Close

Strona 2 z 33 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 326

Wątek: Err nikon D80

  1. #11

    Domyślnie

    U siebie właśnie wymieniłem. Naprawiło niedomykającą się migawkę, ale coś nie tak zrobiłem, bo nie działa naciąg przysłony.
    D80 | N18-135 | N50/1.8 | SB-600

  2. #12

    Domyślnie

    Właśnie w mojej D80 wyskoczył Err - może cos nowego w sprawie wiadomo kto to naprawiał i gdzie ? Jakie koszty?
    Prosze o pomoc aparat mi jest niezbedny a tu taki kibel ;/

  3. #13

    Domyślnie

    Hey a ja mam pytanie ile może taka naprawa w serwisie kosztować i jak należy postępować , nie mieszkam w stolycy .Po prostu wysłać body?.Nagle Err zaczęło wyskakiwać .Qrcze drugi nikon i drugi raz mam taki problem w tamtym przypadku jakoś rozeszło się po kościach wymieniłem obiektywy na nikkory i jest ok czasem się pojawi ale baaaardzo rzadko.
    N D70 + Nikkor 18-200 VR

  4. #14

    Domyślnie

    Witam
    Jak ktoś ma problem z tym nikonem i opisaną częstą usterką tego modelu to informuję że naprawiam to skutecznie i z gwarancją za bardzo przyzwoitą cenę. Naprawiamy sprzęt profesjonalnie i mamy kilkunastoletnie doświadczenie w branży.
    pozdrawiam. i zapraszam do serwisu.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Tuliszków/Konin
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie, mam pytanie do fotoelektronik, czy istnieje może Pan określić przybliżony koszt naprawy usterki przed wizyta w serwisie i jaki byłby przyblizony czas realizacji naprawy. W moim d80 wyświetla się "err" i co drugie wyzwolenie migawki lustro blokuje się w górnym położeniu. Pozdrawiam

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie Koszt naprawy

    Witam Wszystkich
    Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż nie jestem użytkownikiem sprzętu marki Nikon, natomiast zajmuję się naprawą sprzętu fotograficznego. Ostatnio znajomy podrzucił mi właśnie Nikona D80 z wspomnianą usterką. Okazało się że tak jak pisali poprzednicy wysiadł moduł odpowiedzialny za przysłonę, a ściślej rzec ujmując kółko funkcyjne znajdujące się poniżej silnika odpowiedzialnego za działanie całego mechanizmu. Aparat był praktycznie martwy - brak jakiejkolwiek możliwości wykonania zdjęcia. Po zabiegach polegających na przywróceniu aparatu do życia okazało się że aparat zaczął działać, ale wykonuje około 60% poprawnych zdjęć, reszta kończy się znajomym komunikatem Err. Po zwolnieniu migawki ponownie (wraz z założonym obiektywem) aparat wraca do normalnej pracy, i tak od przypadku do przypadku. Po kontakcie z autoryzowanym serwisem Nikona dowiedziałem się że nie ma możliwości zamówienia części do jakiegokolwiek sprzętu tej marki poza zewnętrznymi okładzinami czy też klapką baterii. Niestety taka jest polityka tej firmy na całą Europę. Na EBay'u jest możliwość zakupu części o której w tym wątku było już wspominane. Jej cena to wraz z kosztami przesyłki to około 40 $. Osobiście uważam że łączna kwota naprawy wraz z robocizną nie powinna przekroczyć 200zł. Ale jest szkopuł - naprawa nie będzie dożywotnia. Sama część ma tą wadę że jej działanie określam na 20-30tys klatek. A serwis w Warszawie nie sądzę aby skasował mniej jak 500zł.
    Jeżeli ktoś miałby jakieś dodatkowe pytania proszę pisać.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

  7. #17

    Domyślnie

    Witam.
    Mam nikona d80 i co kilka pstryknięć pojawia się err na wyświetlaczu, (chyba ten sam problem co powyżej).
    Mam pytanie do kolegi rstr575.
    Czy mógłbyś podać link na ebay, do tej części, którą trzeba wymienić?

    Znalazłem coś takiego "shuter unit", czy to może być to?
    http://jndigi.en.alibaba.com/product...Nikon_D80.html
    Ostatnio edytowane przez RAF7705 ; 27-05-2011 o 13:12

  8. #18

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    79

    Domyślnie część cd

    http://cgi.ebay.com/NIKON-D80-APERTU...#ht_1419wt_738
    Proszę, oto strona z wspomnianą częścią, tylko tak jak już pisałem-aby ją wymienić trzeba rozebrać cały aparat.
    Pozdrawiam

    Grzegorz

  10. #20

    Domyślnie

    Mnie serwis w Poznaniu naprawę wycenił na prawie 500 zł!
    Kobieta z Sonnarem też może

Strona 2 z 33 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •