Close

Strona 2231 z 3830 PierwszyPierwszy ... 123117312131218122212229223022312232223322412281233127313231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 301 do 22 310 z 38298
  1. #22301

    Domyślnie

    Dziękuję Grzechu.
    To teraz tylko została decyzja, bundle czy sam odbiornik?
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #22302

    Domyślnie

    Jednak bundle z hiszpańskiego Amazona. Mają akurat dziś dobrą cenę 350 eurasów razem z wysyłką i przevatowaniem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #22303

    Domyślnie

    Dobra cena

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  4. #22304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    ale i tak uważam że wytyczanie trasy przy użyciu Mapsource czy Basecamp jest totalnie popieprzone.
    To jest nas dwóch. Jeżeli rysuję ślad do odbiornika to korzystam z ridewithgps.com lub z Google. Z tym drugim jest więcej zabawy, ale z obu otrzymuję GPX, który wrzucam do odbiornika i mam piękny ślad, po którym mogę podążać.
    Niemniej jednak kiedyś nie było tak łatwo i jak jechałem w nowe tereny, a za bardzo gubić się nie chciałem, to zapisywałem sobie w odbiorniku kilka(naście) punktów pośrednich. W odbiorniku ustawiałem wyznaczanie trasy off road i tylko kontrolowałem czy widzę różową linię, żeby podążać mniej więcej w pożądanym kierunku.
    Takie typowe wyznaczenie trasy w MS czy BC i zapodanie tego do odbiornika, który i tak trasę wyznaczy po swojemu jest totalnie popieprzone i już z tego powodu wjeżdżałem na dziwne nawierzchnie.

    Tak naprawdę MS używam do wrzucania waypointów. To jest o tyle fajne, że jak gdzieś jadę, to szukam adresu w Goggle Map, znajduję go na np. OSM, zaznaczam waypoint. Do tego jeszcze street view, żeby zobaczyć jak miej więcej okolica lokacji wygląda i trafiam jak po sznurku.
    No i jeszcze tworzę w MS własne mapy. Z OSM szybciej da się ściągnąć mapę np. całej rzeszy, a potem wyciąć z tego kolosa interesujący mnie obszar, niż zaznaczyć interesujący mnie obszar i czekać na kompilację, bezpośrednio na OSM. Raz mi wyświetliło, że jestem milionpięćsetdwadziewięćset w kolejce i mam czekać tydzień.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #22305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    To idziemy dalej
    ad. 7. Głównie mapy zapychają pamięć, ale spokojnie je można wrzucić na kartę i wszystko działa.
    W jaki sposób można to zrobić?
    Byłoby fajnie gdyby przerzucić je na zewnętrzną kartę pamięci.


    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    To teraz tylko została decyzja, bundle czy sam odbiornik?
    Bierz bundle

  6. #22306

    Domyślnie

    Andrzej, wrzuci pliki img na kartę i już. Z tego co pamiętam to nic więcej nie kombinowałem.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  7. #22307

    Domyślnie

    Nic więcej nie trzeba z poziomu kompa robić. Natomiast w samym odbiorniku na ekranie mapy trzeba wejść w menu i zrobić porządek. W 64s mam osobny guzik z napisem MENU do naduszania. W Edge 1000 pewnie trzeba pacnąć w ekran. Mniejsza z tym, macie to pewnie wiecie co. Następnie odhaczyć lub wyłączyć wszystkie nieużywane mapy. Przy czym dobrze jest, aby dla danego obszaru była aktywna tylko jedna mapa. Raz, że odbiornik mniej obciąża sobie procka, dwa uniknie się dziwnego wyświetlania, że przy jednej skali potrafi się załadować jedna mapa, a zoom nagle zmienia mapę.
    Warto też pamiętać, że w przypadku wybrania nawigacji na jakikolwiek POI na jednej mapie niekoniecznie da się nawigować do tego POI na innej mapie. I nie piszę tu o jakichś szczególnych POI, ale nawet o miastach. Przykład taki, odbiornik automagicznie tworzy listę ostatnio szukanych miejsc. Zatem wbijam, że chcę jechać do Trzebnicy, dojechałem po wyznaczonej trasie. Za dwa tygodnie jadę już na innej mapie, ale znowu chcę jechać do Trzebnicy, szukam POI w ostatnio wyszukiwanych, znajduję, zaznaczam, wybieram jedź i dupa. Nie można wyznaczyć trasy, bo na tej mapie punkt Trzebnica znajduje się w nieco innym miejscu niż na poprzedniej mapie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #22308

    Domyślnie

    Garmin dojechał.
    Hiszpański Amazon się spisał, jedynie skrócony przewodnik mam po hiszpańsku. Reszta international. Wszystko w ramach najtańszej wysyłki za 5 euro. Zamówiony we wtorek wieczorem.
    Natomiast nie mam pojęcia skąd został wysłany, ale możliwe, że z magazynu koło mnie. Mam nalepkę przesyłka krajowa, ale wg śledzenia była w sortowni w Poznaniu.
    Poustawiałem już sobie wszystko, zaraz dogram mapy i jak skończę ładować to zaktualizuję firmware. Jutro pierwsze testy, ale mam pytanie.

    Dostałem czujnik prędkości na piastę. Czy ja dobrze sądzę, że to tylko do gumowej lali? Na powietrzu i tak prędkość idzie z kosmosu?

    Czujnik kadencji i tętna widzi, ale czujnika temperatury już nie. Trudno, będzie ten wbudowany.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #22309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    ...
    Dostałem czujnik prędkości na piastę. Czy ja dobrze sądzę, że to tylko do gumowej lali? Na powietrzu i tak prędkość idzie z kosmosu?

    ...
    Nie do końca wiem co to ta gumowa lala Ale jak założysz czujnik na piastę i skalibruje on się z odbiornikiem to prędkość na wyświetlaczu będziesz miał z tego czujnika. Chyba, że w opcjach włączysz działanie tego czujnika i wtedy prędkość będziesz miał z GPS. Podobnie jest jak padnie bateria w czujniku o czym miałem okazje się ostatnio przekonać.

  10. #22310

    Domyślnie

    Natomiast zalecam wpisanie z palucha obwodu koła, bo automat mnie oszukał

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

Strona 2231 z 3830 PierwszyPierwszy ... 123117312131218122212229223022312232223322412281233127313231 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •