Close

Strona 4 z 33 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 326

Wątek: Err nikon D80

  1. #31

    Domyślnie

    Hej Grześku! Pasuje mi piątkowe popołudnie - napisz w jakich godzinach i gdzie i się spotkamy Mój e-mail: barciuro@o2.pl
    Pozdrawiam! B.

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Białystok
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, i u mnie jest ten sam problem error w D80, jeszcze kilka dni temu wyskakiwał error ale zdjęcia dało się robić po pstryknięciu na pusto, 1 zdjęcie i znowu err, a teraz już cały czas się świeci.

    chyba zaczęło mi się to pojawiać kilka dni po tym jak zmieniałem obiektywy na zewnątrz i wleciał jakiś paproch do środka i nie wiem czy gdzieś się zawieruszył i coś blokuje.

    Czy komuś się udało w domowych warunkach naprawić tą usterkę bez wymiany części ?

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    Zapewniam że to nie wina wymiany obiektywu na zewnątrz ani żadnego paprocha.
    Tak, jak już pisałem istnieje możliwość naprawy bez wymiany części ale po pierwsze - aparat i tak będzie się zawieszał, tyle tylko że po ponownym wciśnięciu spustu migawki wróci do normalnego stanu pracy, i tak od przypadku do przypadku, zazwyczaj jedno zdjęcie dobre na jedno złe, a po drugie - nikt nikomu nie da absolutnie żadnej gwarancji na ile taka naprawa będzie skuteczna i ile zdjęć w tym stanie aparat wykona.
    Gdyby okazało się że na forum znajdzie się więcej osób z tą usterką chętnych na naprawę, można zamówić części hurtem, wówczas opłata za przesyłkę będzie jednorazowa i rozłożona na każdego użytkownika po równo, a co za tym idzie - cena jednostkowa części będzie jeszcze niższa.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

  4. #34
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Białystok
    Posty
    5

    Domyślnie

    czyli żeby naprawić tą usterkę muszę rozebrać puszkę na części tak jak w filmikach (2częsci) z youtube ?

  5. #35

    Domyślnie

    Cześć,

    Pozwolę sobie na małe wtrącenie w temat. Co prawda D80 miałem tylko ze 2 tygodnie i to dawno temu ale miło wspominam kolory z tej puszki, dlatego też smutno czytać że trapia ją takie przypadłości.

    Pisze tutaj, żeby powiedzieć, iż znam kolege Grzśka (rstr575) od ładnych kilku lat osobiście (pracujemy w jednej firmie). I już kilka razy rozgrzebywał moje puszki (konkretnie d50 i gripa do d700, którego nota bene ożywił z czeluści niedziałania) i przy okazji nie tylko moje (C5D Mariusza, i cała fura KM5, laptopy i inne takie tam). W każdym bądź razie facet jest w tej materii godny zaufania.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  6. #36
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    Do kolegi Kya - tak, aparat trzeba rozebrać w proch. Plus to dochodzi lutowanie i poprawne złożenie mechaniki podczas wymiany elementu.

    Pozdrawiam

    Grzesiek

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rstr575 Zobacz posta
    Zapewniam że to nie wina wymiany obiektywu na zewnątrz ani żadnego paprocha.
    Tak, jak już pisałem istnieje możliwość naprawy bez wymiany części ale po pierwsze - aparat i tak będzie się zawieszał, tyle tylko że po ponownym wciśnięciu spustu migawki wróci do normalnego stanu pracy, i tak od przypadku do przypadku, zazwyczaj jedno zdjęcie dobre na jedno złe, a po drugie - nikt nikomu nie da absolutnie żadnej gwarancji na ile taka naprawa będzie skuteczna i ile zdjęć w tym stanie aparat wykona.
    Gdyby okazało się że na forum znajdzie się więcej osób z tą usterką chętnych na naprawę, można zamówić części hurtem, wówczas opłata za przesyłkę będzie jednorazowa i rozłożona na każdego użytkownika po równo, a co za tym idzie - cena jednostkowa części będzie jeszcze niższa.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    No to ja bym się pisał. Dziś dostałem ekspertyzę swojej 80-tki. Kosz brutto 400 zł. Do wymiany
    1C999-458 - APERTURE CONTROL UNIT
    Ile nas jest? Będzie ze 3 osoby?

  8. #38

    Domyślnie

    Wymieniłem, no i prawie się udało.
    Tzn wszystko niby działa ale przysłona jest na max domknięta i to cięgło, które steruje przysłoną , jest na maxa w dół i jest zablokowane, niby na panelu sie przyslona zmienia ale faktycznie jest domknięta na max. pewnie coś przy składaniu poknociłem, jakieś podpowiedzi...

    rozebrałem raz jeszcze, znalazłem błąd, Jedno cięgno było nie tam gdzie trzeba przy podłączaniu tego modułu sterującego przysłoną.
    Poskładałem, przysłona działa ostrzy i wszysko git, tylko nie ma zdjęć, tzn jest czarny ekran, czasem czerwona smuga po boku, przy f1.8, nie działa lampa, czy może pominąłem jakąś taśmę ale ja źle włożyłem?
    Przedtem zdjęcia robił, tylko przysłona była zablokowana.
    Nie ma już siły.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 12-08-2011 o 04:50 Powód: łączymy, nie mnożymy.

  9. #39
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    A ostrzegałem...
    Co do lampy to mogą być pozrywane kable - bo zakładam że ich nie odlutowałeś na czas naprawy i górna obudowa "dyndała" sobie na nich.
    Jeśli zaś o czarne zdjęcia się rozchodzi - mechanika ma to do siebie że jeszcze zbroi migawkę za każdym razem po wykonaniu zdjęcia, więc oprócz cięgien o których wspomniałeś trzeba mieć także baczenie na zazębienie migawki z resztą układu.

    Grzesiek

  10. #40

    Domyślnie

    Co tylko na spokojnie przyjrzałem się kablom zanim przeczytałem twojego posta, zgadza się jeden jest oderwany (ano dyndała sobie).
    Co do mechaniki to już nie wiem co tam może byc jeszcze źle, po pierwszym złożeniu zdjęcia były, tylko ciemne. Przed drugim złożenie kręciłem kółeczkiem silnika i niby wszystko chodziło, lustro, migawka, cięgno od przesłony. Migawkę zakładałem przy uniesionym lustrze, przy zamkniętym nie chciała wejść.
    Ostatnio edytowane przez RAF7705 ; 11-06-2011 o 07:51

Strona 4 z 33 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •