Close

Strona 145 z 185 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 441 do 1 450 z 1842
  1. #1441

    Domyślnie

    Witam.
    A co z najnowszym oprogramowaniem ? Nadal się nie daje wgrać ?

  2. #1442

  3. #1443

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    witam

    czy aparat ma tzw. tryb "live view" jak w canonie g11, to znaczy jeśli jestem na manualu, przestawiając kółkiem czas, przy ustawionej przesłonie, to na ekranie widzę zmianę ekspozycji ( obraz ściemnia się lub rozjaśnia)? czy pokazany jest tylko podziałka światłomierza?
    Widać zmianę ekspozycji na obrazie pokazywanym przez wyświetlacz, a oprócz tego na dole ekranu jest widoczna podziałka światłomierza.

  4. #1444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drsemen Zobacz posta
    Z tego co przed chwilą sprawdziłem w moim EX1 to tak, widać zmianę ekspozycji na ekranie w trybie M (obraz się ściemnia lub rozjaśnia).
    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    dzięki za odp.
    czyli teoretycznie możemy na tej podstawie zrobić zdjęcie (pomijając światłomierz)?
    dobrze "kombinuje"???
    widziałem to w canonie, fajny patent, patrzyłem na lcd i kółeczkiem nastawiałem ekspozycje, nie zwracając uwagi na światłomierz, i co ciekawe zdjęcia wychodziły prawie tak jakbym tego chciał
    pozdrawiam
    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Tak, pomocny jest również live histogram.
    Taka zmiana jasności wyświetlacza w trybie M ma też złą stronę: utrudnia zdjęcia studyjne z lampami błyskowymi, bo jak się w studiu ustawi krótki czas, żeby światło zastane wyeliminować, to na wyświetlaczu nic nie widać
    Cytat Zamieszczone przez Piotor Zobacz posta
    Widać zmianę ekspozycji na obrazie pokazywanym przez wyświetlacz, a oprócz tego na dole ekranu jest widoczna podziałka światłomierza.
    Jak widać częściowo odpowiedź na pytanie już padła.
    Pozdrawiam Szymon Znojek

    S5Pro+MB-D200; Ʃ 18-35/1.8A; 80-200/2.8D ED; 50/1.8D; SY 85/1.4; Ʃ 24-60/2.8D; Metz 48 AF-1; EX1; reszta z
    C

  5. #1445

    Domyślnie

    Witam. Jestem posiadaczem tego aparatu od paru miesiecy i jestem naprawde zadowolony jak na moje bardzo skromne mozliwosc

    Swoja taka juz bardziej serio przygode z fotografia chce zaczac wlasnie od tego aparatu, bo jestem na tyle laikiem ze nie znam takich podstaw jak ustawienie odp. przeslony, migawki itd.. po prostu kompletny laik. Ale nie ma sie co dziwic jak przedtem posiadalem tylko "malpki".

    Dla niektorych to sie moze wydac straszliwe, ale po prostu nic nie wiem na temat fotografi I jest mi z tym bardzo dobrze, bo temat mnie wkrecil troche i ciekawi coraz bardziej w miare zaglebiania sie, brakuje tylko dobrej odpowiedniej lektury dla takiego czleka jak ja, dlatego jak ktos moze cos polecic na poczatek, to bardzo chetnie.

    W kazdym razie polecam ten aparat, jak dla mnie sprawdza sie idealnie a wiem ze wykorzystuje 10% jego mozliwosci. Jako maly wstep przed lustrzanka chyba odpowiedni.
    Samsung EX-1
    my FliCkR

  6. #1446

    Domyślnie

    No i Samsung wycofał firmware 110181. Zamiast niego pojawił się 110271 z tą samą datą. O ile zrozumiałem jest to firmware dla aparatów ze zmienionymi bebechami i dla egzemplarzy z przed zmian nie ma potrzeby jego wgrywania.

  7. #1447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bralineczeka Zobacz posta
    .....O ile zrozumiałem jest to firmware dla aparatów ze zmienionymi bebechami i dla egzemplarzy z przed zmian nie ma potrzeby jego wgrywania.
    Chociaż EX1 mam, dawno się nie interesowałem co się z tym sprzętem dzieje. Możesz wyjaśnić mi o co chodzi z tymi "zmienionymi bebechami" Dzięki.

  8. #1448

    Domyślnie

    no właśnie dziwnie to opisali - kto ma sprzęt po 2011.05 to może wgrać a kto ma wcześniejszy temu nic się nie wgra...?
    ps: ciekawe jakie to part change...

  9. #1449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pRoPh3Cy Zobacz posta

    Dla niektorych to sie moze wydac straszliwe, ale po prostu nic nie wiem na temat fotografi I jest mi z tym bardzo dobrze, bo temat mnie wkrecil troche i ciekawi coraz bardziej w miare zaglebiania sie, brakuje tylko dobrej odpowiedniej lektury dla takiego czleka jak ja, dlatego jak ktos moze cos polecic na poczatek, to bardzo chetnie.
    Nikt się z tą wiedzą nie rodzi (podobnie jak z żadną inną)
    Literatury jest multum, w tym dużo pozycji dla osób, które nic nie wiedzą o podstawach fotografii (ekspozycja, głębia ostrości, etc.). Najlepiej iść do księgarni i pooglądać, a potem coś dla siebie wybrać. Jeśli nie masz blisko dużej księgarni to Allegro ma tego tyle, że będzie problem z nadmiernym wyborem.

    Zerknąłem na swoja półkę i z marszu moge polecić np.:

    "Multimedialna szkoła fotografowania National Geographic" - kurs na CD
    John Hedgecoe: Fotografia. Jak lepiej fotografować"
    Jerzy Fedak: "Fotografia cyfrowa od A do Z"
    Tim Daily: "Encyklopedia fotografii cyfrowej"

    Dwie pierwsze pozycje pochodzą z "dawnych czasów' (wbrew pozorom wcale nie tak odległych), kiedy jeszcze w powszechnym, a nawet dominującym użytku była fotografia analogowa, ale prawa optyki się przez ten czas nie zmieniły, więc wszystkie opisane w nich podstawowe zasady fotografowania nadal obowiązują

    Rozejrzyj się tez wśród dostępnych czasopism poświęconych fotografii; tu Ci za bardzo nie podpowiem, bo te, które ja czytam lub czytuję przeznaczone są raczej dla klienteli na poziomie ponadpodstawowym / średniozaawansowanym (co nie znaczy, że są nieprzydatne dla początkujących, ale sugeruje zacząć od podstawówki). Czytuję regularnie i z przyjemnością Digital Foto Video, dawniej dość regularnie FOTO i Fotokurier, ale zdaje mi się, że jest też co najmniej kilka miesięczników dla osób całkiem początkujących.

    No i - tradycyjnie już - multum artykułów i publikacji internetowych; przed chwila wpisałem w wyszukiwarkę frazę "głębia ostrości" i na pierwszej pozycji wyskoczył mi link do Wikipedii (zajrzałem - nie polecam - opisane bardzo zwięźle i "naukowo"), a na drugim ten oto link:
    http://www.szerokikadr.pl/poradnik/a...lebia_ostrosci - polecam!

  10. #1450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotor Zobacz posta
    na pierwszej pozycji wyskoczył mi link do Wikipedii (zajrzałem - nie polecam - opisane bardzo zwięźle i "naukowo")
    No przecież o to w wiki chodzi, to encyklopedia, a nie podręcznik czy poradnik
    Völkchlor

Strona 145 z 185 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •