Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    ostrów wielkopolski
    Posty
    1

    Domyślnie problem nikon d90

    Witajcie
    Od prawie roku posiaddam nikon-a d90. W ostatnim okresie zaczyna mi szwankować, a mianowicie "zawiesza się". Nie działa funkcja (przcisk) włączania i wyłączenia aparatu, nie działają żadne inne funkcje aparatu, nie reaguje na nic. Jedyną mozliwością jest wyjęcie akumlatorka, co powoduje , iż aparat ponownie się załącza. Na wyświetlaczu (panelu kontrolnym) wyświetla się, mrugając informacja "Err" oraz , jednocześnie informacja "CHA", która również mruga.
    Zupełnie nie wiem czym ten problem z sprzetem jest spowodowany.
    Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziekuję i pozdrawiam.
    PS. Trochę zależy mi na czasie, ponieważ do połowy maja mam ważną gwarancję.

  2. #2

    Domyślnie

    Po opisanych objawach,to ewidentnie cos w elektronice padlo.Nikt ci nie zapoda raczej magicznej rady w stylu:zrob tak i tak i bedzie ok.Jak jeszcze masz gwarancje to w te pedy do serwisu,ja bym tak zrobil.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    no od tego masz gwarancję - nie wiem na co czekasz
    www.amarell.cdx.pl - fotografia okolicznościowa

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Po opisanych objawach,to ewidentnie cos w elektronice padlo.Nikt ci nie zapoda raczej magicznej rady w stylu:zrob tak i tak i bedzie ok.Jak jeszcze masz gwarancje to w te pedy do serwisu,ja bym tak zrobil.
    Widzę że mamy telepatycznych diagnostów.

    Wymień kartę na początek zanim zaczniesz słać aparat do serwisu.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    Widzę że mamy telepatycznych diagnostów.

    Wymień kartę na początek zanim zaczniesz słać aparat do serwisu.
    Tak. Wymien karte, przeczysc styki w obiektywie i w body, a i najwazniejsze zobacz czy masz dobrze zapiety obiektyw, nie zaszkodzi matrycy przedmuchac...a jak ci minie gwarancja i zostaniesz w d...ie to podziekuj koledze Jatin za dobre rady.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    CHA to właśnie gdzieś czytałem że o kartę chodzi, choć może mi się wydaję
    zrób tak jak piszą wyżej
    serwis tylko w ostateczności

  7. #7

    Domyślnie

    krzysztofz24 przestań pisać farmazony, jak masz dawać takie rady to idź lepiej na piwo będzie z pożytkiem dla wszystkich.

    droperek spróbuj z inną kartą bo to ewidentny błąd karty i nie słuchaj ignorantów typu krzysztofz24 bo to kolega z serii tych co to latają do serwisu jak im mucha na ekranik narobi.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  8. #8

    Domyślnie

    W instrukcji jasno napisane err cha błąd karty, więc za kolegami od wymiany karty bym zaczął. Jak to nie pomoże to dopiero bym się przymierzał do serwisu.
    DX|FX|kilka szkiełek|SB600 i Yungnuo
    http://blog.foto-radom.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jatin Zobacz posta
    (....)droperek spróbuj z inną kartą bo to ewidentny błąd karty i nie słuchaj ignorantów typu krzysztofz24 bo to kolega z serii tych co to latają do serwisu jak im mucha na ekranik narobi.
    A ty masz wylocznosc na telepatie, ze taki pewny jestes ze to blad karty?...A i nie latam do serwisu jak mi mucha na ekranik narobi bo mam naklejona oslonke GGS.
    Nazwales mnie ignorantem...no coz nie bede sie znizal do twojego poziomu dyskusji i rzucal wyzwiskami...

    Jesli chodzi o zmiane kart, to jak jest pod reka mozna sprobowac, nie zaszkodzi....a slyszales o prawach Murphy'ego?
    Jest gwarancja ktora sie niedlugo konczy to mozna jeszcze skorzystac.


    P.S Czy to nie ty kiedys dostales ostrzezenie za pisanie farmazonow, o ile mnie pamiec nie myli...
    Z mojej strony EOT.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •