Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Lightroom 2.6 zawiesza się

    Witam!
    Proszę o poradę speców od systemów jak ustawić Win XP (pamięci: fizyczna, wirtualna, procesy, itp.), żeby LR 2.6 nie wieszał się po obrobieniu od dwudziestu do trzydziestu paru zdjęć.
    Dane systemowe poniżej, procesy wyświetlone, RAM: 2 x 512MBx2 DDRII Dual PC2-5300 667MHz GEIL niekręcone (procek niepodkręcony)









    Nie wiem co to jest "Idle process", co obciąża procka tak bardzo ale w sumie tego nie czuję w czasie pracy, dziwię się tylko, że ten programik (zrzuty) nie definiuje tego. A może to problem konfiguracji LR?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  2. #2

    Domyślnie

    Idle process to "nicnierobiacy proces", a wiec dobrze, ze obciaza system w 100%

    Ile masz miejsca na dysku C?

  3. #3

    Domyślnie

    C4= 5,8 GB, wolne 30,8 GB, więc nie wiem, czy problem nie leży właśnie w pliku wymiany/ pamięci fizycznej, czy jak to się tam zwie. Przed chwilą znów zawiesił się, musiałem zamknąć w oknie procesów.

    Zwróćcie proszę uwagę na ilość zajętej pamięci, czy też tyle macie (dodam, że w "Library" 636 załadowanych nefów)?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  4. #4

    Domyślnie


    Pamiętam, jak kilkanaście lat temu zwiększałem pamięć wirtualną, aby gry 3D lepiej chodziły, ale potem granie się skończyło, a co za tym idzie- gmeranie w pamięci wirtualnej. Nie wiem jaką pamięć obciąża LR, bynajmniej nie procesor, zatem albo RAm albo wirtualną. A może za dużo nefów na raz ładuję, albo wymienić RAM na 2 pary 1GB dualowe (mam płytę ASUSM4N78, kilka mies. temu zmieniona)? Jak popatrzy się na wymagania sprzętowe producenta programu, to śmiech mnie ogarnia. Pomożecie?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie LR 2.7 zajmuje max 700k KB i skacze wyłącznie podczas exportu do JPG. W stanie spoczynku 280k.
    Biblioteka ma ok. 50.000 NEF/JPG
    ACR Cache 20Gb na innym dysku niż Library i NEFy
    RAM = 2 x 2048, ale śmigał też na 2 x 1024.
    Quad Q6600
    XP SP3
    Pagefile ustawiony na stałe 2048.

    Czasami wymaga restartu na skutek używania pluginów takich jak Mogrify.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez B.K. Zobacz posta
    ...
    ACR Cache 20Gb na innym dysku niż Library i NEFy
    RAM = 2 x 2048, ale śmigał też na 2 x 1024.
    ...
    XP SP3
    Pagefile ustawiony na stałe 2048.

    Czasami wymaga restartu na skutek używania pluginów takich jak Mogrify.
    Dzięki, że odpowiedziałeś.
    1) z czego wynika, że masz ustawione 20GB cache'u w LR? NEFy importuję z innej partycji tego samego dysku.
    2) jeśli system mam na partycji C, LR zainstalowany w Program Files tej partycji, a Camera Raw Cache również na C, to mam wskazać LR inny katalog cache'owy?
    3) przez analogię, skoro mam 4x512= 2048 MB RAM, to mam ustawić stały rozmiar pliku (min/max) na połowę, czyli 1024?
    Również mam XP SP3 z automatycznymi aktualizacjami, nie używam Mogrify.

    EDIT: w sieci czytam, że bezpiecznie jest ustawić rozmiar pliku 1,5 x RAM...
    Ostatnio edytowane przez bialogardzianin ; 04-05-2010 o 22:01
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  7. #7

    Domyślnie

    1. Bo na tyle sobie ustawiłem partycję . Bez związku, nie ma formuły.
    2. Zdecydowanie Library, NEFy i ACR Cache powinny być na 3 różnych dyskach, ale nie sądzę, żeby to wpływało na zawieszanie się.
    3. Ja nawet próbowałem działać bez PageFile, eksperymentalnie. Ostatecznie ustawiłem na chybił trafił, chyba z rekomendacji samego XP...

  8. #8

    Domyślnie

    Poczytałem anglojęzyczne strony, ustawiłem 1,5 x RAM czyli, 3072 MB i zobaczę, co będzie się dziać, a nibawem napiszę dla potomnych jakie efekty.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  9. #9

    Domyślnie

    Zrób też aktualizację do finalnej wersji 2.7. Usunięto w niej błąd związany ze zwiechami.
    Poza tym lekki tuning też może pomóc: w menu Edit/ Preferences/ zakładka Import/ opcja Jpeg Preview zmień z Full size, na Medium - oszczędza zasoby systemowe.
    Unikaj eksportu i zapisu pojedynczej klatki - obrabiaj długą serią i na koniec zaznacz fotografie w komplecie do eksportu.
    Samsung GX-1S|D300|SB-800|YH-324 + 327RC2|MeiKe MK-D300|Kata 3N1-30

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za cenne porady! LR monitował, że jest nowa wersja 2.7, ale zwróciłem tylko uwagę, że uwzględniono nowe aparaty więc zaniechałem odnowy. Czy instalując nową wersję nie stracę przypadkiem wszystkich ustawień? Można chyba wyeksportować wszystkie ustawienia i potem w nowej wersji zaimportować? Gorzej będzie z pluginami, bo kupiłem sobie plugin The Photographer's Toolbox do generowania galerii internetowych i będę musiał na nowo instalować kombinować (chyba, że LR będzie "pamiętał" dotychczasowe instalacje?).
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •