Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    a jednak się dało.
    Przecież obiektyw składa sie (w uproszczeniu) z 4 części
    - cz.optyczna
    - cz.mechaniczna
    - cz. elektroniczna
    - obudowa

    Wiadomo przerabianie może się nie opłacać.Ale frajda że wyszło jest niesamowita. Największy problem to chyba sprawia elektronika. Ale zapewne też jest to do pokonania.

    Moje gratulacje
    N i pare gratów

  2. #12

    Domyślnie

    Otóż to.

    W skrócie:
    -Adapter m42-F wrzuciłem na tokarkę (z przebojami bo musiałem zrobić uchwyt-pracuję w firmie gdzie rzadko zdarzają się średnice poniżej 100mm) i przetoczyłem z zewnętrznej średnicy bo nie pasował do pierścienia przysłony.
    -od oryginalnej "dupki" odrysowałem położenie otworów mocujących
    -odwierciłem otwory i przykręciłem adapter bezpośrednio do trzewi obiektywu.
    Elektroniki w tym obiektywie nie ma żadnej więc z tym nie było problemów

    Jak mi przypomnicie to w weekend posprzątam na biurku, rozbiorę obiektyw i zrobię fotki. Ale nie gwarantuję, że moja metoda zadziała z innymi szkłami!
    Pursue happiness with diligence

  3. #13

    Domyślnie

    jeszcze raz gratulacje
    N i pare gratów

  4. #14

    Domyślnie

    Pomysł dobry, muszę spróbować ze swoim obiektywem. Tylko, czy dupka dobrze dolega i do środka nie będzie się dostawał brud?
    D90 + N:70-300VR + Marumi WPC UV + T:17-50/2,8 B-IM + Marumi DHG Cir.PL(D) | Jupiter-37A 3,5/135 | Helios-44M-4 58/1:2 | Nikkor AF 35-105/3,5-4,5 makro ver.II pompka | Panasonic DMC-FZ30 + Hoya UV

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    72

    Domyślnie

    Odgrzebuje temat. Mam pytanie: o ile trzeba cofnąć flanszę mocowania żeby obiektyw ostrzył na nieskończoność?
    Z7, Nikon 14-24 2.8S, Nikon 35 1,8S Nikon 50 1,8s Viltrox 85 1,8 Sigma 100-400
    Takumar 35 2,3; 50 1,4; 85 1,8; 135 2,5; 200 3,5; 400 5,6 i inne obiektywy bezpleśniowe

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Renee
    Dołączył
    10 2017
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    1
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Wiem wątek stary ale jak to mówią jary, bawię się w analogowe szkła do cyfrówki , mam już 3 szkła których używam 50mm f1,8 , 35mm f2,8 i 135mm f2,8 , spotykam na fajne szkła ale bagnet starego pentaxa jest mało przyjazny czy ktoś korzystał z adaptera czy mam szkło odsprzedać ?

  7. #17

    Domyślnie

    Wszelkie szkła podpinane do Nikona przez adaptery to strata czasu i pieniędzy.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podeślij zdjęcia całości i dupek tych obiektywów, kilka już z pentaxa udało mi się przerobić do nikona żeby pracowały normalnie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •