Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92
  1. #11

    Domyślnie

    Dziękuję każdemu z osobna i wszystkim razem

    Postaram się coś dorzucić niebawem.

  2. #12

    Domyślnie

    Kawal bardzo dobrej roboty. Swietny klimat i kadry. Dawaj wiecej.
    Moze moglbys dodac kilka slow opisu do calosci, byloby interesujaco.
    Pozdro
    S5 d70s n35 1.8 n50 1.8 n85 1.8 s10-20 n18-70 s70-200

  3. #13

    Domyślnie

    Swietne pod kazdym wzgledem: tresciowym, fotograficznym, reporterskim, brawo Pawle.
    JN

  4. #14

    Domyślnie

    oryginalni jak cholera,jednak tak naprawdę dla nas ich kultura jest zupełnie nieznana. A przy tym mam takie wrażenie że dobrze się bawią.
    Fajne zdjęcia.
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  5. #15

    Domyślnie

    Ktoś mnie prosił o to by napisać kilka słów.

    Po co przyjeżdzają do Polski?

    Zdjęcia pochodzą z uroczystości Jorcajt, która odbywa się w rocznicę śmierci cadyka-założyciela rodu, wtedy zjeżdzają sie z całego świata /głównie USA, Niemcy, Izrael/ modlą się, bawią, piją /w granicach rozsądku, nie widziałem pijanego chasyda w sztok/. Głównymi ośrodkami w Polsce są Przemyśl, Leżajsk, Lelów itp.

    Co robią chasydzi?

    Chasydzi są żydami, ale specyficznymi, nie pracują a modlą się, studiują Tore. W Izraelu stanowią 12% ludności, ich kobiety pracują i są nieprzystosowani do jakiejkolwiek pracy. Żydzi nie przepadają ponoć za chasydami. Kobiety wolne, wyglądają normalnie, zamężne są zamaskaowane w szaty i mają ogolone włosy na zero.

    Jacy oni są?

    Różni, 30-40% chasydów są aroganccy, czują sie lepsi, większa część jest pozytywnie nastawionych do ludzi. Pierwsze moje kroki między chasydami to był szok, pchają sie, obijają się, zachowują sie ... agresywnie w tłumie, oczywiście nigdy nie doszło do rękoczynów. Moje stosunki z nimi są bardzo git, mam ich na facebooku, mailuje z nimi itp. Im wyższy level chasyda tym jest życzliwszy, w tym roku zaprzyjaźniłem się z Cadykiem z Lelowa wybranym w tym roku - poprzednik zmarł w zeszłym roku, i zabawy były spokojniejsze od lat poprzednich.

    Czy można ich fotografować?

    W trakcie szabasu raczej nie, ale w wyjątkowych okolicznościach mogą sie zgodzić - nieliczni. Czasami sie uda, czasami się wściekają. Zawsze podchodzę blisko, nie ukrywam się, i jedynie kilku mnie stanowczo odgoniło, kwestia jak z innymi ludźmi, jedni chcą inni nie. Kwestia podejścia, uśmiech, nie chowanie się, rozmowa, i nie ma problemów.

  6. #16

    Domyślnie

    Franeq...powiem wprost, jedne z najlepszych zdjęć reportażowych jakie widziałem ostatnio, po prostu mnie zatkało z wrażenia...

  7. #17

    Domyślnie

    W koncu cos sensownego w temacie. Gratulacje.

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    nic tylko pogratulowac
    pozamiatales Kolego
    zbieram szczene z podlogi
    POZDROWIENIA

    '' Fotografie są jak cebula --- mają warstwy '' Shrek

  10. #20

    Domyślnie

    Druga część tak samo jak pierwsza - dla mnie bomba .

    Jak możesz ,to ja proszę o jeszcze
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •