Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Konwertery do Nikonów

    Witam, jestem nowym użytkownikiem, świeżo po maturze, zielonym w fotografii póki co, bo interesuję się nią dopiero pół roku. Mam ochotę kupić sobie konwerter makro do D5000 (z obiektywem AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR).
    Dokładnie konwerter MAKRO DCR-250 (RAYNOX).


    Moje pytania brzmią:

    1. Czy w ogóle ma sens kupowanie tego konwertera do tego obiektywu?

    2. Lepiej kupić konwerter czy uzbierać na obiektyw makro (niekoniecznie NIKKOR)?

    3. Jeżeli się opłaca kupować konwertery do tego obiektywu, to czy istnieją jakieś sensowne szerokokątne?

    4. Jakie wady mają konwertery?

  2. #2

    Domyślnie

    1. Raczej nie, bedzie to malo uniwersalne i bedzie winietowac, aczkolwiek nie jakos tragicznie, zeby sie nie dalo czegos z tym zrobic. Raynox bardzo fajnie dziala z 50/1.8
    2. Lepiej obiektyw.
    3. Nie oplaca sie kupowac szerokokatych konwerterow, bardzo psuja obraz, lepiej samyanga 14/2.8
    4. Najwieksza to pogarszanie jakosci obrazu, dcr-250 nie pogarsza, a przynajmniej nie widze, zeby pogarszal.
    D90 + słoik po Kieleckim

  3. #3

    Domyślnie

    Więc lepiej będzie kupić po prostu obiektyw makro i szerokokątny? Czy szerokokątny i makro zmiennoogniskowe spisują się dobrze, czy lepsze są stałoogniskowe?
    Obiektywy NIKKOR u mnie odpadają, bo są za drogie póki co, więc prosiłbym o podawanie zastępczych (słyszałem, że Sigma jest porównywalna jakościowo - a inne firmy jak się prezentują?)

  4. #4

    Domyślnie

    Zaproponowalem samyanga, bo jest tani, ale jak bym mial kupowac szeroki dla sibie to albo sigme 10-20/3.5, albo tokine 12-24/4. eden szerszy, drugi uniwersalniejszy.

    Makro zmiennoogniskowe to nie makro. Tylko stalki bierz. Od tej sigmy wolalbym tokine 100, albo uzywanego nikkora 105/2.8D.

    A tak btw, to poszukaj na forum, jest masa informacji na ten temat.
    D90 + słoik po Kieleckim

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •