Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zacinający się obiektyw?

    Doświadczam czasem dziwnego braku reakcji AF w jednym szkle na spust migawki. Otóż w trakcie robienia zdjęć aparat sugeruje, że jakiś obiekt znajduje się pomiędzy mną a obiektem fotografowanym (sygnalizowane jest to w wizjerze znaczkiem < lub > ) podczas gdy niczego takiego nie ma. Dodam, że punkt ostrości ustawiony mam zwykle na centralny i jest mało możliwe, by jeden z punktów wspomagających coś "złapał". Co może być przyczyną takich reakcji? Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli obiektyw się jąka, to widocznie się przestraszył czegoś
    A serio: zbadaj aparat z innym szkłem, a szkło z innym aparatem, bo póki co to nie wiadomo nawet, które zawiniło.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #3

    Domyślnie

    mi nie jednokrotnie d70s z S70-300 "zacinał" się nawet w bdb. warunkach oświetleniowych! i musiałem off and on body

    a przy okazji, dlaczego nie raz na body (d90 ) wyskakuje - "F90"

  4. #4

    Domyślnie

    Ale w którym miejscu - z przodu, w miejscu tej plakietki z nazwą?
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdzałem z różnymi body różne szkła. Jestem pewien, że rzecz dotyczy jednego obiektywu, aczkolwiek wciąż nie jestem pewien, w jakich sytuacjach mogę zobaczyć w wizjerze znaczniki < > , to są znaczniki informujące, że aparat nie może ustawić ostrości z jakiejś konkretnej przyczyny?

  6. #6

    Domyślnie

    karolt - nie, w miejscy gdzie pokazywana jest wartosc przysłony

  7. #7

    Domyślnie

    może spróbuj przeczyścić czymś odpowiednim styki.mogą być zaśniedziałe. ale głowy nie daje

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinx6 Zobacz posta
    Doświadczam czasem dziwnego braku reakcji AF w jednym szkle na spust migawki. Otóż w trakcie robienia zdjęć aparat sugeruje, że jakiś obiekt znajduje się pomiędzy mną a obiektem fotografowanym (sygnalizowane jest to w wizjerze znaczkiem < lub > ) podczas gdy niczego takiego nie ma. Dodam, że punkt ostrości ustawiony mam zwykle na centralny i jest mało możliwe, by jeden z punktów wspomagających coś "złapał". Co może być przyczyną takich reakcji? Z góry dziękuję za pomoc.
    A konkretniej? jaki to model obiektywu (czy to zoom), jakie body, kiedy się dziele ten defekt - zawsze, czy w określonych warunkach, w całym zakresie odległości (względnie ogniskowych)? Czy masz ustawioną funkcję: Focus Tracking with Lock-On?

  9. #9

    Domyślnie

    Błąd F90 oznacza, że nie ma połączenia między obiektywem i puszką. Więc: albo trzeba przeczyścić styki (co kolega wyżej sugerował), albo są one nieprecyzyjnie umiejscowione na bagnecie obiektywu i tracą kontakt z ich odpowiednikami w puszce, albo obiektyw nie jest "dokręcony" do końca na bagnecie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •