Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie polar cokin z-pro

    ma ktoś ?

    jakieś opinie?

    Tak pomyślałem, że holder w wersji wide i tak musi mieć dystans, w który można wrzucić polar to korzystniej jest go mieć w holderze niż na obiektywie bo będzie winietował... Cena nieco zaporowa, ale uzasadniona chociaż trochę?

  2. #2

    Domyślnie

    Dopisek PRO niestety nie odnosi się to filtrów a jedynie do rozmiaru Filtry polaryzacyjne cokin'a wykazują dużą niepowtarzalność w zależności z jakiego źródła i z jakiej serii pochodzą. Różnice objawiają się przede wszystkim różnym zabarwieniem zdjęć - najczęściej niebiesko zielonym. Poza tym nie mają (lub mają fatalne) warstwy antyodblaskowe - dobra strona tej wady jest że łatwo je czyścić. Druga dobrą stroną jest to, iż zazwyczaj są większe od źrenicy obiektywu więc raczej nie winietują. No i dzięki przejściówkom jeden filtr może obsłużyć stado obiektywów. W sumie nie jest to głupie rozwiązanie ale watro przetestować dany filtr przed zakupem gdyż niekiedy niebieska poświata mocno "ochładza" zdjęcia.

  3. #3

    Domyślnie

    Rarog - miałeś kiedykolwiek filtr z serii Z-PRO w ręce czy piszesz tak sobie z głowy? Bo wydaje mi się, że jednak nie miałeś.
    Pozdrawiam Karol

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling Zobacz posta
    Rarog - miałeś kiedykolwiek filtr z serii Z-PRO w ręce czy piszesz tak sobie z głowy? Bo wydaje mi się, że jednak nie miałeś.
    Coś mi się wydaje że fantazjujesz kolego. Do jakiego fragmentu mojej wypowiedzi masz zastrzeżenia? Tak się składa że mam trzy filtry Cokin'a: liniwy kołowy i blue, oraz mam też cztery inne filtry CPL - a tym B+W oraz oryginalny Nikonowski i wiem co piszę a jak masz wątpliwości to poczytaj profesjonalną ocenę tych filtrów na Optycznych, gdzie otrzymały zasłużenie jedną z ostatnich pozycji w rankingu
    Ostatnio edytowane przez Rarog ; 15-05-2010 o 01:08

  5. #5

    Domyślnie

    dałeś link do testu filtra do serii P, mi chodzi o serię z-pro , który jest 3,3xdroższy od rzeczonego... domniemam więc że pewna różnica in plus jest

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    dałeś link do testu filtra do serii P, mi chodzi o serię z-pro , który jest 3,3xdroższy od rzeczonego... domniemam więc że pewna różnica in plus jest
    Przecież napisałem że to niema nic wspólnego. Literki jedynie oznaczają wymiar - patrz tutaj. Zaś same filtry mają tę samą konstrukcję i oznaczenie - patrz tutaj. Filtry plastikowe (kwadratowe ze szkła organicznego) typu Z-PRO oraz X-PRO są ponoć wykonane z plastiku o wyższej jakości - nie dotyczy to jednak filtrów szklanych takich jak CPL.

  7. #7

    Domyślnie

    ze strony to nie wynika.

    Some are made of mineral glass and most
    «A» & «P» filters are made of CR39* Organic Glass which is today a reputable lightweight and unbreakable optical material also used for ophtalmic glasses. Organic Z-PRO & X-PRO filters are made of a higher quality «3 rd generation» CR 39* specially developed by COKIN
    Jest napisane że organiczne filtry z-pro sa wyzszej jakosci, nie tylko plytkowe.

    a np polowki nd4 napisane jest "avaible" for A, P, Z-pro series, mimo iż z powyzszego wynika ze z-pro to inny plastik.

    byloby chore gdyby filtr o kilka mm wiekszy kosztowal 3,3 raza wiecej...

    ktos moze powiedziec na 100% jak jest naprawde?

  8. #8

    Domyślnie

    Szkło mineralne = krzemowe tzn. tradycyjne
    Szkło organiczne = plastik

    Maćku, czytaj ze zrozumieniem. Napisali że niektóre są ze szkła mineralnego (np filtry polaryzacyjne lub soczewki zbliżające) cała reszta filtrów płytkowych jest z plastiku. Nie piszą więc nic że szkło mineralne do wersji PRO jest inne niż w wersji A i P. Sorry

  9. #9

    Domyślnie

    to mam gdzieś taką ofertę 1kpln za filtr, który zniweczy całą jakość szkła...

    dzieki za przestroge w takim razie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •