Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie ładowarka powerbase c-513 i czas ładowania akumulatorków

    Koledzy i koleżanki, poradźcie.

    Od niedawna mam SB-900. W komplecie z nią dostałem ładowarkę PowerBase C-513 (500 mA) i dedykowany zestaw akumulatorków AA o pojemności 2100 mAH. Jako że były naładowane od początku, czekałem, aż się rozładują.

    Parametry ładowarki: http://www.powerbasehk.com/product.php?id=109

    W międzyczasie kupiłem drugi zestaw akumulatorków, GP o pojemności 2500 mAH.

    GP były nienaładowane, więc wsadziłem je do ładowarki. Po jakiejś godzinie zaświeciła się zielona dioda sygnalizująca naładowanie (podczas ładowania jest czerwona). Skoro więc były naładowane, wsadziłem je do pokrowca, gdzie czekały na pierwsze użycie. Z tym, że kiedy przyszedł ich czas, pozwoliły mi błyskać może z 5 minut.

    Wybłyskałem więc je do końca ile się dało, i wsadziłem je z powrotem do ładowania, tym razem na ok. 6 godzin. Używałem ich może z 10 minut.

    Pytanie więc, jak długo mam je ładować. Z tego co poczytałem, czasy zwykle idą w kilkanaście godzin. Ale co z tą zieloną diodą?
    Ostatnio edytowane przez cienistogrzywy ; 13-05-2010 o 21:48 Powód: literówka

  2. #2

    Domyślnie

    Nowe baterie są naładowane częściowo (wynika to z procesu technologicznego), więc zwykle trzeba je naładować po zakupie. Jeżeli chodzi o czas ładowania, to nie Ty o tym decydujesz, tylko ładowarka. Po zakończeniu ładowania i osiągnięciu określonego napięcia, ładowarka przerywa ładowanie i wchodzi w tzw tryb podtrzymania (nie każda musi to mieć). Tak więc możesz trzymać baterie w ładowarce dowolny okres czasu (aczkolwiek nie zalecam), po zapaleniu się zielonej diody baterie nie są ładowane.
    Czas ładowania, który musiał być kontrolowany przez użytkownika wynikał kiedyś z tego iż ładowarki do NiCD były bardzo prostej konstrukcji, bez jakiejkolwiek automatyzacji procesu - i wtedy trzeba było tego czasu pilnować. Teraz ładowarka decyduje za nas.
    Poza tym wciąż krążą mity na temat NiMH'ów (na które zwracam uwagę) dlatego warto wiedzieć, że:
    1) NiMH'ów nie trzeba "formatować", czyli po zakupie przeprowadzać kilku pełnych cykli ładowania-rozładowania (klikunastogodzinne ładowanie).
    2) NiMH'ów nie trzeba rozładowywać do końca - nie posiadają one efektu pamięciowego jak NiCD.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Sprawa się rozwiązała poprzez kupno ładowarki GP PowerBank... Okazuje się, że akumulatory GP "lubią" tylko swoich

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •