Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    Kurczę, zagmatwane to wszystko... Zebrałem się do spakowania i wysłania tego D90 do serwisu ale nie chcę zrobić tego nie tak jak trzeba więc byłbym wdzięczny jakbyście mi wyjaśnili co znaczy zapis w FAQ nikona o gwarancjach międzynarodowych:

    "Jeśli produkt jest uszkodzony, należy sprawdzić, czy jest objęty roczną gwarancją europejską „Nikon Europe Service Warranty” firmy Nikon Corporation.

    Tak, jest objęty gwarancją „Nikon Europe Service Warranty”
    Należy wysłać produkt do autoryzowanego serwisu firmy Nikon.

    Nie, nie jest objęty gwarancją „Nikon Europe Service Warranty”
    Należy wysłać produkt do sklepu, w którym został nabyty."

    To dotyczy egzemplarza czy modelu?... Na obiektyw mam gwarancję worldwide a nie europejską...

    I jeszcze jedno pytanie, kontakt przed wysyłką odbywa się za pośrednictwem formularza do tego celu czy pod ogólny adres e-mail można napisać?

    A, ostatecznie postanowiłem wysłać obiektyw z dokumentem przywozowym (celnym). Wystarczy im za dowód zakupu?
    "Firma Nikon ponosi odpowiedzialność za utratę życia, obrażenia cielesne lub uszkodzenia mechaniczne przedmiotów należących do Klienta (...)."

  2. #12

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem z nimi styczności, ale coś mi się obiło o oczy, że gwarancji światowej polski serwis nie uznaje. Lepiej zadzwoń do nich (podobno czasem odbierają telefony - przynajmniej Pani od PR tak twierdzi) i zapytaj. Wysyłając w ciemno ryzykujesz, że aparat utknie tam na dłuższy czas, jeśli gwarancji nie uznają to mogą skroić Cię na więcej kasy niż za granicą, za ewentualną wycenę też każą sobie płacić podobno.

    Ja bez stuprocentowej pewności, że gwarancja będzie uznana nie wysyłałbym.

    P.S.
    Na lampy błyskowe gwarancję worldwide chyba uznają...

    A to przejrzałeś? : http://zoltyserwisfotograficzny.info/
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    157

    Domyślnie

    No chyba zadzwonię, ale procedura nie jest ogólnie taka że należy dzwonić przed wysłaniem? To jest na tyle pogmatwane że nie mogę się doczytać na ich stronie.

    Co do strony oczywiście znam ale wysyłanie sprzętu do innego autoryzowanego serwisu mija się chyba z celem jeśli chodzi tylko o kalibrację AF... jak nie uznają to sprzedam ten obiektyw w cholerę, niewątpliwą jego zaletą jest że używany kosztuje niewiele mniej niż nowy bo chyba nieautoryzowany serwis na gwarancji odpada nie?
    "Firma Nikon ponosi odpowiedzialność za utratę życia, obrażenia cielesne lub uszkodzenia mechaniczne przedmiotów należących do Klienta (...)."

  4. #14

    Domyślnie

    Na świstku dołączonym do Nikon Worldwide Service Warranty napisane jest, że w trakcie okresu gwarancji naprawy są dokonywane bezpłatnie w podanych dalej punktach serwisowych. Wśród nich jest polski serwis a więc powinni uznawać "worldwide warranty".

  5. #15

    Domyślnie

    Mialem kiedys podobny problem z jakas elektronika - chyba Motorola - problem byl w tym ze nie chcieli juz uznac gwarancji.
    Napisalem kilka maili do centrali i do rzecznika praw konsumenta trwalo to kilka tygodniu - i pozniej sami zadzwonili z prosba zebym im przyslal urzadzenia.
    To bylo jakis czas temu.
    Ale z tego mam doswiadczenie ze jezeli nie chca czegos uznac to nalezy przeczytac uwaznie warunki gwarancji - i jezeli pisze ze powinni uznac to pisze do centrali z wyjasnieniem.
    Najlepiej jest jeszcze zrobic cosik takiego jak napisac maila do Nikon Polska - napisac co masz - nawet skan zrob i niech oni sie ustosunkuja.
    Jak ci napisza ze nie uznaja - a w warunkach gwarancji masz informacje o Polsce - to pisz do Centrali i popros o naprawe badz wymiane lub zwrot kasy poniewaz warunki gwarancji mowia co innego z serwis co innego.
    w 90 p% przypadkow pomaga.
    Znajomi mieli tez podobny problem z jakims sprzetem audio ze Stanow. Zrobili to samo
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  6. #16

    Domyślnie

    Przy okazji wrzuce info na mailu od Sigma serwis - moze komus sie przyda:
    "....
    Witam,

    Nasz serwis respektuje międzynarodową gwarancję Sigmy na okres 12 miesięcy
    od daty zakupu sprzętu. W przypadku kalibracji do obiektywu należy dołączyć
    używane body z naładowanym akumulatorem oraz międzynarodową kartę
    gwarancyjną z dowodem zakupu. Serwis nie ponosi kosztów transportu
    reklamacji międzynarodowych.


    Pozdrawiam,
    Mariusz L....
    ....."
    Jakby co mam pelnego maila
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •