Close

Strona 2282 z 3838 PierwszyPierwszy ... 128217822182223222722280228122822283228422922332238227823282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 811 do 22 820 z 38373
  1. #22811

    Domyślnie

    Było nowocześnie. Teraz nieco klasyki z naszego podwórka.

    rower_narcyz.jpg

    a także zza oceanu.

    RoM_199209_027_Mountain_Bikes_01.jpg

    RoM_199209_029_Mountain_Bikes_03.jpg
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #22812

    Domyślnie

    Ten narcyz na Narcyzie, to Ci dopiero
    Ale już traper w Ameryce na Uniwedze, pewnie ogarnął cały kraj
    Nikon i podróże ...


  3. #22813

  4. #22814

    Domyślnie

    Widzieliśta tego Krossa ? https://www.kross.pl/pl/2018/ebike-mtb/soil-boost-2-0
    Ciekawe, kiedy e-Moona zrobią
    ------
    Sezon serwisowy w pełni, jakiego smaru używacie do łożysk, co by za bardzo się nie wypłukiwał Zwykły ŁT zupełnie się do rowerza nie nadaje (przekonałem się w praktyce). W jednym serwisie rowerzowym używają litowego ze teflonem z patelni , dobre to ?

  5. #22815

    Domyślnie

    Takie cuś znalazłem https://www.castorama.pl/produkty/na...l.html#product
    "do łożysk w sprzęcie chłodniczym i maszynach tekstylnych, wentylatorach, sprzęcie AGD, punktów tarcia pracujących w środowisku wodnym i chemicznym przy ekstremalnych obciążeniach"

    Ciekawe... tanie to to nie jest, ale może dobre ? Tylko, że z Castoramą różnie bywa, miewają ceny absurdalnie wysokie towarów, które nie tak łatwo porównać.

  6. #22816
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #22817

    Domyślnie

    To się nazywa pojechać w trupa...
    Nikon Fx

  8. #22818

    Domyślnie

    To jest droga krzyżowa w siodle dla tego zawodnika, pad zupełny, ale powstał i pojechał....
    Filmik jak z fasiągiem do Morskiego.
    Nikon i podróże ...


  9. #22819

    Domyślnie

    Pojeżdżone trochę na mrozie to się wypowiem w kwestii ciuchów.
    W najzimniejszy dzień zeszłego tygodnia było -13 st. C. Mierzone przez jedną z miejskich stacji pogodowych. Jednak rano nigdy temperatura nie była wyższa niż -10. Do tego jazda pod wiatr, co odbijało się na średniej jak i komforcie. Znaczy marzłem. Może nie tak całkiem, ale palce u stóp miałem już bardzo zimne po 35-40 minutach jazdy. Jeszcze z 15 minut w tych warunkach i zacząłby się pewnie ból.

    Na dole spodnie Pearl Izumi AmFIB. Wg producenta od +6 do -1. Dawały radę do -6 z wiatrem w plecy. W niższych temperaturach i pod wiatr zakładałem na nie dodatkową parę spodni z polarteca lub podobnego materiału. Może i dałyby radę same, bo raz zapomniałem zabrać z fabryki tych polarteców i na drugi dzień założyłem luźne, cienkie spodnie trekingowe i też było spoko. Nie miałem jednak ochoty na eksperymenty z kolanami. Czasem czytam w recenzjach spodni, pisanych przez użytkowników, że docieplają obcisłe spodnie zakładając pod spód bieliznę termiczną. Mnie się taka sztuka nie udaje. Może jakbym miał bieliznę z pasami pod stopy lub w ogóle rajtuzy, to może dałbym radę. Może ktoś używa i podpowie jakieś patenty.
    Na stopach Shimano XM7 i grubsze skarpety trekingowe. Przy -10 było spoko przez te 35-40 minut, przy niższych temperaturach jednak palce marzły. Niby mniej tylko o 2-3 stopnie, ale wiatr dokładał swoje.
    Góra, bielizna termiczna (Brubeck, Wisport lub Hannah, bez większej różnicy), na to długa koszulka Decathlon Aerofit i kurtka Decathlon Aerofit z doczepionym plastronem. Zatem z przodu miałem cztery warstwy, z tyłu trzy.
    Na dłoniach miałem rękawice Decathlon BC900 i była to jedyna część ciała chroniona tylko jedną sztuką odzieży. Było spoko, czasem końce palców marzły, ale potem przestawały.
    Na łbie, kominiarka z plastronu i druga cienka, wełniana. Do tego kask tak średnio wentylowany. Musiałem zrezygnować z okularów, bo po zakryciu nosa drugą kominiarką mocno parowały.

    Ogólnie miałem trochę dosyć tych dojazdów w mrozie i dobrze, że to tylko tydzień był, a nie miesiąc na przykład. Z drugiej strony to i tak lepiej niż w zbiorkomie.
    Dzisiejsze poranne -5 powitałem bardzo ciepło, a w popołudniowych +6 było aż zbyt ciepło, mimo pozbycia się części ciuchów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #22820

    Domyślnie

    Trochę rozruszam wątek? Myślę o przejściu na bezdętki, ale nie wiem czy nie napalam się nad wyrost. Powiedzcie mi czy to się opłaca, tzn czy korzyści będą większe niż upierdliwość systemu. Nie miałbym wątpliwości gdyby nie fakt, że na rower mam czas tylko w weekendy. W tygodniu rower stoi w garażu i raczej jest nie ruszany Czy to nie będzie negatywnie wpływać na mleko w oponie? Obawiam się, że więcej będzie przy tym roboty niż będę na tym jeździł. Jeśli miałbym przed każdym wyjazdem dmuchać koło i do tego 1 na m-c (albo i częściej) jeszcze bawić się w dolewanie, czyszczenie czy co tam jeszcze trzeba, to chyba podziękuję, ale jeśli ciśnienie trzyma w miarę ok a dolewki będą z rzadka, to bym w to wszedł. Pewnie sporo zależy też od tego jak koło się uszczelni za pierwszym razem. Co muszę skompletować do takiej zabawy?
    Na pewno wentyle - to wiem, że z okrągłą (stożkową) uszczelką. Stan's to koszt ok 60 zł, jest raczej polecany. Jest jeszcze coś innego, tańszego?
    Taśma - obręcze mam 19mm (wew.) z tego co wiem, to taśma powinna być 2-3mm szersza. Tutaj nie mam pojęcia co wybrać (może już mam coś nawinięte na obręcze, ale nie sprawdzałem). Jedni polecają Stan'sa inni mówią że zwykła Tesa albo nawet duct-tape daje rade. Pewnie Stan's czy inne trezado (albo jeszcze coś innego) da mi bezproblemowy montaż, ale wolałbym wybrać opcje optymalną cena/jakość (łatwość montażu)
    Mleko - tu wiem, że jest polecane mleko "gościa" z forumrowerowe.org, więc pewnie bym w to poszedł.
    No i opony, ale może o nich za chwilę.
    Jakie są wady takiego systemu? Co z jazdą w zimie? Nie przypuszczałem że będę jeździł w mrozach, ale w tym roku nie odpuszczałem nawet przy -12*C, a czy mleko to wytrzyma. Fakt, że to raz mi się zdarzyła taka temp. ale temp. w okolicach 0*C czy -5*C jakoś specjalnie mi nie przeszkadzają (przynajmniej nie ma błota i much ) więc w takich temperaturach jeździłem, można powiedzieć, regularnie tej zimy.
    Jest coś jeszcze o czym trzeba pamiętać? Na pewno dętka w plecaku, to wiem

    Opony - od tego w zasadzie moje rozważania się zaczęły. Stwierdziłem, że przydałaby się wymiana moich rapid robów. W szczególności tylny kapeć jest mocno słaby. Nie jest może nie wiadomo jak wytarty, ale przy mokrych, błotnistych podjazdach trochę się muszę nakręcić (na jeden obrót przedniego koła, tył kręci się pewnie ze dwa razy ). Tutaj też pojawiają się 2 główne pytania.
    1. Jaki rozmiar? Obręcze mam, tak jak wspomniałem, 19mm wew. Teraz mam opony szerokości 2.1, ale zastanawiam się czy nie przejść na 2.2 albo 2.25. Jedni piszą że taka obręcz to przyjmie inni że jednak nie będzie to zbyt dobrze ze sobą grało. Oczywiście 29".
    2. Co kupić? Mój typ to Vittoria Barzo na przód i V. Mezcal na tył, ale zastanawiam się, czy jednak nie wziąć 2x Barzo. Obawiam się, że Mezcal nie da mi istotnej różnicy w przyczepności względem Robów, szczególnie na wiosenne roztopy i błoto. Tylko jak Barzo będzie sobie radzić w suchym terenie jako napędówka?
    Teraz trochę info na czym mi zależy, a na czym nie. Zależy mi na uniwersalnej oponie w terenie. Tzn dobra trakcja i przyczepność od błota po suche (wiem takie opony nie istnieją ) Jeżdżę po lasach i asfaltach, ale to na ścieżkach leśnych mi najbardziej zależy. Nie ścigam się w maratonach, więc nie urywam ułamków sek. oporami toczenia. Ścieralność - myślę że przy moim kilometrażu/rok nie ma to znaczenia. Waga - pewnie kompromis pomiędzy wylajtowanymi gumami a solidnym klocem. Opony które by mnie interesowały to zwykłe zwijane, nie TNT. Pewnie idealnie by było mieć 2xBarzo na zimę i błoto i do tego Mezcala na suche (lato), ale chyba przy mojej jeździe to trochę przegięcie. A może jeszcze coś innego polecicie?
    Ale się rozpisałem, ale dobrze, bo ostatnio coś tu cicho. Nawet Shao nic nie pisze, nie mówiąc już o jeżdżeniu.

Strona 2282 z 3838 PierwszyPierwszy ... 128217822182223222722280228122822283228422922332238227823282 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •