Close

Strona 52 z 3837 PierwszyPierwszy ... 2425051525354621021525521052 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 38361
  1. #511
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel.S Zobacz posta
    Nie psikaj WD na korby, szkoda korb. Trzeszczy, bo jest trochę piachu. Trzeba rozkręcić, wyczyścić do czysta (kwadraty i profilaktycznie gwinty w pedałach), musnąć smarem ( dosłownie musnąć, żeby się nie zapiekało), i złożyć w sterylnych warunkach.

    Jeżeli wielowpust, to psikanie WD jest mniej szkodliwe, ale przyczyną tak czy siak jest piach.
    One tak france mają od samego początku. Zresztą z trzeszczącymi korbami RaceFace nie tylko ja się spotkałem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #512

    Domyślnie

    Może od początku były brudne ?

    Jeżeli psikanie WD pomaga, to nie trzeszczy sam materiał, tylko coś na kwadracie/wielowpuście/gwincie. Ewentualnie nie są dokręcone, ale zakładam że to wyeliminowałeś.
    Jak komuś też trzeszczą korby RaceFace, to też ma coś zasyfione.
    Po prostu nie ma bata

  3. #513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel.S Zobacz posta
    Może od początku były brudne ?

    Jeżeli psikanie WD pomaga, to nie trzeszczy sam materiał, tylko coś na kwadracie/wielowpuście/gwincie. Ewentualnie nie są dokręcone, ale zakładam że to wyeliminowałeś.
    Jak komuś też trzeszczą korby RaceFace, to też ma coś zasyfione.
    Po prostu nie ma bata
    Jest bat i to nie jest nowy problem, a dotyczy tylko korb z suportem wyposażonym w zewnętrzne łożyska. RF daje podkładki dystansowe z tworzywa i przy deptaniu trzeszczą. Shimano daje metalowe podkładki i jest spokój. Można kupić lub wyżebrać w serwisie podkładki metalowe i zapodać do RF.
    WD się pryska na te podkładki, nie na wielowypust, śruby czy tarcze.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #514
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Jest bat i to nie jest nowy problem, a dotyczy tylko korb z suportem wyposażonym w zewnętrzne łożyska. RF daje podkładki dystansowe z tworzywa i przy deptaniu trzeszczą. Shimano daje metalowe podkładki i jest spokój. Można kupić lub wyżebrać w serwisie podkładki metalowe i zapodać do RF.
    WD się pryska na te podkładki, nie na wielowypust, śruby czy tarcze.
    Dlatego nic nie będę rozkręcał, bo mi się nie chce. Żadnych luzów nie ma, wolę 2 razy w roku prysnąć w-dekiem gdzie trzeba i już.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #515
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Słonko świeci, trzeba dupsko ryszyć i troszkę smalcu wytopić. Chciałbym coś zakupić poniżej 1kzł. Raczej miejski/treking (postawa raczej wyprostowana) na szosę. 192 wzrost 110 waga. Mam 10km do pracy, codziennie nie dam rady, bo musze pojeździć po mieście, ale 2 razy w tygodniu mógłbym śmignąć + spacerowo z dzieckiem w foteliku w niedziele.
    Czy jest sens szukać czegoś nowego np:
    http://allegro.pl/motta-28-doskonaly...516755485.html
    http://allegro.pl/torpado-partner-gr...534375407.html
    czy raczej zainteresować się używkami?
    http://allegro.pl/holenderski-rower-...0.html#gallery
    http://allegro.pl/giant-tourer-i1530776655.html#gallery
    http://allegro.pl/batavus-crescendo-...530776676.html
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  6. #516

    Domyślnie

    A, takie buty No to pardon, straciłem nieco kontakt z tego typu wynalazkami.

  7. #517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszR Zobacz posta
    Daleko idący wniosek. Moim 'trekingiem', z amortyzowanym przodem, mam nakulane coś około 15 tys. I na bazie tych doświadczeń uważam, że taki przód podnosi mi nieco komfort, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo. Przynajmniej raz uratował mi tyłek po wpadnięciu w ciemnościach w taką dziurę w asfalcie, że ze sztywnym przodem raczej leżałbym pod mknącymi obok samochodami...


    ja z kolei "dzieki" amorowi zrobilem piekny OTB,
    zahamowalem- przod w dol i katapulta + piekny lot...

    przeca sam dobry amortzator tyle kosztuje -2/3 tysie,
    co komu po takim ze sie ugina 3 cm , i to tez do czasu ...
    od 6000 km jezdze na sztywnym i jest ok.

    zreszta... jak oni kiedys bez tych amortyzatorow jezdzili ?
    nie mowie tutaj o rowerach "lesnych"
    Ostatnio edytowane przez jackers ; 29-03-2011 o 22:24

  8. #518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackers Zobacz posta
    ja z kolei "dzieki" amorowi zrobilem piekny OTB,
    zahamowalem- przod w dol i katapulta + piekny lot...

    przeca sam dobry amortzator tyle kosztuje -2/3 tysie,
    co komu po takim ze sie ugina 3 cm , i to tez do czasu ...
    od 6000 km jezdze na sztywnym i jest ok.

    zreszta... jak oni kiedys bez tych amortyzatorow jezdzili ?
    nie mowie tutaj o rowerach "lesnych"
    polecam oglądnąć ten filmik.. zawody z początku lat dziewięćdziesiątych.. niezła jazda..
    http://www.youtube.com/watch?v=VzZkK...layer_embedded

  9. #519

    Domyślnie

    Dobre! Ale goście mieli niezłe sprzęty. Ja w latach 90 tak docierałem rower ala BMX o nazwie "Bratek". Pod nalepką z nazwą na ramie był ładnie wylakierowany napis "Uniwersal". Miał dwie nazwy Potem wzięłem w obroty nowiuśkiego pomarańczowego składaka mojej siostry . Pamiętam jak pierwszego dnia dojechałem do domu z tylnym błotnikiem i bagażnikiem w ręce. Dwa dni nie mogłem na tyłku usiąść takie manko dostałem... Wreszcie rodzice kupili mi "kolażówkę" marki "Orkan" - ful wypas jak na tamte czasy. Ta nawet miesiąca nie wytrzymała... Potem była długa przerwa i dopiero w XXI wieku sam sobie sprawiłem górala , którego mi z piwnicy zakosili rok później , ale to i tak był "noł nejm" z supermarketu. Teraz śmigam na Krossie A6 i to się długo nie zmieni. Ale fajnie powspominać stare czasy...

  10. #520
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziekan77 Zobacz posta
    polecam oglądnąć ten filmik.. zawody z początku lat dziewięćdziesiątych.. niezła jazda..
    http://www.youtube.com/watch?v=VzZkK...layer_embedded
    Hehe, pierwszy mój dzwon na "góralu" wykonałem w ten sposób, że na rowerze było zaledwie kilka rys, a mnie nieprzytomnego eRka zabrała do szpitala na poskładanie. Najlepsze było odrywanie wtopionej w plecy kurtki - wyhamowałem plerami na asfalcie. Dostałem wtedy na czas "odklejania" głupiego jasia i było bardzo fajnie.

    Bolesna także była nauka zjazdów przez las z nowością techniczną w postaci SPD.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 52 z 3837 PierwszyPierwszy ... 2425051525354621021525521052 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •