Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Z pierścieniami N85/1.8 spokojnie da radę wg mnie - analogicznie kiedy ja "męczyłem" z pierścieniami 50/1.8 takie same zabiegi robił znajomy właśnie z 85/1.8 i było naprawdę spoko - w końcu i tak macro na 1.8 nie będziesz robił problemy takie jak zawsze - czyli zakładanie/zdejmowanie pierścieni i/lub ich dodawanie/odejmowanie co jak Ci się spieszy jest wkurzające, przy dużej skali odwzorowania robienie zdjęć takim zestawem a normalnym szkłem macro to zupełnie inny komfort po prostu nie da się "obskoczyć" obu rzeczy 1 szkłem tak by było super - inaczej produkowano by to jedno szkło z jakimś extenderem
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  2. #12

    Domyślnie

    No tak, powinienem był to przewidzieć. Czyli co? Koniec złudzeń?
    D90 | kilka szkiełek i wiele chęci

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlyNik Zobacz posta
    Łudzę się jeszcze tymi pierścieniami z N85/1.8. Może z tego wyjdzie jakieś makro?
    oczywiście, że może
    ja zanim kupiłem Tamrona do "makro" używałem właśnie N85 + pierścienie pośrednie Soligor
    Musisz jednak się pogodzić z mniejszym komfortem pracy bo dokładanie i odejmowani pierścieni bywa irytujące ale optycznie jest dobrze. Zwłaszcza jak ktoś robi makro od czasu do czasu.
    Jest jeszcze jedna sprawa N85 przymkniesz maksymalnie do f16 a on już wtedy jest taki sobie a i głębia ostrości może być wtedy za mała.

    Pozdrawiam
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •