Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Exclamation D80 - wolna reakcja na spust migawki

    Witajcie!
    Z moim D80 stała się rzecz bardzo dziwna i bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co robić... RATUJCIE...

    Po tygodniu leżakowania w torbie, aparat zaczął mi dzisiaj dziwnie reagować na spust migawki. Wciskam do pierwszego stopnia i jest jeszcze wszystko ok: AF działa i ładnie ostrzy ale gdy tylko wciskam dalej...ok sekunda ciszy...i dopiero lustro idzie w górę.

    Sekunda opóźnienia nie jest też całkowitą regułą, bo raz reaguje szybciej, a raz dopiero po tej sekundzie ale mimo wszystko nawet przy tej szybszej reakcji czuję, że jest opóźniony.

    Zauważyłem w tym kilka zależności:
    - gdy robię zdjęcie na Programie z AF, jest tak, jak napisałem wyżej, czyli AF złapie ostrość/wciskam migawkę do drugiego stopnia/sekunda ciszy/uniesienie lustra (czasem trochę szybciej),
    - gdy przełączę się na full manual w trybie i AF, też różnie reaguje,
    - gdy wciskam migawkę w tempie ok 2 klatki/sekunda, to aparat robi 3 ujęcia/brak reakcji na klatkę/2 ujęcia/brak reakcji na klatkę/3 ujęcia/brak... itd.

    Nie mam pojęcia co się dzieje...

    Zastanawiam się też co mogło na to wpłynąć...
    - Przed tym tygodniem leżakowania robiłem serię zdjęć z czasami naświetlania ok 10 sek.
    - Aparat zaliczył też w pewnym sensie upadek, sytuacja nie wyglądała jednak mocno niebezpiecznie:
    Otóż aparat zapakowany w miękki futerał zsuwając się paskiem z ramienia upadł z wysokości ok 50cm na ziemię. Był to futerał typu "V", czyli aparat był ciasno zapakowany i skierowany obiektywem w dół. Po upadku gdy go otworzyłem jedyne co się stało, to aparat wcisnął się bardziej w futerał, a że miał założony krótki 50mm, to nawet nie powinien uderzyć w ziemię.
    - Podłączałem też niestety aparat do kompa u znajomego ale nie wiem czy istnieje możliwość zawirusowania softu lub coś w tym stylu.

    Bardzo proszę Was o pomoc...

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę późno, ale zawsze

    Czy to opóźnienie przypadkiem nie jest tylko wtedy gdy robisz zdjęcia z lampą? Mój znajomy też do mnie niedawno przyszedł z bardzo podobnym problemem - migawka wyzwalała mu się dopiero po 1-2 s od pełnego wciśnięcia spustu. Przyczyna była prozaiczna - miał włączoną redukcję czerwonych oczu i po prostu przez tą 1-2 s paliła się lampka z przodu - co jest normalne dla tego trybu. Po wyłączeniu redukcji czerwonych oczu aparat robił już zdjęcia normalnie

    Podłączenie do koma nie grozi zawirusowaniem No chyba, że ktoś próbował wgrać jakiś niepewny soft, ale to byś zauważył

  3. #3

    Domyślnie

    a może to opcja podnoszenie lustra jest włączona?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luk1217 Zobacz posta
    a może to opcja podnoszenie lustra jest włączona?
    też to obstawiam

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar romano
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Opole / Katowice
    Posty
    157

    Domyślnie

    Nie zmieniałeś źródła zasilania? Mi po włożeniu zamienników do girpa d70s zwolnił przeokrutnie.
    Taki jeden z takim okrągłym i jeszcze takie coś.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photokom Zobacz posta
    Mój znajomy też do mnie niedawno przyszedł z bardzo podobnym problemem - migawka wyzwalała mu się dopiero po 1-2 s od pełnego wciśnięcia spustu. Przyczyna była prozaiczna - miał włączoną redukcję czerwonych oczu i po prostu przez tą 1-2 s paliła się lampka z przodu - co jest normalne dla tego trybu. Po wyłączeniu redukcji czerwonych oczu aparat robił już zdjęcia normalnie
    Dziękować dobry człowieku!!! niby taka błahostka, ale od tygodnia borykałam się z tym problemem, a tu wystarczyło tylko redukcję czerwonych oczu wyłaczyć.... eh... Dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    o mnie się coś podobnego kiedyś przytrafiło. i po pół godzinie coś mi zaswitalo
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 28-02-2017 o 02:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •