Close

Strona 37 z 185 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 1842
  1. #361

    Domyślnie

    niestety nie mam i nie miewamy g11 u siebie.....,ale jeśli się nie mylę, to czy w nowym fotokurierze nie ma testu ex1 z g11?
    hmmmm albo z panasonicem.....nie pamietam dokładnie

  2. #362

    Domyślnie

    No niestety w fotokurierze jest tylko test EX1 bez porównania z G11 ...

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lento Violento Zobacz posta
    Antonioo, z tego co wiem pracujesz w sklepie w związku z czym mam pytanie czy nie miałbyś przypadkiem możliwości porównania EX1 z G11, szczególnie pod kątem ostrości ?
    Gdzieś w interencie widziałem porównanie sampli ale nie mogę znaleźć teraz :/
    Był to fotka w parku czy ogrodzie z ex1 i G11 oraz cropy. Wynikało z nich, że G11 ostrzejszy/szczegółowszy. Tylko nie pamiętam czy to porównanie JPEGów z aparaty czy rawów. Widziałem też gdzieś w necie prównanie ex1 / G11/ S90 w zdjęciu nocnym i też oba Canony w cropach wypadły lepiej. Więc jeśli ostrość jest punktem najistotnieszym to lepiej chyba zostać przy G11.

    Pełna rozdzielczość
    F2.8 1/350 iso80 ostrość +1
    Ostrośc łapana na murek fontanny.


    Zrobiłem kilka tych samych ujęć z przysłonami: 1.8, 2.8, 3.9, 5.0, f6.0, f6.7
    Generalnie przy f2.8 wyszło najostrzej. Ogólnie wydaje mi się, że aparat przy 24mm najostrzej rysuje od 2.2 do 4.0. Przy 1.8 wyszło też całkiem spoko. Powyżej 5.0 rysuje już kiepsko. W słoneczny dzień z powodu czasu 1/1500 trzeba przymykać ale rzadko zdażają mi się ujęcia żebym powyżej 5.0 musiał przymknąć Oczywiście mowa tu cały czas o szerokim kącie i o kadrach podobnych jak wyżej. Na zdjęciu ghosta4 widać że przy dłuższych ogniskowych przysłona powyżej 5.0 daje radę
    Po ustawieniu ostrości +2 jest jeszcze trochę ostrzej. Dla mnie to w zupłeności wystraczy.

    Jeszcze parę próbek ale już w normalnych rozmiarach (jeśli będziecie chcięli zamieszczę całe):








  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sn00p Zobacz posta
    Imho w ogóle w fotografii nie ma sensu (no może poza szczególnymi zastosowaniami komercyjnymi), ale ok. Zdaje sobie sprawę, że niektórzy wolą tabelki i wykresy od zdjęć.
    Rozumiem, że na co dzień zdjęcia z cyfry w portfoliach, galeriach itp oglądasz per pixel ?
    Nie, ale ja potrzebuję aparat do pracy, a zdjęcia czasami do druku. Jak mam słabą rozdzielczość, to wychodzą syfy. mam tłumaczyć dalej? Jak wspomniałem, to forum to nie plfoto ani pl.art.fotografia czy jakość tak, gdzie ocenia się zdjęcia, a nie możliwości sprzętu. W tym wątku dyskutuje się o konkretnym aparacie i jego parametrach, więc uważam, że moje wątpliwości są raczej zrozumiałe.

  5. #365

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lento Violento Zobacz posta
    Antonioo, z tego co wiem pracujesz w sklepie w związku z czym mam pytanie czy nie miałbyś przypadkiem możliwości porównania EX1 z G11, szczególnie pod kątem ostrości ?
    Przypomniałeś mi, że blisko mnie w fotojoker można sprawdzić sprzęt na własnej karcie, a mają oba (EX1 i G11). Jak znajdę czas to w tym tygodniu podskoczę i wyślę tutaj sample.

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmmi Zobacz posta
    Gdzieś w interencie widziałem porównanie sampli ale nie mogę znaleźć teraz :/
    Był to fotka w parku czy ogrodzie z ex1 i G11 oraz cropy. Wynikało z nich, że G11 ostrzejszy/szczegółowszy.
    Oj, przepraszam za zamieszanie - to było porównanie ex1 i G10
    http://forums.dpreview.com/forums/re...vs+G10+IQ&qf=m

  7. #367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Facet Zobacz posta
    Nie, ale ja potrzebuję aparat do pracy, a zdjęcia czasami do druku.
    Potrzebujesz aparat do pracy i patrzysz za sprzętem za ca 1.200 PLN ?
    Weź daj spokój
    Skończmy te dywagacje bo groteską zalatuje ...
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...
    Freshman.
    Moja galeria na DA

  8. #368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Facet Zobacz posta
    Przypomniałeś mi, że blisko mnie w fotojoker można sprawdzić sprzęt na własnej karcie, a mają oba (EX1 i G11). Jak znajdę czas to w tym tygodniu podskoczę i wyślę tutaj sample.

    Byloby super ...

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sn00p Zobacz posta
    Potrzebujesz aparat do pracy i patrzysz za sprzętem za ca 1.200 PLN ?
    Weź daj spokój
    Skończmy te dywagacje bo groteską zalatuje ...
    A co w tym dziwnego u mnie pracownicy do celów zawodowych używają aparacików do 800zł. Nie zawsze potrzebna jest super jakość fotki i piękna kompozycja kadru.

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kalmar Zobacz posta
    A co w tym dziwnego u mnie pracownicy do celów zawodowych używają aparacików do 800zł. Nie zawsze potrzebna jest super jakość fotki i piękna kompozycja kadru.
    Skoro jesteś tego świadomy to mam nadzieję, że nie oglądasz zdjęć na poziomie pixela.
    Facet ogląda, bo chce żeby zdjęcia z aparatu za 1k PLN powodowała tzw.: "nagły opad cycków". Tu pies pogrzebany. Albo rybki albo ... akwarium.
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...
    Freshman.
    Moja galeria na DA

Strona 37 z 185 PierwszyPierwszy ... 2735363738394787137 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •