Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Question Sigma 18-50 - Tamron 17-50 - Sigma 17-70 - który najlepszy do ślubów?

    Witam,

    Szukam taniego zooma do slubów, jako że stałka 50mm już jest zaplanowana zostało mi jeszcze rozstrzygnąć który zoom do 1000zł (oczywiście używka) byłby najlepszy do focenia na ślubach czyli kościół, domek weselny, plener.

    Dużo zdjęć w kościele i w plenerze będzie robione 50tką ale zooma też mam zamiar w tych miejscach używać dlatego ważna jest dla mnie ogólna jakość robienia zdjęć przez podane niżej obiektywy, to czy robią ostre zdjęcia i ostatecznie który z nich byłby the best jeśli chodzi o zastosowanie jako szkło ślubne..

    W grę jak narazie wchodzą 3 szkła:

    Sigma 17-70 2.8-4.5
    Sigma 18-50 2.8
    Tamron 17-50 2.8

    Zdarza się że są te obiektywy do kupienia w okolicy 1000zł więc te 3 wezmę pod uwagę, oczywiście jeśli macie inne propozycje walcie śmiało.. ważne żeby cena nie przekroczyła 1000zł

    Help
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    Tamron 17-50/2.8, moja sztuka jest akceptowalnie ostra już od 2.8

  3. #3

    Domyślnie

    Tamron 17-50 2.8.
    50tki nie kupuj, lepiej wez 85 1.8.
    Kiedys jak bedziesz mial jeszcze kilka stow kupisz 35 1.8 i bedziesz miec niezly zestaw do slubniakow, ale i nie tylko.
    35 - taki stadard na dx, zdecydowanie bardziej przydatna IMO niz 50. Dobra ogniskowa do reportazu, uniwersalna. Jak bedziesz potrzebowal szerzej to podpinasz zoom'a, a na plener, albo gdy bedzie potrzebna dluzsza ogniskowa niz 50mm idealnie spisze sie 85.

    A tak w ogole to bylo juz milion watkow o szklach na sluby, poszukaj i poczytaj.
    d700

  4. #4

    Domyślnie

    Zuzus, nad 85 1.8 nie myślałem bo jest 3x droższa od 50tki, i jak narazie mnie na nią nie stać, do tego dochodzi fakt że jest straszliwie wąska, no może przesadzam z tym 'straszliwie' ale bardzo nie lubię robić zdjęć wąskim obiektywem.. 50mm na DX to dla mnie taka jakby granica jeśli chodzi o focenie na imprezach typu śluby itp. nawet plener by mi było niewygodnie robić musząc na każde ujęcie odchodzić od pary dostatecznie daleko żeby uchwycić odpowiedni kard.. więc 85mm raczej nie kupie nawet jak będę miał na nią kasę..

    po wybraniu zooma któregoś z powyżej wymienionych będę kupował stałkę, chcę 50tkę bo jest najtańsza, ma b. dobre parametry robi ładne zdjęcia i 50mm jest dla mnie znośne, chyba że zooma znajde 100-200zł taniej to do niego kupie odrazu 35mm 1.8 zamiast tej 50tki

    PS. oczywiście gdzieś tam z boku odkładam na super zooma tak od kilkudziesięciu do 500mm :P ale to na focenie ptaszków robaczków i innych zwierzątek z daleka gdzieś na wyjeździe
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 11-05-2010 o 15:35
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    mam jednego tamrona 17-50 2.8 upatrzonego za 1000zł i prawdopodobnie go kupię bo ludzie dobrze o nim mówią, ale prosiłbym jeszcze może (oprócz zdań na temat tego który z 3 wymienionych wyżej jest najlepszy) o opinie na temat innych szkieł do ślubu do 1000zł.. moze jest coś w tej cenie lub nawet tańszego co sie bardzo dobrze sprawdza?
    ;]

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Zuzus, nad 85 1.8 nie myślałem bo jest 3x droższa od 50tki, i jak narazie mnie na nią nie stać, do tego dochodzi fakt że jest straszliwie wąska, no może przesadzam z tym 'straszliwie' ale bardzo nie lubię robić zdjęć wąskim obiektywem.. 50mm na DX to dla mnie taka jakby granica jeśli chodzi o focenie na imprezach typu śluby itp. nawet plener by mi było niewygodnie robić musząc na każde ujęcie odchodzić od pary dostatecznie daleko żeby uchwycić odpowiedni kard.. więc 85mm raczej nie kupie nawet jak będę miał na nią kasę..
    Jeżeli nie widziałeś zdjęć plenerowych z 85 to nie wiesz co piszesz Uwierz mi to szkło jak mało które nadaje się do focenia ślubów. Faktycznie może w kościele się nie nadaje bo za wąsko ale na plener jest to naprawde dobre szkło.

    po wybraniu zooma któregoś z powyżej wymienionych będę kupował stałkę, chcę 50tkę bo jest najtańsza, ma b. dobre parametry robi ładne zdjęcia i 50mm jest dla mnie znośne, chyba że zooma znajde 100-200zł taniej to do niego kupie odrazu 35mm 1.8 zamiast tej 50tki
    50 by nie kupowal, dla mnie jak na podstawowa stałkę jest za wąsko. Sam ja mam ale rzadko używam, zdecydowanie wolę Sigmę 30mm 1.4 albo jeżeli z Nikona to brałbym 35mm 1.8.

    PS. oczywiście gdzieś tam z boku odkładam na super zooma tak od kilkudziesięciu do 500mm :P ale to na focenie ptaszków robaczków i innych zwierzątek z daleka gdzieś na wyjeździe
    Pozdrawiam
    Użyszkodnik Nikona

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    mam jednego tamrona 17-50 2.8 upatrzonego za 1000zł i prawdopodobnie go kupię bo ludzie dobrze o nim mówią, ale prosiłbym jeszcze może (oprócz zdań na temat tego który z 3 wymienionych wyżej jest najlepszy) o opinie na temat innych szkieł do ślubu do 1000zł.. moze jest coś w tej cenie lub nawet tańszego co sie bardzo dobrze sprawdza?
    A myślałeś może nad Tamronem 28-75? To tez dobre szkło. Chociaż 17-50 będzie zdecydowanie bardziej szerokie na dx.

    Co do Sigmy 17-70 2.8-4.5 to bardzo dobre szkło, sam miałem ale zdecydowanie za ciemne. 2.8 masz tylko przy 17mm a to zdecydowanie za mało jak dla mnie.
    Użyszkodnik Nikona

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomszafa Zobacz posta
    50 by nie kupowal, dla mnie jak na podstawowa stałkę jest za wąsko
    85 jest jeszcze bardziej wąska 50tkę miałem zamiar używać głownie w plenerze, ale też czasem podczas ślubu bo to przeważnie b. ciemne miejsca

    ale rozumiem o co chodzi - 50tka jest troche i za wąska i za szeroka, ale... tak jak pisałem jak kogoś nie stać na 85 to nie ma nic innego jak kupić 50tke.. oczywiście jeśli dozbieram to kupie 35 którą wszyscy chwalą, ale jeśli nie...

    Cytat Zamieszczone przez tomszafa Zobacz posta
    Pozdrawiam
    no co :P b. szeroki kąt w moich rękach tylko do tego się nada :P
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    85 jest jeszcze bardziej wąska 50tkę miałem zamiar używać głownie w plenerze, ale też czasem podczas ślubu bo to przeważnie b. ciemne miejsca

    ale rozumiem o co chodzi - 50tka jest troche i za wąska i za szeroka, ale... tak jak pisałem jak kogoś nie stać na 85 to nie ma nic innego jak kupić 50tke.. oczywiście jeśli dozbieram to kupie 35 którą wszyscy chwalą, ale jeśli nie...
    No to jeżeli myślisz tylko o takim zestawie to faktycznie tylko 50 chociaz tu duzo bardziej rozwazylbym sigme 30mm 1.4 ale to nieco drozej. Sam mam oba te szkła a Sigma jest moim ulubionym szkłem i rzadko ją zdejmuje z body
    Użyszkodnik Nikona

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomszafa Zobacz posta
    A myślałeś może nad Tamronem 28-75?
    tak ale to ta sama cena mniej więcej jak 17-50 a zooma kupuję dla szerokiego kąta (i dobrego światła na całej długości oczywiście :P) więc te 11mm na krótszym końcu jest dla mnie bardzo ważne
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 11-05-2010 o 15:59
    ;]

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •