Close

Strona 80 z 294 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 2938
  1. #791

    Domyślnie

    To ja tego nie rozumiem - wszystkie korpusy Nikona mają przecież tę samą odległość bagnet-film/matryca. A może Twoja przejściówka jest odrobinę za długa?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czater Zobacz posta
    Pentacon 50/1.8 miał ostrzyć na nieskończoność jednak nie ostrzy ale na krótkich dystansach chyba sobie radzi :P
    Ostrzy na nieskończoność, która jest na 5m
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-07-2015 o 18:57
    Nie wiem, co napisać.

  3. #793

    Domyślnie

    Z samą przejściówką bez soczewki nie ma nieskończoności tylko kilka metrów ostrości, aby była nieskończoność obiektyw musi być wyjustowany i taki właśnie myślałem że kupuje jednak tak nie było, niestety.

  4. #794

    Domyślnie

    [QUOTE=PiciuD300;3583104]
    Cytat Zamieszczone przez czater Zobacz posta
    Pentacon 50/1.8 miał ostrzyć na nieskończoność jednak nie ostrzy ale na krótkich dystansach chyba sobie radzi :P

    Ostrzy na nieskończoność, która jest na 5m
    Taaak... Mimo, że Twoją domeną są niezwykle mądre sentencje, to jednak 5 metrów jest tylko skończonością.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #795
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Helios 44-2 w srebrnej obudowie, przerobiłem sam oddalając układ soczewek o 1,5mm i wlewając w gwint lakier do paznokci





    Cytat Zamieszczone przez Rafix84 Zobacz posta
    A gdzie nikkory w tym zestawieniu się pytam??
    Ratuje dobre imienikona moim micro 40mm



    http://i.imgur.com/xyk8e84.jpg

  6. #796
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czater Zobacz posta
    Szkoło podobno było przerabiane i ostrzyło na nieskończoność z D90 i D7000, z moim d5200 nie ostrzy a szkoda bo całkiem zadbane ;/
    To niemożliwe. To nie zależy od body. W każdym z nikonów odległość bagnet-matryca musi być identyczna. Musi. To podstawa. Inaczej także nikkory by miały poprzesuwane skale odległości. A przecież to bez sensu - skala odległości na każdym ze szkieł jest narysowana bez róznicy pod jakie body będzie podpiete szkło. Więc jesli ostrzy na D90 to na D5200 też musi. No chyba, że na D90 nie ostrzył
    Tak samo zresztą jest w innych systemach - odległość bagnet-matryca (lub film) jest stała.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-07-2015 o 23:10
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #797

    Domyślnie

    o to chodzi właśnie...ktoś nieco mnie oszukał, niestety :/ teraz zastanawiam się czy kombinować coś z tym szkłem czy pogodzić się z tym faktem.

  8. #798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czater Zobacz posta
    o to chodzi właśnie...ktoś nieco mnie oszukał, niestety :/ teraz zastanawiam się czy kombinować coś z tym szkłem czy pogodzić się z tym faktem.
    Zostaw jak jest. Lepiej mieć fajny bokeh, niż nieskończoność, która tak i tak nie istnieje. Istnieje tylko skończony bokeh.
    Nie wiem, co napisać.

  9. #799

    Domyślnie

    Mój chyba najostrzejszy 44-4:
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  10. #800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiciuD300 Zobacz posta
    Zostaw jak jest. Lepiej mieć fajny bokeh, niż nieskończoność, która tak i tak nie istnieje. Istnieje tylko skończony bokeh.
    Nie chodzi tylko o nieskończoność, nie wiem czy to tak ma być czy może mam za duże wymagania ale w porównaniu z moim kitowym nikkorem to ten wypada bardzo słabo. Ostrość niby jest potwierdzona przez aparat (kropka się świeci w wizjerze) ale zdjęcia nie są zbyt ostre i to niezależnie od przysłony. Także póki co mam do tego obiektywu mieszane uczucia :/

Strona 80 z 294 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •