Close

Strona 101 z 185 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1842
  1. #1001

    Domyślnie

    A rawów z EX1 nowy ACR pod CS5 nie otworzy?
    Wydaje mi się, że powinien bez problemu.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannik Zobacz posta
    Myślę, że są tacy i tacy.
    Ja np lubię co pewien czas pobawić się Raw-ami, ale u cioci Feli na imieninach czasem muszę kliknąć kilkadziesiąt debilnych jatpegów rodzinnych i nie chce mi się wtedy grzebać w kompie by wujkowi Zdenkowi usunąć czerwone oka (które nota bene zupełnie dobrze pasuje mu do czerwonej z przepicia facjaty).
    Ale i tak musisz zdjęcia przebrać, jak robisz rodzinne często i przekadrować (ja jestem kiepskim fotografem i bardzo często moje kadry wymagają obcięcia), potem jakoś skatalogować... program typu Lightroom jest wcześniej czy później niezbędnym, ale i ostatecznym rozwiązaniem w dziedzinie softwaru do przyzwoitego fotografowania.

    Cytat Zamieszczone przez jannik Zobacz posta
    gdzieś tu wyczytałem, że można te szajsungowskie rawy konwertować do DNG i potem otworzyć to w PS cs4 lub cs5.
    Jeśli tak, to doradźcie mi jaki program do konwertowania (free) można ściągnąć z sieci.
    Ponoć też można te "rawy" otworzyć w LR3, czy tak ?
    LR3 obsługuje rawy z EX1. Sama konwersja do DNG niewiele Ci da, bo czymś musisz te DNG obrobic, czyli kółko się zamyka. W LR3 można konwertować do DNG automatycznie przy imporcie zdjęć, co normalizuje Ci format w Twojej bibliotece zdjęć (masz wszystko w DNG, nieważne czym zrobione).

    LR3 dla nauczycieli i uczniów kosztuje około 350 zł, dla innych niestety 1000 zł. Warto ściągnąć miesięcznego triala i nabyć jakąś książkę, Kelbiego albo duChemina.

    Moim zdaniem "kop jakościowy" jest ZNACZNIE większy niż ten jakiego doznajemy kiedy zamienimy pstrykanie jpegów zwykłym kompaktem na pstrykanie jpegów kompaktem zaawansowanym. Możliwość robienia rawów to właśnie największa zaleta tej klasy sprzętu.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    A rawów z EX1 nowy ACR pod CS5 nie otworzy?
    Wydaje mi się, że powinien bez problemu.
    W PS cs5 mam wtyczkę ACR 6.0.0.205 i nie rawy z ex1 nie otwierają się (mówi że nieprawidłowy format pliku!)
    ponoć jest nowsza wersja tej wtyczki, ale nie wiem czy da się ją ściągnąć.

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    ...LR3 dla nauczycieli i uczniów kosztuje około 350 zł, dla innych niestety 1000 zł...
    a jeszcze dla innych znacznie taniej

  4. #1004

    Domyślnie

    Przez stronę Adobe uaktualniłem wtyczkę ACR w swoim CS5 do wersji 6.3 i raw-y z Szamszuga EX1 otwierają się bez problemów.
    fajnie..

    pozdro

  5. #1005

    Domyślnie

    mam takie wrażenie, że lewa i prawa strona kadru zdjęć robionych ex1 posiada jakby szersza perspektywę. ja wiem, że tutaj działają prawa optyki, ale gdy np. fotografuję trzy buzie lewa i prawa są jakby bardziej szerokie. wydaje mi się czy co?

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaneq Zobacz posta
    mam takie wrażenie, że lewa i prawa strona kadru zdjęć robionych ex1 posiada jakby szersza perspektywę. ja wiem, że tutaj działają prawa optyki, ale gdy np. fotografuję trzy buzie lewa i prawa są jakby bardziej szerokie. wydaje mi się czy co?
    http://www.optyczne.pl/134.4-Test_ap...X1_Optyka.html, część "Dystorsja". Na drugim końcu będziesz miał odwrotnie.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #1007

    Domyślnie

    No dobrze, jednak przy jpg dystorcja jest automatycznie korygowana programowo -1 czy +1 to nie problem. Zdjęcie z przykładowymi buziami znajomych jest zrobione w jpg więc nie powinno być chyba takiego problemu.

    Przy raw i 24 mm faktycznie nie wygląda to za dobrze.

  8. #1008

    Domyślnie

    Dystorsje to jedno, naturalne przy zdjęciach z bliska na szerokim kącie (dla człowieka - nienaturalne, bo mamy mniejszy kąt widzenia) zniekształcenia perspektywy - drugie. 50mm i dalej to jest jakaś granica bezpieczeństwa jeżeli chodzi o brak twarzy ufoludka w dowolnym miejscu kadru.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #1009

  10. #1010

    Domyślnie

    Case Logic.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...ic#post2122324

    Może niezbyt fajny, ale niedrogi i dość dobrze pasuje. A fajny jest nieco niżej.
    A w wątku są linki do całkiem fajnych i nawet niezbyt drogich skórzanych. Mnie do końca nie pasują, bo nie są szczelne.

Strona 101 z 185 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •