Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Sigma 15-30 i filtry Cokin P.

    Czy ten obiektyw współpracuje z systemem Cokin? Jeśli tak, to czy po zamontowaniu zestawu, nie powiększa się winieta?
    Z tego co wygooglowałem, to raczej powinno działać, ale wolę się upewnić przed zakupem szkła.



  2. #2

    Domyślnie

    Na FX czy DX chcesz używac? Na pełnej klatce nie ma bata, nie da rady tego używać.

  3. #3

    Domyślnie

    Na FX właśnie. Toś mnie zasmucił. Nawet z holderem "wilde" będzie winietowało?



  4. #4

    Domyślnie

    Widziałeś w ogóle ten obiektyw? Ma wypukłą soczewke i wbudowaną osłone przeciwsłoneczną - coś w stylu 14-24.

  5. #5

    Domyślnie

    Widziałem. W takim razie muszę poszukać jakiegoś innego szerokiego kąta.



  6. #6

    Domyślnie

    Ale do 14-24 już skonstruowali taki adapter do cokina, fakt że filtry prawie formatu A5 są do tego
    A sigma to bardzo fajne szkło jest, za tą kasę polecam
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  7. #7

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odkopać. Jest obecnie jakis system filtrów nadający się do użytku po podpięciu pod FX ?

  8. #8

    Domyślnie

    Lee, NiSi, Haida i pewno kilka innych, mniej popularnych.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Lee, NiSi, Haida i pewno kilka innych, mniej popularnych.
    A jak to dokładnie funkcjonuje, w sensie co jest potrzebne aby to zamontować ? I jak jest z winietowaniem na FX ?

  10. #10

    Domyślnie

    W dużym skrócie:

    1. holder na odpowiedni rozmiar filtrów
    Rozmiar filtra zależy od konstrukcji obiektywu, dla UWA 100 lub 150 mm szerokości.

    2. adapter - służy do połączenia holdera z obiektywem (dla obiektywów z wypukłymi soczewkami, do których nie da się przykręcić filtrów, dedykowany do konkretnego szkła)

    Jeśli rozmiar filtra jest dobrany właściwie, nie ma winietowania.
    Jest problem ze światłem padającym z boku i tyłu. W systemie Lee mają na to tzw. "lightshield"

    Ostatnio edytowane przez pysson ; 14-11-2017 o 13:59

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •