Close

Strona 2128 z 3839 PierwszyPierwszy ... 112816282028207821182126212721282129213021382178222826283128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 271 do 21 280 z 38381
  1. #21271

    Domyślnie

    Myje z szlaufa, myjki takiej i owakiej. Tak raz na kwartał, przeglądam newralgiczne miejsca. Piasty, stery, suport. Specjalnie rowerza nie tytłam, ale różne warunki w lasach i maratonach są. Tak więc zgnojony niemilosiernie bywa od czasu do czasu. Najbardziej dostaje, przynajmniej u mnie, dolne łożysko sterów. Piasty jakieś wybitne nie są M525, a mimo traktowania ciśnieniem są szczelne. A mówię o HT, szosy jeszcze nieutytrałem, tak by karchera stosować.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  2. #21272

    Domyślnie

    Ja bym nie mył. Shao i schwepes umyli i zdjęcia mówią wszystko
    A serio to czasami się zdarza karcherem polecieć z daleka i na razie poza suportem nic nie ucierpialo.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  3. #21273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    (przepraszam za dużą ilość zdjęć)
    .. no proszę Cię, niech inni przepraszają za BRAK zdjęć
    jakby nie było, to forum fotograficzne jest

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    . Ponad 4 tys. przewyższeń robi wrażenie
    ciekawe, jaki jest przelicznik szosa ->mtb 2:1 2:1,5 ?

    Cytat Zamieszczone przez schwepes Zobacz posta
    Kluszkowce'17... Najgorsze zawody w życiu. Ostatnie 27km i jakieś 1100m w górę (i w dół!) z zaciskiem przedniego hamulca w ręce
    ..ale za to wspominać je będziesz całe życie


    [/QUOTE]

    - na Rysiankę kręcenie. (przez okulary polar. świetnie było widać Taterki)


    - pano. spod schroniska na Rysiance


    - czas na zjazd na Boraczą zielonym (dość techniczny, kamienisto-korzenno-powolny)


    - po drugiej stronie tysz pikne widoki



    - i znowu widok na Taterki (taki przekładaniec



    - początek niebieskiej ścieżki z Lipowskiej (cały szlak świetny: techniczny, szybki, singlowy, trawersujący, uroczy



    - jest też fragment "z dupą na kole" - kilkadziesiąt m i uważać trzeba na niespodziewany skręt szlaku



    - ścieżka urozmaicona kładkami



    - wąski, kręty singielek,


    - i do tego te widoki


  4. #21274

    Domyślnie

    Piknie tam.

  5. #21275

    Domyślnie

    W temacie mycia myjką może kogoś zainteresuje.
    Nikon Fx

  6. #21276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Myjecie rowery na myjniach samochodowych ciśnieniowych? Bo opinie są różne. Dziś zaryzykowałem i umyłem pierwszy raz. Aczkolwiek z dość daleka, by ciśnieniem nie wcisnąć piachu w piasty, stery itd... Wygląda, że nic złego się nie stało, ale obawy miałem. Jakie Wasze, fachowców zdanie?
    Myłem raz - zimą. Strasznie się usyfił śniego-błotno-solną mazią. Ale chodziło raczej o spłukanie, więc z dużej odległości. A zazwyczaj wystarcza spłukanie myjką niskociśnieniową (poj. 2,5 l.), mycie gąbką, ponowne spłukanie.

    Ps. Miałem właśnie napisać o testach GCN - ale wyżej już podlinkowano.

  7. #21277

    Domyślnie

    Ja myję myjką wysokociśnieniową regularnie i to z bliska. Najdokładniej czyszczę łańcuch i kasetę, ustawiam dyszę z każdej strony łańcucha i powoli kręcę korbą, aż usunę z niego cały syf.
    Potem kręcę nim, żeby usunąć wodę, czekam żeby wysechł i smaruję. Na początku też miałem obawy, ale po wielu latach takich zabiegów nie widzę żadnych przeciwwskazań.
    Nie zaobserwowałem żadnego przyśpieszonego zużycia, a łańcuch po takim zabiegu pracuje ciszej niż po szejkowaniu.

  8. #21278
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ja myje tylko pod prysznicem, odkrecam glowke i mam cisnienie regulowane palcem jak trzeba. Najpierw oblewam rower woda, nastepnie pryskam dziada Muc-offem albo Finiszlajnem rozowym, potem szczota i za chwile rower jak nowy.

  9. #21279

    Domyślnie

    Damian uważaj może być ślisko ; )
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...roge-w,,6.html
    Jedna z lepszych na szosę w tej części u sąsiadów.
    Nikon Fx

  10. #21280

    Domyślnie

    Rotor - ładnie

    A co do przelicznika mtb-szosa to taki nie istnieje. Za dużo zmiennych - trudnosc terenu, rodzaj roweru, etc. Jednak, mimo wszystko, czułem się po tych 4000m całkiem spoko, mógłbym jechać dalej tylko dzień się skończył

    Cebula - widziałem to, niestety. Znajomy pisał że jechał po wypadku i na każdym zakręcie hamowanie do zera. Nie prędko otworzą tą drogę... Inna sprawa że nie pojechałem jednak skrótem na Dziada, póki co zwiedzam co jakiś czas inne miejsca.
    Ostatnio edytowane przez superkomornik ; 30-05-2017 o 13:09
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

Strona 2128 z 3839 PierwszyPierwszy ... 112816282028207821182126212721282129213021382178222826283128 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •