Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    O wytykaniu czegokolwiek mowy nie ma....
    może bredzę...ale...
    czy da się profil z NX2 przetransportować jakoś na kartę pamięci? Gdyby się dało, to może jest to jakiś trop?
    W drugą stronę to możliwe - czyli z karty do NXa.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  2. #12

    Domyślnie

    proszę o scalenie postów
    D300s D70 N12-24 N28-105 N70-300 SB900 DIIV8-4,6

  3. #13

    Domyślnie

    Witajcie,

    to chyba pokrewny temat - mam nadzieję, ale nie znalazłam bezpośrednio dotyczącego tego o co mi chodzi.
    Szukam profilu kolorów z portretu w Canonie 5dm3 do Nikona d750. Poki co znalazłam z dm2 na https://nikonpc.com/ ale nawet nie wiem czy to jest konkretnie ten portretowy. Chodzi mi o zbliżenie kolorów z portretu w Canonie 5dm3, plus uzyskanie tej przejrzystości w obrazie. Zauważyłam bowiem że o ile kolorystykę jestem w stanie jeszcze uzyskać na suwaczkach to niestety pozostaje efekt zamglenia, szarości na zdjęciach względem Canona. Pragnę się jej wyzbyć! Wcześniej wiele lat używałam Nikonów i nigdy wcześniej tego nie odczułam. Dopiero teraz mam z tym do czynienia i okazuje się że sporo osób zauważa również tę szarość w zdjęciach. Cera wydaje się jakby matowa, jakby ktoś przypudrował.
    Robię zdj w jpg gdyż jest ich bardzo dużo i szybko muszę je obrobić. Zdj z portretu Canona są właśnie powiedzmy ideałem kolorystycznym do którego dążę, nie koniecznie nawet ja, ale pracodawca powiedzmy A że jestem wierna Nikonowi nie zamierzam przesiadać się na Canona, odczułam tylko różnicę pracując obecnie na 5dm3 i własnie d750 pod względem kolorystyki w portrecie, ale wiem że wszystko da się ustawić.
    Czy jest ktoś skłonny pomóc?

  4. #14

    Domyślnie

    Nie ma i nie będzie. Nikon (Canon z resztą też) nie pozwalają wgrywać profili kolorów.
    W aparacie jest 4-5 profili (Standard, Żywy, Portret, Neutralny i Flat) i na tym koniec.
    To co się wgrywa, to jedynie modyfikacje krzywej kontrastu +/- nasycenie dla tych 4-5 profili.

    Zacznij robić zdjęcia w RAWach i zapomnisz o "problemach" z kolorami z aparatów, a wszystkie aparaty będą dawały identyczne lub niemal identyczne barwy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    ja generalnie robię zdjęcia w rawach i zdaję sobie sprawę z tego jak to działa.
    w tym jednym przypadku kiedy wykonuję tysiące zdjęć jpg upraszczają i to bardzo sprawę. Wiem że są osoby które kojarzą ten problem - szare zdjęcia w stosunku do canona - stąd mój post...

  6. #16

    Domyślnie

    To ustaw w Nikonie PC na "Żywe", podbij jeszcze nasycenie kolorów i nie będą szare.
    Canon domyślnie ma chyba zdjęcia ustawione na "Żywe".
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Łoo właśnie na żywych to było strasznie generalnie na portrecie suwaczkami już kolorystyke sobie w miarę ustawiłam. Wciąż chodzi mi jednak o przejrzystość na zdjęciach. Z nikona są takie szare w porównaniu z Canonem. na twarzy widac jakby... były upudrowane niemalże a nie są. ktoś mi już mowił że też to zauważył więc nie jestem pierwsza. one jakby są takie za mgłą, zadymione.

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Pobierz nikonowskie narzędzie Picture Control Utility 2 i zrób sobie profil jaki chcesz.

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie ma i nie będzie. Nikon (Canon z resztą też) nie pozwalają wgrywać profili kolorów.
    W aparacie jest 4-5 profili (Standard, Żywy, Portret, Neutralny i Flat) i na tym koniec.
    To co się wgrywa, to jedynie modyfikacje krzywej kontrastu +/- nasycenie dla tych 4-5 profili..
    Opcje modyfikowania są coraz większe. Np. w D750 jest już też przejrzystość, czego w poprzednich body nie było (tzn np. w moim D800).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •