Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 145
  1. #1

    Domyślnie kolejny kompakt z wymienną optyką - Sony NEX-5 i NEX-3

    Tak jak w temacie, ostatnimi czasy intensywnie śledziliśmy rozwój systemu mico 4/3, a teraz zaczynają pojawiać się konkurenci dla Panasonica i Olympusa.

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10844 - informacje z tego źródła

    może ktoś coś więcej wie ?
    widział ktoś jakieś przykładowe zdjęcia?


  2. #2

    Domyślnie

    I bardzo dobrze, że się pojawiają Bezlusterkowce to wciąż kosztowna egzotyk, a nic tak dobrze nie wypływa na spadek cen jak mocna konkurencja. Znając sony pewnie ostro zejdą z ceny w stosunku do m4/3 i NX.

    edit: te aparaty mogą być naprawdę malutkie czego nie można powiedzieć o obiektywach, niestety.
    Ostatnio edytowane przez superkomornik ; 11-05-2010 o 14:57
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  3. #3

    Domyślnie

    ano troszkę już poczytałem na obcojęzycznych forach i szybko się okazuje, że wielkość, a raczej grubość sonego została zredukowana poprzez wyciągnięcie bagnetu na zewnątrz obudowy, dlatego wydaje się być cieńszy, ale wcale tak nie jest, taki chłit marketidody
    natomiast ja również cię bardzo cieszę, że jest konkurencja, orientacyjne ceny oscylują około 2,5k zł co nie jest może zachęcające, ale oby tak dalej i niebawem zobaczymy spadki cen u konkurencji - nic tak dobrze nie działa na cenę jak właśnie silna konkurencja
    mnie natomiast martwi, że sony zastosowało mniejszy bagnet od olka i panasa o 2mm, dzięki przejściówką powiększyła by się troszkę baza obiektywów, a tak tylko w jedną stronę na korzyść sonego.
    oby tak dalej - teraz pora na canona, a na końcu nikoś pokaże co potrafi i znowu będzie w tyle

    zoomy zawsze były większe od stałek, natomiast wydaje mi się, że te małe kompakciki tylko dzięki małym obiektywom mogą stać się mocno konkurencyjne


  4. #4

    Domyślnie

    Ano, zoomy niestety zawsze będą duże. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń, nowe szkła i realne ceny
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    bezlusterkowce to przyszłośc, ale tutaj sony dało ciała.
    - zrezygnowali ze swojego atutu - stabilizacja w body
    - redukcja na podpiątą optykę z lustrzanek Alfa nie przenosi AFu ?????
    - zamiast dać coś konkurencyjnego do zaawansowanego systemu 4/3 oni dali głuptaka, bez guzików do ustawiania podstawowych opcji w body.

    + duża dziura bagnetu, perspektywicznie myślą o FF w tym maleństwie.

    To mógł być fajny produkt dla profi, którzy mają sporo szklarni. Powinni go oferować z kilkoma "naleśnikami" dobrej jakości i nie ograniczać funkcjonalności body i optyki, gdyby ktoś chciał podpiąć "poważny" obiektyw. Dali ciała z pełną kompatybilnością.
    Ciekawe czy w wyższych modelach przywrócą stabilizację i AF.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    zrezygnowali ze stabilizacji w body na rzecz stabilizacji w obiektywach ponoć ze względy na ograniczenie wymiarów - szkoda, bo jak dla mnie również stabilizacja w body byłaby lepszym rozwiązaniem nawet kosztem tych kilku milimetrów - wszystkie stare szkła od razu zyskałyby, ale im chyba nie chodzi o kompatybilność, a o zwiększenie sprzedaży nowych produktów, choć z drugiej strony, jeśli wysokie czułości będą tak szybko zyskiwać na jakości i zmniejszeniu szumu, to stabilizacja za kilka lat będzie w ogóle nie potrzebna ani w body, ani w obiektywach

    natomiast pełna klatka w takim maleństwie to brzmi dumnie - kto wiem, jeszcze nie tak dawno nikt by nie pomyślał, że to może się wydarzyć, a teraz większość zainteresowanych już może czekać


  7. #7
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    kiepskie światło - kiepskie zdjęcia
    pisali o złej pogodzie. Jak jest niebo - blacha to nic ciekawego nie wychodzi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę Jacku że nie masz co bronić, dla mnie kicha straszna, mydło na brzegach i to nawet nie bardzo odległych od centrum, duże AC, kiepska rozpiętość generalnie jak małpka.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie miałem napisać, niebo blacha w tym przypadku wywołało wielkie AC

    Ale... To były JPGi. Zobaczymy co pokażą z RAWów...
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •