Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Poważnie uszkodzony korpus D300s

    Witam! Mam poważny problem. W wyniku upadku i uderzenia o betonową posadzkę pęknięciu uległ korpus mojego D300s. Część korpusu wraz z mocowaniem paska została wgnieciona do środka i spowodowała uszkodzenie wyświetlacza, który pokazuje różne "dziwne rzeczy". Aparat wydaje się funkcjonować normalnie, ale sterownie jego funkcjami z uszkodzonym wyświetlaczem jest praktycznie niemożliwe. W rozmowie telefonicznej serwis Nikona określił się, że nie dokona naprawy (wymiany) korpusu. Czy ktoś zna jakiś sposób żeby rozwiązać taki problem? Czy mam się pożegnać z aparatem?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Paput
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    235

    Domyślnie

    zostaje Ci Fixation UK lub niezależne polskie serwisy...

    Ja w swoim D2X od miesiąca nie mam LCD i uwierz mi, idzie się przyzwyczaić
    Nikon D2x| Nikon D60 | Sigma 70-200/2.8 | Soligor 19-35/3.5-4.5 | Tokina 150-500/5.6 | SB-28
    szczera chęć nauki i samokrytyka jest najważniejsza

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli mocowanie paska wgniecione jest do środka, to świadczy o tym, że uszkodzony jest magnezowy szkielet aparatu.
    Miałem to samo w D70. Odłamała się cześć wewnętrznego metalowego szkieletu przylegająca od wewnątrz do obudowy w okolicach miejsca mocowania paska. Aparat upadł na chodnik.
    Naprawa nie opłacalna, bo szkielet aparatu nie wchodzi w skład części zamiennych. Chyba, że znajdzie drugi zepsuty aparat. Ale przełożenie wszystkich części to duży koszt dlatego, że nie wszystkie taśmy przewodzące można zdemontować. Niektóre są przylutowane na stałe (osobiście rozebrałem aparat, gdy nikt nie chciał podjąć się jego naprawy).

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wyświetlacz, to jest on ogólnodostępny, koszt 280zł.
    Korpus zależy jak poważne uszkodzenie, przydałyby się zdjęcia, ale raczej części z demontażu wchodzą w grę.

  6. #6

    Domyślnie

    Poniżej zdjęcia uszkodzonego korpusu wraz z tym co pokazuje wyświetlacz. Aparatu nie da się wyłączyć, nie działa przycisk "mode" oraz "+/-". Proszę o namiary na sprawdzone serwisy foto, do których ewentualnie mógłbym się zwrócić z zapytaniem o naprawę!
    1.
    2.
    3.

  7. #7

    Domyślnie

    Z ciekawości wypadł Ci z rąk, czy zleciał ze statywu ?

    Koszt naprawy może być spory, raczej wysyłałbym za granicę. (choć kursy nie rozpieszczają)
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 20-06-2010 o 16:17 Powód: pis. ("zagranicę")
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #8

    Domyślnie

    Uszkodzenie nie jest poważne, ale konieczna będzie wymiana górnego panela. Jeśli chcesz, sprawdzę ceny.
    Trzeba jeszcze mieć nadzieję że powodem nie działających przycisków jest przerwanie taśmy na panelu, a nie uszkodzenie płytki która znajduje się dokładnie pod wyświetlaczem, ale jeśli reszta funkcji działa, to mało prawdopodobne.
    Wysyłka za granicę, bez sensu, chyba że będzie niższy koszt naprawy.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak juz kolega z serwisu napisał mozesz mieć dużo szczęścia bo te obudowy dziela sie chyba na górze. Daj znac jak się sprawy potoczyły.. no i oczywiscie współczucie.
    E-3,ZD14-54,ZD40-150,S30,FL50,FL50R,FL36R + trochę gratów... i oczywiście F65

  10. #10

    Domyślnie

    Wybacz, ze zartuje w takiej chwili, ale moze ustawiles na gornym wyswietlaczu jezyk na arabski albo azjatycki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •