Close

Strona 3 z 33 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 326

Wątek: Err nikon D80

  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuję Grzegorz, no właśnie widziałem filmik na you tube ile tego rozbierania jest, chyba będę pstrykał aż padnie całkiem.
    Czyli co, wymiana tego elementu to jedyne lekarstwo na problem tym err co parę fotek (po naciśnięciu spustu err znika ale nie robi się zdjęcie, taki pusty strzał)

    To nieźle się cenią za robociznę, jeśli część kosztuje 120zł.

    No to kupiłem tą część, (jestem 72 kupcem )nie wiem czy sam podejmę się wymiany, może poszukam jakiegoś fachowca w okolicy.

    Grzegorz a zapytam jeszcze czy tam w grę wchodzi lutowanie czy tylko odkręcanie śrubek i rozpinanie taśm?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 12-08-2011 o 04:51 Powód: łączymy, nie mnożymy.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Red face

    Jak widać 70-80% kosztów naprawy to robocizna-pozostawie to bez komentarza...

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    Luty też są. 4 na płycie głównej po zdjęciu tylnej obudowy, 6 od lampy blyskowej, 1 na masie od spodu, potem 4 od komory lustra i na koniec 5 od migawki. Chyba niczego nie pominąłem.

  4. #24

    Domyślnie

    Te D80tki w ostatnim czasie zaczęły masowo padać. Facet z serwisu powiedział, że w ostatnim czasie naprawiał KILKADZIESIĄT D80tek.
    W pierwszym serwisie do którego wysłałam aparat serwisant stwierdził, że nie może mi go naprawić, gdyż nie ma części. Polski serwis Nikona może ją sprzedać, ale doliczy do niej ROBOCIZNĘ (mimo, że naprawiać będzie kto inny!)!
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 27-05-2011 o 14:52
    Kobieta z Sonnarem też może

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ciekawa polityka.
    Więc wygląda na to że lepiej ściągać części samemu i poszukać kogoś kto ma choć blade pojęcie o naprawach sprzętu-bo w moim odczuciu 80zl za naprawe plus oczywiscie cena czesci to chyba uczciwa kwota.
    Tym bardziej ze za czas jakiś nastąpi najprawdopodobniej podobny wysyp D90...

  6. #26

    Domyślnie

    Gdybym wiedziała wcześniej, to bym tak zrobiła. Teraz już za późno
    Kobieta z Sonnarem też może

  7. #27

    Domyślnie

    Grzegorz, chętnie bym wysłał go do Ciebie ale jestem za granicą.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ja problemu nie widzę. Poza kwestią czasu potrzebnego na transport aparatu.

  9. #29

    Domyślnie

    Hej rstr575!
    Czy mógłbym Ci podesłać swój aparat? Mój NikonD80 ostatnio padł ofiarą słynnego błędu Err.. Pozdrawiam! Bart

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witaj Bart
    Tak się składa że w piątkowe popołudnie będę w Katowicach. Jeśli Ci to nie sprawi kłopotu to możemy się tam umówić i wówczas od razu spróbuję sprawdzić w czym tkwi problem.
    Pozdrawiam

    Grzegorz

Strona 3 z 33 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •