Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przedłużka kabla synchro własnej roboty?

    Witam!
    Mam pytanko. Jakiś czas temu zakupiłem zamiennik kabla synchro. Wszystko jest super, działa fajnie itd, ale problem pojawił się następujący (znany pewnie innym chcącym wykorzystać ten kabel do takich celów jak ja), chodzi o to, że kabel, który teoretycznie powinien mieć 5 metrów ma może z 1 m a przy próbie lekkiego naciągnięcia przewraca i ciągnie ze sobą wszystko co do niego przyczepione. Niestety nie pomyslalem o tym przed zakupem, że ten kabel jest skręcony i działa jak sprężyna.
    Natomiast domyślam się, że jest możliwość wykonania z innego, prostego kabla, przedłużenia tego który posiadam. Chciałem tylko zapytać, czy ktoś może bawił się kiedyś w coś podobnego? Chcę to zrobić tak żeby rozciąć ten, ktory mam w polowie, do powstałych końców zakuć jakieś złączki tak żeby w razie potrzeby można było wpiąć przedłużkę i żeby kabel miał faktycznie te dobre kilka metrów. Tylko pytanie ilu żyłowy jest ten kabel? , czy można np użyć kabla ethernetowego i odpowiednich dla niego złączek? czy może PS2?
    Pytam jako laik bo nigdy nie bawiłem się w tą konkretną sprawę i chcę się czegoś dowiedzieć zanim rozetnę w pół mój obecny kabelek

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz sprecyzować o jaki kabel chodzi.
    Domyślam się że synchro do lampy. Ale jaki?
    Kabel PC ma dwie żyły,
    kabel TTL synchro bez AF powinien mieć pięć żył,
    kabel TTL z AF ma siedem,
    jeden kabel łączący "sanki/sanki" będzie grubszy, może nie wejść do ethernetowej wtyczki.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym tego nie robił. Jeżeli kabel skręcony już ma 5 metrów dodając do niego kilka nowych może się skończyć brakiem synchronizacji. Lepiej obecny zastąpić kablem nie skręconym. Najlepiej kablem w ekranie i linką.
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  4. #4

    Domyślnie

    Przedłużałem kabel PC oczywiście nie obeszło się bez kłopotów , ale ostatecznie wszystko działa jak ta lala

  5. #5

    Domyślnie

    Pozwolę sobie trochę odgrzać wątek przedłożenia kabla synchro. Nie chcę zakładać nowego, podobnego wątku na ten sam temat

    Postanowiłem przedłużyć fabrycznie krótki kabel synchro. Kupiłem zatem trzy przedłużacze kabla DIN 5m (zastosowanie audio) oraz dwa wtyki. Kabel DIN posiada 5 żył oraz masę, natomiast kabel synchro 4 piny i piątą masę, więc z łatwością go połączyłem omijając jedną żyłę. Średnica zewnętrzna kabla DIN jest minimalnie węższa od kabla synchro (ok. 0,4 mm). Wtyki wlutowałem do przeciętego kabla synchro.

    Niestety nie obeszło się bez zagadek. Podpinając jedną przedłużkę 5m wszystko śmiga jak należy, kabel przenosi TTL-a. Problem zaczyna się przy podpięciu kolejnych 5m. Lampa nie współpracuje z aparatem. Zdarzyła się sytuacja, że lampa błysnęła, ale tylko do 1/200s czasu migawki. Jest to najkrótszy czas synchronizacji z lampą w mojej puszce.
    Próbowałem również każdy kabel 5m z osobna i wszystko jest OK.

    Pomyślałem, że strata napięcia na kablu i wtyczkach powyżej 5m może być zbyt duża i może nie dochodzić napięcie w pełni. Sprawdziłem to baterią paluszkiem na wszystkich 15m i napięcie dochodzi idealnie.

    Gdzie jest pies pogrzebany? Pomocy!
    Zabaweczki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andi87 Zobacz posta
    Próbowałem również każdy kabel 5m z osobna i wszystko jest OK.

    Pomyślałem, że strata napięcia na kablu i wtyczkach powyżej 5m może być zbyt duża i może nie dochodzić napięcie w pełni. Sprawdziłem to baterią paluszkiem na wszystkich 15m i napięcie dochodzi idealnie.

    Gdzie jest pies pogrzebany? Pomocy!
    "strata napięcia bateryjką" ... aha. Widziałem wielokrotnie "miszczów" od skrętki komputerowej "przecież omomierzem chodzi".

    To są przebiegi wysokiej częstotliwości i od strony fizycznej czy elektrycznej to znacznie bardziej skomplikowane. Na prawo nie chodzić.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •