Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Etui na pojedyncze filtry

    Czołem

    Kilka dni temu kupiłem sobie pierwszy w życiu filtr. 67mm polarkę od Marumi. Bardzo narzuciła mi się niepraktyczność pudełek w których sprzedawana jest większość filtrów. Pudełko w porównaniu do filtra jest duże, grube i kanciaste, co utrudnia upychanie go w torbie i czyni wielce uciążliwym ewentualne wzięcie na spacer samego aparatu + filtra w kieszeni.
    Więc co? Pomyślałem, że przydałoby się kupić jakieś usztywniane etui na filtr, coś w stylu tego dołączanego przez SanDiska do niektórych kart pamięci:



    Co się okazuje? Jest sporo etui mieszczących po kilka filtrów, są etui na cokinowe płytki. A na pojedynczy, okrągły filtr można kupić albo kolejne plastikowe opakowanie (to ja już bym wolał opakowanie po jakimś kremie lub innej kobiecej pierdółce), albo takie coś:
    http://www.allegro.pl/item1040300474_futer...2_77_82_mm.html
    No okej, niby wszystko pięknie, ale:
    - jak na mój 67mm, to jest równie za duże jak standardowy plastik
    - nie jest porządnie usztywnione, więc nie mógłbym ze spokojnym sumieniem nosić polarki w kieszeni
    - mam wrażenie, że nie przedstawia sobą najwyższych standardów jakości wykonania

    Dobra, po tym (zbyt) długim wstępie pora na moje pytanie. Czy tylko ja zauważyłem problem z dostępnością porządnych, stanowiących dobre zabezpieczenie, a jednocześnie zachowujących możliwie małe rozmiary etui na pojedynczy filtr?

  2. #2

    Domyślnie

    ja szukałem jakiś czas temu właśnie czegoś podobnego, ale poddałem się ... lepiej zrobić coś samemu, roboty nie dużo a przynajmniej zrobisz dokładnie to czego potrzebujesz

  3. #3

    Domyślnie

    O ile opakowania Marumi nie są złe to Hoya są 10 razy niepraktyczniejsze
    Ja też szukałem jakiś czas i znalazłem takie coś:

    http://allegro.pl/item1030193485_opa..._46_mm_mf.html - możesz sprawdzić może w ofercie mają większe.
    135 | DX | 35mm | 90mm | Nikon 1 | 18.5mm

  4. #4

    Domyślnie

    Mają, mają. Problem w tym, że jest to wymiana jednego kanciastego plastiku na drugi, trochę mniejszy. Ponadto to co sprzedają jest przystosowane do filtrów 62-77mm, czyli dalej będzie niepotrzebnie zbyt duże.

  5. #5

    Domyślnie

    Oj marudzisz troche. Ja tam swoja Hoye 67 mm w pudelku bez problemu upycham w torbie foto,w kaburze typu colt do spolki z szara polowka i adapterem,albo po kieszeniach...plus kluczyki od samochodu,komorke i paczke fajek.
    Dobra, a na powaznie najlepiej bedzie zaadaptowac jakies okragle metalowe pudeleczko i wykleic gabka, zyskasz na dl. i szer. ale niekoniecznie juz na grubosci, wzgledem orginalnego opakowania.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    ja mam po roznych Marumi nazbierane chyba z 6 tych "jajkowatych" pudelek. sa niezastapione
    gdy chodzi o ograniczanie zajmowanego miejsca w plecaku bez uszczerbku na funkcjonalnosci.

    rzadziej uzywane filtry mam w portfelu typu LowePro Filter Pouch, ale dorazne polary i UV-ki
    w tych Marumi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •