Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hardytwardy Zobacz posta
    a mam pytanko czy przy tych stukach po spuszczeniu migawki nie masz wrazenia jak by obiekt na chwile sie przesuwał, u mnie jest taki efekt widoczny po spuszczeniu spustu po 1 s, tak jak by fotografowany obiekt sie porzesuwął, a to juz chyba nie jest normalne?
    Chyba jest. Tak sie dzieje, kiedy stabilizacja startuje i nie wykluczone, ze po jej deaktywacji tez.
    Nie przesadzajcie, tylko robcie foty! Jak mu cos dolega, to szybciej padnie podczas uzywania. Oczywiscie, byle przed koncem gwarancji

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez steve69 Zobacz posta
    Witam.
    Wczoraj zostałem posiadaczem nowiutkiego Nokkora 70-300VR jednak moja radość została lekko przymglona przez dziwne stuki dochodzące z korpusu obiektywu a dokładniej z układu stabilizacji. Po wciśnięciu spustu migawki do połowy w momencie zadziałania stabilizacji słyszę wyraźny stuk. Podobny słyszalny jest ok 1s po zwolnieniu spustu, kiedy stabilizacja przestaje pracować. Dodam, że wyłączając stabilizację, ten stuk również znika w czasie ustawiania ostrości przez AF. Myślałem, że mam pecha i trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz, pobiegłem więc do najbliższego sklepu ze sprzętem foto i tam znalazłem takie samo szkło, więc poprosiłem o podłączenie do body Nikona. Okazało się, że ten obiektyw również tak samo stuka. Jest to dla mnie dziwne, bo od prawie 2 lat używam również Nikkora 16-85 VR i w nim nic nie stuka.
    Sytuacja u mnie jest dokładnie taka sama jak powyżej z tym że zamiast 16-85VR ja używałem wczesniej 18-105VR ale w nim również nie słyszałem żadnego stukania do wczoraj bo było ono tak ciche że go nawet nie zauważałem.
    Natomiast mój nowy od wczoraj 70-300 VR również może nie głośno ale wyraźnie słychać to stukanie w cichych pomieszczeniach.
    Wasze opinie mnie uspokoiły bo szczerze nie za bardzo się wyspałem ostatnią noc myśląc o tym :/

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lortek Zobacz posta
    te stuki i szmery to normalny objaw w n70-300vr...
    Cichy stuk na początku i końcu jest normalny. Tak działa sprzęgło blokujące soczewkę VR.

    Cytat Zamieszczone przez hardytwardy Zobacz posta
    a mam pytanko czy przy tych stukach po spuszczeniu migawki nie masz wrazenia jak by obiekt na chwile sie przesuwał, u mnie jest taki efekt widoczny po spuszczeniu spustu po 1 s, tak jak by fotografowany obiekt sie porzesuwął, a to juz chyba nie jest normalne?
    Minimalne przesunięcie jest dopuszczalne. Ale gwałtowny skok, to już objaw uszkodzenia tego sprzęgła.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Cichy stuk na początku i końcu jest normalny. Tak działa sprzęgło blokujące soczewkę VR.
    Cichy to mam w 18-105 a w 70-300 już nie jest taki cichy no ale skoro to normalne to nie będę się tym przejmował.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •