Close

Strona 184 z 185 PierwszyPierwszy ... 84134174182183184185 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 831 do 1 840 z 1842
  1. #1831

    Domyślnie

    To typowe dla Samsunga, w NXach jest podobnie. Np. trybu HDR nie można włączyć, jak jest włączony RAW+JPG: może być albo RAW, albo HDR. Włączenie trybu rozszerzonej dynamiki podnosi minimalne ISO do 200. Tryb Burst wyklucza RAWy. Itd., itp.

  2. #1832

    Domyślnie

    Ale np w Nexach jest tak samo jak się pstryka w RAW+JPG to nie można używać efektów na zdjęciach.
    RX100 | A6000 + SEL18-55/3.5-5.6 | SEL 20/2.8 Moja galeria Flickr http://www.flickr.com/photos/ukaszp/

  3. #1833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Egon Olsen Zobacz posta
    Dzisiaj zaniosłem EXa do serwisu, pewnie niedługo będzie odpowiedź.
    Serwis zaproponował wymianę płyty głównej w cenie 380 zł. Nie zdecydowałem się na naprawę. Dzięki za pomoc.

  4. #1834

    Domyślnie

    A powiedzieli, co było przyczyną awarii? Czy to próba wgrania nowego firmware'u wykończyła płytę? Przecież normalnie nie powinno się tak stać.

  5. #1835

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    A powiedzieli, co było przyczyną awarii? Czy to próba wgrania nowego firmware'u wykończyła płytę? Przecież normalnie nie powinno się tak stać.
    Nie powiedzieli co było przyczyną. Być może nie znają przyczyny i widzą tylko skutek. Otrzymałem orzeczenie na piśmie a osoba wydająca sprzęt po naprawie to nie ta sama która oceniała uszkodzenie więc nie zgłębiałem tematu. Domyślam się tylko, że pewnie jest tam jakiś program podstawowy jak np bios w laptopie i jak on się wyłoży to nie ma jak go wgrać. Domyślam się, że jest to pewnie kość z programem na tej płycie głównej i pewnie dla tego chcą płytę wymienić. Tak to sobie tłumaczę.

  6. #1836

    Domyślnie

    Przejrzałem cały wątek ale nigdzie nie widzę sampli zdjęc typu portret. Chodzi mi o to jakie max
    rozmycie tła można uzyskać tym kompaktem przy pełnej dziurze i max zoom? (chodzi o zdjecia portretowe - a NIE o
    makro których jest tu sporo w wątku)

    może ktoś ma jakieś sample

  7. #1837
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    miasteczko małe
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witajcie
    Na matrycy EX-1 mam plamę. Na 99% brudna matryca. Czy ktoś miał już podobny przypadek? Czy da się to ustrojstwo jakość rozkręcić aby wyczyścić matrycę?

  8. #1838

    Domyślnie

    Na rynku pojawiła się lampa błyskowa METZ 44AF-1 dedykowana do samsunga,posiada A-TTL ,jest tańsza od firmowej samsunga i posiada obrotowy palnik w 2 pozycjach ,i jest czasami na alle... ,czy testował ktoś może tą lampę?

  9. #1839

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym odgrzać tego nieco już przeterminowanego kotleta.
    Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zakupem dodatkowego aparatu dla żony i córki. Pożyczyłem od kolegi Samsunga EX1, przetestowałem, podoba mi się. Kupiłem tanio używkę na All.
    Nie jest to dla mnie sprawa krytyczna, ale chciałbym pożenić tego Samsunga z moją SB-800. Wiem, nie da się, ale...
    1. SB 800 podłączona bezpośrednio na gorącą stopkę Samsunga oczywiście nie błyska. Ale jest pewien dziwny szczegół w jej zachowaniu - po założeniu na Samsunga nie daje się jej wyzwolić czerwonym guziczkiem Flash, taka ciekawostka. Przyglądając się rozkładowi styków na lampie i w aparacie dochodzę do wniosku, że trafiają w siebie dwa styki - środkowy (wyzwalający) oraz SP (speedlight present). Po zamaskowaniu kawałkiem papieru styku centralnego lampa dawała się odpalić w/w przyciskiem, ale nie błyskała przy robieniu zdjęcia samsungiem (niezależnie od tego które styki były zamaskowane)
    2. SB 800 podłączona do Samsunga przez Yongnuo RF-603N BŁYSKA 100/100 zdjęć. Oczywiście nie ma TTL, komunikacji, etc, ale błyska w każdym trybie! Yongnuo rozpoznaje, że zostało podłączone do aparatu (prawdopodobnie przez styk speedlight present). Prawidłowa synchronizacja na każdym czasie migawki (nawet na 1/1500), działa na "1-szą kurtynę". Oczywiście aparat nie widzi lampy, nie pojawia się żadna informacja, że coś jest przypięte.
    Co chcę osiągnąć - pozbyć się Yongnuo spomiędzy SB800 i Samsunga. Wchodzi w grę modyfikacja aparatu, jestem elektronikiem amatorem.
    Próbowałem obadać złącze lampy błyskowej w aparacie oscyloskopem, ale nic mądrego nie znalazłem. Jak nic nie jest podpięte do tej stopki to nie pojawiają się na niej żadne sygnały.

    Pytanie - czy ktoś ma jakieś sugestie, pomysły, schematy, gotowce? Nie chcę wyważać otwartych drzwi. Mam sporą determinację, żeby te dwa urządzenia pożenić. O sukcesach/porażkach postaram się informować.

    Pozdrawiam
    Sebastian

  10. #1840

    Domyślnie

    Jeśli Ci to coś pomoże, to, jeśli dobrze pamiętam, z EX1 i EX2 można używać tych samych lamp, co do bezlusterkowców NX. Powinny więc zadziałać lampy takie, jak SEF-15A, SEF-20A, SEF-220 czy SEF-42A.
    Natomiast wczesne bezlusterkowe NX (NX10, NX11) miały podobne do Twoich problemy z wyzwalaniem obcych lamp. Nawet lamp pozbawionych jakiejkolwiek dedykacji, wyposażonych tylko w środkowy styk synchronizacji. Próbowałem bardzo wielu różnych lamp, i tylko chyba jakaś jedna czy dwie dawały się odpalić. Niektóre lampy SB dawały się odpalić, ale tylko raz. Po błysku trzeba było wyłączyć aparat i lampę i włączyć je ponownie.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 184 z 185 PierwszyPierwszy ... 84134174182183184185 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •