Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: Dysk na backup

  1. #1

    Domyślnie Dysk na backup

    Wiem, że było z milion razy, ale wszędzie wątki mają po milion zakładek, trwają burzliwe dyskusje, co lepsze, mniej awaryjne, pada wiele mądrych słów, których do końca nie rozumiem...

    Sprawa jest prosta - potrzebuję dysk na backup, nie ma to być magazyn, lecz kopia zapasowa danych, które akurat obrabiam lub czekają na obróbką bądź takich, których nie zdążyłem jeszcze zarchiwizować. W praktyce ma wyglądać to następująco - wracam ze ślubu, zrzucam karty na kompa i od razu robię kopię zapasową na dysku zewnętrznym na wszelki wypadek, gdyby nie daj boże coś się stało z komputerem.

    Jak ktoś kumaty i życzliwy będzie w stanie mi przystępnie odpowiedzieć co powinienem kupić będę wdzięczny.

    Dodam, że jestem w tym temacie kompletnie zielony i do tej pory myślałem o czymś takim i w takiej cenie:

    http://allegro.pl/item1016833710_dys...0gb_1_5tb.html

    Z góry dzięki wszystkim życzliwym
    Pozdrawiam
    Piotrek
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  2. #2

    Domyślnie

    wystarczy taki w zupełności
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  3. #3
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Jak juz bym mial kupowac z jakis w Raid 1, np Lacie lub Iomega.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  4. #4

    Domyślnie

    Nic więcej nie trzeba. Do tego, możesz sobie oprogramowanie ustawić tak, by Ci automatycznie synchronizowało zawartość folderów na komputerze z tymi na dysku zewnętrznym. Nawet nie musisz sam nic kopiować, wystarczy że raz na jakiś czas podłączysz dysk. Możliwości konfiguracji i zautomatyzowania procesu jest mnóstwo. Możesz sobie wymyślić, jakbyś chciał by to było robione, a pewnie da się znaleźć idealnie do tego schematu pasujące gotowe rozwiązanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Z cyklu pytania laika - taka synchronizacja wymaga jakiejś tajemnej wiedzy, czy wystarczy jakieś proste oprogramowanie? Drugie co mnie zastanawia to szybkość transferu poprzez USB, będzie się zdarzało często, że będę kopiował za jednym zamachem około 50GB nie chciałbym żeby to trwało wieczność


    Dobra późna pora trzeba iść spać, tak jeszcze pogrzebałem i stwierdziłem, że dysk to raczej trzeba na miejscu kupić, bo cholera wie co go może spotkać w trakcie podróży z kurierem, wszedłem na stronkę proline'u, bo tam ostatnio kupowałem komputer i ogólnie jestem zadowolony z ich usług i spodobało mi się takie cacko:

    http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAM+HX-DU015EC%2FAB2

    Ktoś zna jakieś opinie na temat tego dysku albo dysków Samsunga ogólnie? Na pierwszy rzut oka to nie podoba mi się, że gwarancja tylko na 24 miesiące, wydaje mi się, że dysk powinien mieć dłuższy okres gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez kobyll ; 01-05-2010 o 02:16
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobyll Zobacz posta
    czy wystarczy jakieś proste oprogramowanie?
    Total Commander
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tymi dyskami Samsung dostarcza również oprogramowanie z tego co kojarzę. Sam używam podobnego (1.5T). Co do prędkości, to podczas zrzucania danych z karty na twardziela w komputerze drugi kontroler może je zapisywać na dysku zewnętrznym od razu. LR czy Nikon Transfer mają takie opcje. Nie pamiętam jak jest w PS - ale zapewne też podobnie. Wystarczy sobie odpowiedni "workflow" dopracować. Wspomniany TC, to też jakaś możliwość. W systemie też chyba jest coś wbudowane... Pogooglaj trochę.
    Co do dysku to wszystkie obecnie produkowane są podobnej i bardzo dobrej jakości. Ja do dysków Samsunga mam całkiem niezły stosunek, choć właściwie mógłbym być do firmy bardzo uprzedzony (skoro w niej pracowałem i znam od podwórka). Ale akurat dyski twarde są ok. Gwarancja tak naprawdę jest do niczego, a dyski mają na tyle dużą żywotność, że spokojnie okres gwarancyjny przeżyją. Poza tym zawsze masz dwie kopie danych, więc w czym problem? Koszt nie jest też astronomiczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Radziłbym dysk na FireWire 800 - szybko kopiuje a przy tym nie obciąża procesora. Używam WD My Book Studio 1 TB. Ten dysk ma oprogramowanie WD do backupów.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Radziłbym dysk na FireWire 800 - szybko kopiuje a przy tym nie obciąża procesora. Używam WD My Book Studio 1 TB. Ten dysk ma oprogramowanie WD do backupów.
    Mogę prosić jakiś przykład? Jak to wygląda i ile kosztuje?
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  10. #10

    Domyślnie

    Jasne.
    http://www.komputronik.pl/index.php/..._FireWire.html

    Wg wszystkich opinii FW jest dużo lepsze (szybsze i stabilniejsze) niż USB, ja używam od 2004 FW, najpierw 400 terz 800. Żadnych kłopotów nie miałem jak dotąd.
    P.S Mam też czytnik Lexara do kart CF na FW400, działa o niebo lepiej i szybciej niż USB. Niestet kosztował 160 zł

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •