Close

Strona 228 z 294 PierwszyPierwszy ... 128178218226227228229230238278 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 271 do 2 280 z 2938
  1. #2271

    Domyślnie

    Zdecydowanie od Planara lubię szła od starych kamer filmowych.
    75mm/f:2

  2. #2272

    Domyślnie

    nie ukrywam, że zabujałem się w tym szkle (planar) i myślę już o 35/1.4
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #2273

    Domyślnie

    Wygląda na to, że ten Contaxowy Planar ma zalety pleśniaków (fajny bokeh), ale nie ma ich wad (słaba ostrość, choć to też nie do końca wada - mają te szkła swój klimat).

    Jak się jeszcze trochę napatrzę na te Planary i Heliosy/Cyklopy/Biotary, to zbankrutuję. :/

  4. #2274

    Domyślnie

    Hej jestem tu nowa i nie mogę znaleźć tematu pasującego , ale moje pytanie jest następujące czy ktoś może mi coś powiedzieć o obiektywach powiększalnikowych ? gdyż pan za darmo oddaje mi taki wlasnie obiektyw z innym obiektywem już za pieniążki (to dla mnie zagadka więc dlatego go wezmę) konkretnie chodzi mi o obiekty Euktar ..... może ktoś tutaj mi pomoże.

  5. #2275

    Domyślnie

    To chyba jeden z pierwszych polskich obiektywów do powiększalników o ogniskowej 76 mm i jasności f4. Jak wszystkie obiektywy powiększalnikowe nie posiada pierścienia ustawiania
    ostrości gdyż w powiększalnikach obiektywy te są zamontowane na mieszku i ostrość reguluje się pokrętłem zmieniającym wysuw mieszka. Poprzez redukcję N/m42, kilka pierścieni
    lub mieszek makro można by go zamontować do korpusu. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć Ci na jaka odległość da się go „wyostrzyć” Z pewnością będzie zakres makro, być
    może dało by się go również ustawić na zakres portretowy. Jeszcze chyba nikt tu nie prezentował zdjęć zrobionych takim obiektywem, ale na jakieś super efekty bym nie liczył.

  6. #2276

    Domyślnie

    Ireneusz Walędzik robił zdjęcia szkłami powiększalnikowymi Schneider-Kreuznach.

  7. #2277

    Domyślnie

    O tak, powiększalnikowe Schneidery to najwyższa półka.
    Przykładowe zdjęcie robione Schneiderem Componon 28/4
    Super szkiełko

  8. #2278

    Domyślnie

    nie moge znalesc watku wiec pise tutaj. Czy przy założonym obiektywie M42 można śmiało robić zdjęcia z SB700 (umocowana na statywie, wyzwalacze)? Bo czasem to mam tak mało światła że zbyt ciemne tym heliosem foty wychodza. A nie chciałabym uszkodzić sobie lampy.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  9. #2279

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotocat Zobacz posta
    nie moge znalesc watku wiec pise tutaj. Czy przy założonym obiektywie M42 można śmiało robić zdjęcia z SB700 (umocowana na statywie, wyzwalacze)? Bo czasem to mam tak mało światła że zbyt ciemne tym heliosem foty wychodza. A nie chciałabym uszkodzić sobie lampy.
    Błyskać lampą możesz nawet bez obiektywu na aparacie, więc śmiało

  10. #2280

Strona 228 z 294 PierwszyPierwszy ... 128178218226227228229230238278 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •