Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Dzwoniłem do Nikon Polska, 3800 zł brutto Filtru nie chcą wymienić, całą matrycę "muszą bo tak". Ktoś zna jakiś sensowny serwis?
    D600 + 24-70 + Sigmy 35 i 85 1.4 i kilka gratów.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adam_1969 Zobacz posta
    Dzwoniłem do Nikon Polska, 3800 zł brutto Filtru nie chcą wymienić, całą matrycę "muszą bo tak". Ktoś zna jakiś sensowny serwis?
    No to nieźle ich po...ło Spróbuj może w UK (fixation) albo w Niemczech. Jak znam życie to zrobią to taniej i szybciej.

  3. #13

    Domyślnie

    w fuji za wymiane filtra licza sobie 700zl
    ale moim zdaniem to i tak duzo za duzo

  4. #14

    Domyślnie

    Słuchajcie, gadałem z serwisem, twierdzą, że ten filtr jest hermetycznie nałożony na CCD i nie ma możliwości wymiany samego filtra. Napisałem do serwisu w niemczech ciekawe co odpowiedza. Na pytanie dlaczego mam płacić za naprawę 2 letniego aparatu z przebiegiem 90 tys klapnięć 2/3 ceny nowego, Pani rozbrajająco powiedziała - a to już Pana sprawa czy to się panu opłaca. Przecież to jakiś absurd jest, nawet na tym forum był ktoś komu w d80 wymieniali sam filtr. Serwisy niezalezne się tego nie tykają, bo Nikon im częsci dac nie chce. Normalnie szał ciał, chyba podaruję sobie zawracanie głowy tym tematem, poczekam az mi migawka padnie (pewnie niedługo) i wywalę aparat do śmieci, bo wymiana migawki pewnie kosztuje 7 tys zł + robocizna. jedyny plus serwisu Nikona w tej sytuacji to bezproblemowy kontakt. Bo ceny na pewno nie, to powinno być jakoś regulowane przepisami.
    D600 + 24-70 + Sigmy 35 i 85 1.4 i kilka gratów.

  5. #15

    Domyślnie

    wyslij sprzet do lifepixel. zaplacisz za zdjecie filtra 500 dolcow + przesylka. razem wyjdzie Ci jakies 1800zl a po zdjeciu filtra bedziesz mial foty zyleta. zaoszczedzisz tez 2 tys zl i bedziesz mogl robic swietne zdjecia w podczerwieni.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #16

    Domyślnie

    HYPER - czy masz jakieś doświadczenia z tą firmą? Wynieniałeś ten filtr u nich? Oferta jest ciekawa. Czy oni usuwają filtr? Bo z tego co napisali chyba wkładają jakiś inny.
    D600 + 24-70 + Sigmy 35 i 85 1.4 i kilka gratów.

  7. #17

    Domyślnie

    Jak Ci migawka padnie to jestem pierwszy w kolejce, ewentualnie powiedz gdzie na ten śmietnik go wywalisz

  8. #18

    Domyślnie

    wystawię do licytacji na allegro, pewnie pod koniec roku ją zajadę kompletnie ale kto wie ile wytrzyma ;p Problem w tym,ze nie stać mnie by padła w czasie pracy więc tak czy inaczej muszę wyskoczyć z kasa na zakup drugiego korpusu jak migawce stuknie 100 tys. Inna sprawa, że czekam na następcę D700 by kupić nowszy model, a wygląda na to, że się nie doczekam.
    D600 + 24-70 + Sigmy 35 i 85 1.4 i kilka gratów.

  9. #19

    Domyślnie

    ja wysylalem D200. firma sprawdzona i porzadna. jesli sobie zazyczysz to nic nie zaloza na matryce, ale lepiej zeby zalozyli ten swoj 'filtr' bo on chroni mechanicznie matryce a przepuszcza IR i nie jest filtrem 'AA'.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adam_1969 Zobacz posta
    wywar, samo życie, masz racje, nie widać ale świadomość wkurza. Jak serwis wyda wyrok nie będę miał wątpliwości co do Twojej rady, napisze na forum co powiedzieli gdyby ktoś jeszcze miał taki kłopot.
    Powiem ci ,że miałem ten sam problem w jednym z moich korpusów. Przez 2 dni mało nie wyszedłem z siebie. Ale na fotach tego nie widać więc dałem sobie siana i robiłem zdjęcia - korpus od tego incydentu zrobił dla mnie już ponad 150 000 klatek i robi dalej. Musisz przestać o tym myśleć - rozmyślaj lepiej o nowych kadrach, lokalizacjach na sesje... Pozdrawiam i łącze się w bulu, a zarazem trzymam kciuki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •