Close

Strona 211 z 294 PierwszyPierwszy ... 111161201209210211212213221261 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 101 do 2 110 z 2938
  1. #2101

    Domyślnie

    Chciałbym podziękować d90 za polecenie tego szajsowatego szkła - cudnie pracuje pod światło :

    niestety przy okazji odkryłem wadę matrycy w alfie 5100 - niestety....

  2. #2102

  3. #2103

    Domyślnie

    Teraz tulipan.
    Nie rozumiem, o ssoo chodzi z "szajsem". To szkło Cctv. Za równowartość butelki wódki. I mz spisuje sie bardzo dobrze. To tani i jasny słoiczek.


    Ze słoneczkiem prosto na matryce, mało słoików daje sobie rade.

    A obrazek pojechany na maxa dałeś. W pozytywnym rozumieniu tego słowa.


    Ps.
    Tulipan.
    Czy duzo to zmieni ? Niewiele.
    Ale zmieni.
    Ja nie uzywam tulipana. Ale ja tym maleństwem, pod słońce nie pstrykam.

  4. #2104

    Domyślnie

    Szkło jest pięknie szajsowate
    Niestety matryca w a5100 nie wytrzymuje tak mocnego źrodła światła w kadrze.

  5. #2105

    Domyślnie

    Mam pytanko, proszę nie kastrować.

    Szukam sobie powolutku dwóch szkiełek, raczej m42, ale się nie upieram:
    Jedno, to jakieś szerokie, w zakresie 24 - 35mm - w miarę ostrego. Bo to szkiełko nie do bebłania i bokehu (bo przy szerokości bez sensu) ale dla zwykłych pstryków i dla plastyki. Znaczy aksamitno-matowej.
    Drugie, koło 50 1.4 - 1.9, z ładnym boke-boke, ale z jakąś fajniejszą mfd. Mój primoplanik jest perfecto, ale mfd = 75 cm. Wolałbym coś tak choć koło 30 - 35 cm.

    Gdzież miałbym zadać takie pytania, jak nie wśród znawców pleś... arcydzieł optyki dawnej? Wupekaiksa uprasza się o niepodpowiadanie szkieł za grube tysiaki, bom bidok ;p

    Edyta: Chyba, że pierścienie pośrednie do primoplana, ale światła ubędzie... Nie wiem też jak się toto zachowa bo ja się nie znam. Ale to nie do robaków i kwiatków ale do Vadera
    Ostatnio edytowane przez Owain ; 26-09-2016 o 20:00
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  6. #2106

    Domyślnie

    z OGROMNĄ PRZYKROŚCIA MOGE ZAREKOMENDOWAĆ TAKUMARA 35MM 2.0

  7. #2107

    Domyślnie

    Sebastianowainie, niedrogi standard z małą MFD w dodatku (33-35 cm) to raczej tylko Meyer-Optik Oreston 1.8/50, znany bardziej w swym późniejszym wydaniu pod marką Pentacon, lub Zeiss Pancolar 1.8/50. A przynajmniej tak mi się wydaje. Perwszy ma bardziej nerwowy, znaczy zaj/ebistszy, bokeh. A przynajmniej tak jak wyżej.
    MFD powyższych szkieł jest bardzo atrakcyjne, ponieważ typowe lustrzankowe to 45-50 cm.
    Co do krótkich, to mam słabe doświadczenie, aczkolwiek atrakcyjny bokeh nie jest w nich wcale niemożliwy.
    Ale generalnie plastyka to przede wszystkim Zeissy i Leitze.

    PS Do Sony oprócz M42 możesz spokojnie rozważać Exakta Mount... i oczywiście wszystko inne.

    PS2 Za Marcinem - fakt, Takumar 2.0/35 też jest bokehowo zaj/ebisty.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #2108

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki, ten takumar to już obczajałem, ale nie aż taki ostry niby, zresztą to całkiem niebokehowo, więc może być nawet f 3.5 Wybaczcie moją nieznajomość, ale tu bardziej chyba chodzi o powłoki, co ten "aksamit" nadają. Chodzi za mną pentacon 29/2.8... A co do tej drugiej opcji to chodzi takumar 50/1.4 (choć tu mfd 45cm). A co myślicie o tych pierścieniach pod primoplana?

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    z OGROMNĄ PRZYKROŚCIA MOGE ZAREKOMENDOWAĆ TAKUMARA 35MM 2.0
    Bardzo mi przykro, inż Mamoń jestem
    Ostatnio edytowane przez Owain ; 26-09-2016 o 20:34
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  9. #2109

    Domyślnie

    TYCH pierścieniach? Sam jesteś TEN pierścień.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #2110

    Domyślnie

    Owain
    Adapter helikoidalny zobacz do nex/m42.

Strona 211 z 294 PierwszyPierwszy ... 111161201209210211212213221261 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •