. No chyba że zauważyłeś na samplu coś innego...
    Z Sigma 10-20 na szerokim masz takie cos......hmmmm no tak ale uzywanie takiego filtra na 10mm to podstawa, wiekszosc kadrow memlanych robi sie na szerokim kacie......a przynajmniej wiekszosc ktore widzialem, sam tez glownie robie na 10mm wlasnie Sigma i z B+W ND3.0 i problem nie istnieje Dlatego uwazam ze jest masakra!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Z Sigma 10-20 na szerokim masz takie cos......hmmmm no tak ale uzywanie takiego filtra na 10mm to podstawa, wiekszosc kadrow memlanych robi sie na szerokim kacie......a przynajmniej wiekszosc ktore widzialem, sam tez glownie robie na 10mm wlasnie Sigma i z B+W ND3.0 i problem nie istnieje Dlatego uwazam ze jest masakra!
    Uszczelnię holder i zobaczymy. Jak problem nie ustąpi będę podejmował działania ale nie chciał bym zmieniać filtra na wkręcany
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazgul Zobacz posta
    Uszczelnię holder i zobaczymy. Jak problem nie ustąpi będę podejmował działania ale nie chciał bym zmieniać filtra na wkręcany
    Ale fo pa!
    No tak to jest filtr w holderze a nie nakrecany......no to go uszczelnij
    Ja jestem w kolejce do BigStopera Lee a ten ma uszczelke

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Ale fo pa!
    No tak to jest filtr w holderze a nie nakrecany......no to go uszczelnij
    Ja jestem w kolejce do BigStopera Lee a ten ma uszczelke
    No będę musiał, bo z ciekawości zajrzałem do RaysFoto i zobaczyłem ceny mocowań Hitecha (85) - pierścieni i szerokokątnego holdera alu...

    Koszmar.
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •