Close

Strona 2064 z 3836 PierwszyPierwszy ... 106415641964201420542062206320642065206620742114216425643064 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 20 631 do 20 640 z 38355
  1. #20631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maki Zobacz posta
    Miałem Aspecty pod d... ale Scale zupełnie inaczej mi się ułożył. Aspecty przy Scale'ach to rowery do parku.
    To znaczy coś dla mnie. Często mnie plecy naparzają, kręgosłup powoli wysiada i pozycja bardziej wyprostowana niż na typowym MTB jest mile widziana. Crossy mi się bardzo widzą, ale jak widzę te cienkie obręcze to jestem złej myśli. Zjazdu z krawężnika mogą nie przetrwać, a i strach na dziurawe niczym ser szwajcarski ulice w moim mieście wyjechać. Ale mogę się mylić bo nigdy nie miałem. Taki Sub Cross 30 czy 20 Scotta fajnie się prezentuje na żywo, tylko nie wiem czy te obręcze są rzeczywiście tak cienkie, czy to tylko złudzenie przy nałożonych wąskich oponach. Mimo to skłaniam się ku Aspectowi 730 na razie. Do 10 kwietnia mam czas więc sobie jeszcze przemyślę to i owo. Dzięki chłopaki za porady.

    Edyta: na stronie producenta te dwa rowery mają te same obręcze według specyfikacji - Syncros X-20 Disc / 32H / black. Czyli mała zagwozdka bo Subek bardzo by mi się widział w tej sytuacji. A jak można by założyć do niego grubsze oponki to byłby rower dla mnie.
    Ostatnio edytowane przez otwieracz ; 29-03-2017 o 19:18
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  2. #20632

    Domyślnie

    Większym ograniczeniem w przypadku crossa może być szerokość ramy niż szerokość obręczy. Oponę 1.75" powinieneś dać radę założyć, szerszej już niekoniecznie.

    Co do bardziej wyprostowanej pozycji i kręgosłupa. Ja bym skorzystał z rady lekarza lub dobrego bike fittera. Im bardziej wyprostowana pozycja tym bardziej wszystkie wstrząsy z tylnego koła idą w kręgosłup. Jeździłem swego czasu na typowej miejskiej kozie, wygodnie, ale cała siła do napędzania roweru szła z nóg w takiej pozycji nie ma się jak zaprzeć o kierownicę. Każdy zjazd z krawężnika bez podniesionej dupy z siodełka kończył się strzałem w dupę właśnie i to mimo kanapowego siodła.
    Długo też jeździłem trekingiem, gdzie cztery centymetrowe podkładki pod mostkiem 120 mm/ 6 st. skierowanym ku górze też ustawiły kierownice wysoko. W pewnym momencie jak trekinga przerobiłem na crossa, kupiłem następnego do miasta, a w zeszłym roku jeszcze single-speeda zacząłem obniżać kierownice. Obecnie w wszystkich trzech rowerach mam kierownice na wysokości 95-98 cm.
    Najniżej w miejskim rowerze trekingowym, sztywny widelec, krótka główka, 2 cm podkładek i mostek 90 mm/ 6 st. w dół. Potem jest SS, sztywny widelec, długa główka i skręcane stery, ale mostek mocno w dół jest, kilkanaście stopni na pewno. Potem weekendowa maszyna, czyli wspomniany na początku treking, amor TXC, krótka główka, 2 cm podkładek i wspomniany mostek 120/6 tym razem w dół. Robię na tym rowerze szosowe trasy o długości ponad 100 km i jest bezboleśnie.

    Co do osprzętu, to Alivio/Deore spokojnie wystarcza do wszystkiego w zakresie szeroko pojętej rekreacji.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #20633

    Domyślnie cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )

    >>otwieracz

    No coś Ty, crossy można tyrać wszędzie na maxa. Spoko zakładam do swojego Centuriona opony 40C. Nie mówię tu i jakichś fitness hybrydach, tylko o uczciwych konstrukcjach. Koła w moim maja już z...20tys? kilometrów i sa bez zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez maki ; 29-03-2017 o 19:46
    D800

  4. #20634

    Domyślnie

    zdyboo akurat mam taką możliwość żeby przymierzyć się do obu ram na miejscu i trochę poustawiać co nieco, o ile będzie można. maki mam nadzieję że masz rację, zbytnio nie siedzę w temacie crossów i mam pewne obawy czy aby za tę kasę to będzie wystarczający sprzęt. Raczej o ramę jestem spokojny, bardziej obawiam się o koła. Choć jeździłem już Wigrami, Jubilatami, Orkanami, góralskimi nołnejmami, Giantem, Krossem i żaden rower jeszcze mi się podczas jazdy nie rozleciał, wszystkie koła odsłużyły swoje więc idąc z biegiem czasu i postępem chyba powinno być tylko lepiej.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  5. #20635

    Domyślnie

    Jeśli @otwieracz preferujesz wygodną pozycję, z mtb spójrz w stronę takich maszyn : Fuji Nevada 29 1.6, Kross B3, Monteria 29 DRS (nazewnictwo z zeszłego roku, w tym być może coś zmienili, ale parametry ram raczej pozostały te same)

  6. #20636

    Domyślnie

    Strava się stała taka prywatna, że nie widać aktywności połowy ludzi w naszym nikonowym klubie.
    Nikon Fx

  7. #20637

    Domyślnie

    Może nie jeżdżo

  8. #20638

    Domyślnie

    Ja do niedzieli tylko na taczkach jeżdżę. Szymony ma dzisiaj jakieś single dojeżdżać. Reszta nie wiem. Strava ostatnio się chwaliła jakimiś ustawieniami prywatności to może niektórzy powlaczali...

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  9. #20639

    Domyślnie

    Pytanie/ciekawostka: Jak kierownica "baran" wpływa na średnią prędkość na szosie (pozostałe wszystko takie samo)?

  10. #20640

    Domyślnie

    Jeżdzo jeżdzo:





    A ile szybciej jedzie się na baranie jest możliwe do sprawdzenia z miernikiem mocy bo tak to gdybanie. Generalnie można dostać w gratisie kilka km/h.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

Strona 2064 z 3836 PierwszyPierwszy ... 106415641964201420542062206320642065206620742114216425643064 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •