Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Ciemna sala weselna - ostre zdjęcia

    Witam serdecznie mam pytanie do bardziej doświadczonych osób. Otóż zdarzyło mi się walczyć w takiej sali światło zastane na poziomie iso 4000 t 30 f 2.8-3.2 Próbowałem równoważyć światło zastane z błtskowym zszedłem na 2000 ale żeby chwycić to zastane to ustawiłem 1/60 f 4 palnik w górę. Niestety i tak nie jestem zadowolony z ostrości zdjęć. Poszperałem w ustawieniach aparatu tzn zmieniłem sledzenie ostrości na ciągłe pozmieniałem pkt bodajże z 9 na 21 ale jakoś tak nie widzę poprawy. Mam pytanie jak w takich warunkach sobie pomóc.
    PS
    W użyciu były też 3 lampy ale dość często błyskały wyzwalane przez inne osoby.

  2. #2

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Będzie tylko mam pytanie w jaki sposób umieścić surowy raw tak aby każdy mógł sprawdzić co i jak?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Witam serdecznie mam pytanie do bardziej doświadczonych osób. Otóż zdarzyło mi się walczyć w takiej sali światło zastane na poziomie iso 4000 t 30 f 2.8-3.2 Próbowałem równoważyć światło zastane z błtskowym zszedłem na 2000 ale żeby chwycić to zastane to ustawiłem 1/60 f 4 palnik w górę. Niestety i tak nie jestem zadowolony z ostrości zdjęć. Poszperałem w ustawieniach aparatu tzn zmieniłem sledzenie ostrości na ciągłe pozmieniałem pkt bodajże z 9 na 21 ale jakoś tak nie widzę poprawy. Mam pytanie jak w takich warunkach sobie pomóc.
    PS
    W użyciu były też 3 lampy ale dość często błyskały wyzwalane przez inne osoby.
    Przy 1/60 i dynamicznych tańcach może być to za długi czas. Nawet błysk lampy może nie zamrozić ruchu.
    Jeśli sala jest naprawdę ciemna, nie ma jak odbić od sufitu to pozostaje chyba albo kombinować z błyskiem na wprost, ale może w trybie BL z korektą na -, albo palnik pod kątem z jakimś dyfuzorem..
    No chyba, że ma ktoś D3s i ISO tryliard

  6. #6

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Przy 1/60 i dynamicznych tańcach może być to za długi czas. Nawet błysk lampy może nie zamrozić ruchu.
    Jeśli sala jest naprawdę ciemna, nie ma jak odbić od sufitu to pozostaje chyba albo kombinować z błyskiem na wprost, ale może w trybie BL z korektą na -, albo palnik pod kątem z jakimś dyfuzorem..
    No chyba, że ma ktoś D3s i ISO tryliard
    Już teraz wiem że przy 1/60 jest za długi ale dając 1/80 czy nawet 1/100 z tylu sali ciemność widzę .

  8. #8

    Domyślnie

    no bo należało by dać 1/30 synchrnizację na 2 kurtynę i będzie ok
    nie sądzisz że wraz ze skróceniem czasu naświetlania wpadnie więcej światła z tyłu?
    no i z tego co wiem masz jasne szkło więc po co je przymykasz do f4?

    no i ściągnąłem sobie pierwszy plik i walcze czym to otworzyć
    ale widzę że to jest po prostu poruszone więc nie ma nad czym się tu rozwodzić
    Ostatnio edytowane przez jacek.gold ; 01-06-2010 o 11:29

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Już spieszę z odpowiedzią. Oczywiście próbowałem z czasem 1/30 ale wcale nie jest tak kolorowo. Być może błędem jest że głowicę zawsze ale to zawsze skierowaną mam do góry. Tu będę musiał wypróbować głowice na wprost w BL z minusową korekcją( każdy wie o co chodzi). f 4 bo niestety przy dynamicznym tańcu u mnie nie zawsze jest ostro na 2.8 no i wymyśliłem sobie że trzeba zwiększyć głębie ostrości aby i Pani na którą ustawiłem ostrość i Pan który z nią hasa byli na ostro. natomiast z tym wpadaniem światła nie rozumiem o co chodzi.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    nie sądzisz chyba że wraz ze skróceniem czasu naświetlania wpadnie więcej światła z tyłu?
    mój błąd bo zabrakło tego słówka na czerwono
    taki przykładowy obrazek 1/50 f2,8 iso400

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •