Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Lublin/Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Mam zamiar zakupić plecak Vanguard Up-Rise 46 i mam pewne wątpliwości co do zaczepu statywowego przy tym plecaku, a mianowicie czy nie rozwali on mi się pod naporem Goldphoto Y324 i głowicy benro BH1-M? Taki zestaw waży około 3 kg.
    Wybieram się w alpy, i jeśli ten zaczep nie zda egzaminu, to jakie macie patenty, sposoby na noszenie ciężkiego statywu, żeby to było w miarę wygodne i nie przeszkadzało w marszu, podchodzeniu pod góre, itp.? Mam pokrowiec na statyw ale plecak i na to jeszcze ten pokrowiec, to chyba raczej nie będzie komfortowe.
    Nikon D300 / D90/ D70 | T 12-24 |S 24-70 f/2.8 | N 70-200 VR | 35 f/1.8 | N 50 f/1.8 D| 85 f/1.8 | SB-600 | SB-900 | Lee Filters ND |

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAWIA Zobacz posta
    j pomarańczowe delikatne wstawki i środek to strzał w dziesiątkę. Wszystko widać jak na dłoni (a nie jak w mega czarnych plecakach lowepro).
    Lowepro nie ma "mega czarnych" "środków", tylko szare. "Mega czarne" "środki" ma za to Tamrac, tam spróbuj czegoś poszukać.
    The name of the game is to fill the frame.

  3. #13

    Domyślnie

    @RAWIA - gdzie zakupiłaś plecak? bo ja drugi tydzień nie mogę go wydobyć ze sklepu internetowego, w którym zamówiłam... :/
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #14

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowany modelem 45 lub 43. Ktoś wie gdzie można je zobaczyć w Warszawie oraz którego sklepu internetowego unikać (a plecak nie jest dostępny w zbyt wielu, niestety...)

  5. #15

    Domyślnie

    Może komuś się przyda: w Wawie Vanguardy są do znalezienia w Media Marktach, niedawno 3 rozmiary Up-Rise były w MM na Górczewskiej. Choć ceny jak na tak nie-renomowaną firmę całkiem wysokie, to jakość na oko wygląda całkiem-całkiem. No i ich rozwiązania są całkiem fajne, znacznie ciekawsze od Lowe, które to już chyba leci tylko na opinii. Aczkolwiek w Up-Rise osobiście do mnie nie przemawia dostęp od pleców - właściwie aby coś tamtędy wyciągnąć trzeba torbę gdzieś położyć, z wiszącą nie udało mi się znaleźć sensownej pozycji.

  6. #16

    Domyślnie

    Ja też trafiłem na nie w Saturnie w Złotych Tarasach - konkretnie na 43 oraz mniejsze torby, bo 34 ani plecaków nie było. Ceny, jakto w Saturnach/MM chore, ale przymierzyć się można. Ja w każdym razie odpuściłem, bo torby były w sposób zbyt oczywisty fotograficzne, a plecak za duży na moje potrzeby. Teraz poluję na Lowepro Classified 160 AW ew 140AW

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli spodobało Ci się rozwiązanie typu "slingshot" z mniejszych UP-Rise, to polecam uwadze Tamraca serii Velocity. Szukałem gdzieś w Wawie Classifiedów "Sling", ale nie udało mi się ich obmacać na żywca, przypadkiem wpadł mi w łapy Tamrac 7x, od razu się spodobał, jak zobaczyłem cene (coś ze 170 zł), to kupiłem bez dłuższego zastanawiania. Mimo drobnych wad, po paru miesiącach używania dalej jestem z torby bardzo zadowolony. No może gdybym teraz miał kupować jeszcze raz, to wziąłbym 8x.
    No i samego "slingshota" uważam za wynalazek genialny, o niebo lepszy od klasycznych toreb na ramię (pod względem wygody noszenia) i plecaków (pod względem wygody dostępu do sprzętu).

  8. #18

    Domyślnie

    Układ tego Tamraca, pojemność, możliwość przenoszenia są porównywalne do tytułowych Vanguardów i wspomnianego przeze mnie Lowepro 160. Jednak w moim (i chyba nie tylko moim) odczuciu estetyka została w nich położona na ołtarzu funkcjonalności, a sam kształt sugeruje zawartość. Tymczasem plecaki i slingi z serii up-rise Vanguarda oraz torby Lowepro z linii Classified wyglądają jak „cywilne” plecaki czy torby, przez co nie przyciągają tak wzroku i pasują też do bardziej eleganckiego stroju.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeśli idzie o estetykę - w porównaniu do wielu wypustów Lowe (typu serie Nova, Rezo, Slingshot, Fastpack) to miszczostwo świata, bo tamte to naprawdę szczyty paskudztwa. A dodam że wcale nie uważam Velocity za buk-wi-co w tej materii - ot w miare estetycznie zaprojektowana torba. Co do jej "fotograficznego wyglądu" IMHO też nie rzuca się aż tak w oczy, w porównaniu z innymi, ale oczywiście nie jest to coś*pokroju zwykłego "messengera". A do eleganckiego stroju - żaden plecak ni hu-hu nie pasuje. Ale tu już wkraczamy na pole degustibusów.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    ...miszczostwo świata...
    Że co?
    The name of the game is to fill the frame.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •