Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Autokorekta D300s nie działa?

    Od dłuższego czasu mam podejrzenie że moje body D300s ma problemy z ostrzeniem gdyż zdjęcia wykonywane NikonemD40 z tym samym obiektywem 50mm/1.4G są wyraźnie ostrzejsze. Dzisiaj za pomocą statywu i karty testowej spróbowałem wykonać korekcję autofocusu w body. Na załączonych zdjęciach są następujące korekcje w kolejności: -15 -10 -5 0 +5 +10 +15 I ostatnie zdjęcie nastawiłem ostrość ręcznie w trybie LiveViev.
    Ostrzenie było wykonywane za pomocą centralnego punktu tak aby pogrubiona linia była w jego centrum i "pole" obrazujące ten punkt na matówce obejmowało symetrycznie cienkie linie powyżej i poniżej pogrubionej linii
    Czy to awaria czy coś robię źle?

    1 korekta w body autofocusu -15

    2 korekta w body autofocusu -10

    3 korekta w body autofocusu -5

    4 korekta w body autofocusu -0

    5 korekta w body autofocusu +5

    6 korekta w body autofocusu +10

    7 korekta w body autofocusu +15

    8 nastawiona ostrość ręcznie w trybie LiveViev

    Interpretuję na razie to tak jakby cały zakres autokorekcji kończył się w okolicach -5 względem punktu 0. Oczywiście te zdjęcia przesłałem także do serwisu Nikona gdyż body i obiektyw są na gwarancji.
    Proszę o opinie

    P.S.
    I tak przy okazji czy ktoś może sprawdzić jak w D300s chodzi "dżojstik/kółko" wyboru pola ostrości? Zdarza mi się że muszę dwa-trzy razy przycisnąć dany "kierunek" aby "przeskoczyło"
    Ostatnio edytowane przez bartlomiej ; 17-05-2010 o 13:21 Powód: uzupełnienie wpisu
    D300S, SIGMA 20 1.8
    Nikkor 50 1.4G, SIGMA 50-150 2,8 OS

  2. #2

    Domyślnie

    do sprawdzania tego typu rzeczy użyj

    http://focustestchart.com/focus21.pdf
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    do sprawdzania tego typu rzeczy użyj

    http://focustestchart.com/focus21.pdf
    IMHO, podobnie jak z systemami operacyjnymi - nie wszystko co najnowsze jest najlepsze .
    Z uwagi na problem prawidłowego ustawienia osi optycznej aparatu do badanej powierzchni pod kątem 45 stopni - wcześniejsze wersje projektu, gdzie trzeba było sobie "narzędzie" wydrukować, wyciąć i posklejać - wydają się być wygodniejsze w użyciu:
    http://focustestchart.com/prevcharts.html

    Prawdopodobnie na skutek zastrzeżeń patentowych autor musiał wykonać na stronie downgrade swojego DIY - dobrze że pozostawił wcześniejsze wersje projektu na serwerze.
    Samsung GX-1S|D300|SB-800|YH-324 + 327RC2|MeiKe MK-D300|Kata 3N1-30

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za linki. Przydały się Wyszło w sumie -6.
    Jak znajdę czas spróbuję jeszcze z piramidką.
    D300S, SIGMA 20 1.8
    Nikkor 50 1.4G, SIGMA 50-150 2,8 OS

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •