Close

Strona 2308 z 3834 PierwszyPierwszy ... 130818082208225822982306230723082309231023182358240828083308 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 23 071 do 23 080 z 38333
  1. #23071

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    [MENTION=65070]Za mało danych od Ciebie. Typów rowerzów jest cała masa, więc niby fajnie, ale z drugiej strony stwarza to poważne problemy przy wyborze tego pierwszego dla siebie.
    Już nie wiem jakie dane miałbym dać. Mieszkam w Gorcach, najczęściej jeżdżę po Gorcach, Beskidzie Wyspowym, Beskidzie Niskim. Najczęściej jeżdżenie po szutrze, drogach kamienistych i ścieżkach leśnych. Bywa, że szukam najłagodniejszej drogi na górkę by zjechać najbardziej stromą. Choć zjazdy są najmniej ważne.

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    [MENTION=65070]Jak jeszcze dorzucimy całkiem słuszne i poparte w praktyce powiedzenie, że "pierwszy rowerz kupuje się dwa razy", to już podłamka gotowa
    Jestem na to przygotowany, ale walczę żeby jak najmniej popełnić błędów.

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    [MENTION=65070]Przypomina mi to moje rozterki, jak trzy lata temu kupowałem pierwszego fulla. Niestety, nie da się dobrze połączyć tych wymagań w jednym rowerze. Coś kosztem czegoś, jak będziesz miał fajny rowerz do zjazdu, to będzie kulało jeżdżenie po zwykłych drogach i na odwrót. Musisz się zdecydować, co jest ważniejsze, czy zjazdy są dla Ciebie bardzo atrakcyjne, czy jednak wolisz nabijanie kaemów na asfaltówkach w ładnych okolicznościach przyrody.
    Zjazdy nie są aż tak ważne. Asfalty tylko jako drogi boczne.
    Rozumiem, że moje pytanie było w stylu: "chcę robić zdjęcia, jaki aparat mam kupić?" i rozumiem, jak ciężko się z takimi jełopami gada. Ogłosiłem na fejsie, że szukam i że zapłacę za pomoc. A że jestem uczynny i w miarę lubiany to parę osób się zgłosiło lub dało namiary. Okazało się, że kolpuje, twierdzi, że ega z drużyny koszykarskiej się zadeklarował (sporo jeździ, sporo kuma zniżki), I pewnie nie będzie chciał nic w zamian bo niedawno dałem mu cudne butki Salewa za 600 zł, więc wdzięczny nieco jest. Jeśli nie to wezmę kolegę rowerzystę do jakiegoś dużego sklepu i coś wybierzemy. A błędy i tak się zdarzają. W końcu nie kupuję używanego Merca za 300 tysi.

    Zatem dziękuję i do zobaczenia na drogach, ścieżkach i bezdrożach.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #23072

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Już nie wiem jakie dane miałbym dać. Mieszkam w Gorcach, najczęściej jeżdżę po Gorcach, Beskidzie Wyspowym, Beskidzie Niskim. Najczęściej jeżdżenie po szutrze, drogach kamienistych i ścieżkach leśnych. Bywa, że szukam najłagodniejszej drogi na górkę by zjechać najbardziej stromą. Choć zjazdy są najmniej ważne.
    no teraz całkiem konkretnie, np taki rowerz:
    https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/neuron-al-5-0.html

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    wezmę kolegę rowerzystę do jakiegoś dużego sklepu i coś wybierzemy.h.

    w sklepie zwykle jest tak, że sprzedawca chce sprzedać to, co ma na stanie, a nie to co będzię dla klienta najlepsze. Sugeruję jednak najpierw zrobić wywiad w necie

  3. #23073

    Domyślnie

    Canyon pękł koledze znacznie przed upływem gwarancji. A @rotor pozbył się swojego bo źle mu się jeździło... Nie to, że odradzam, ale polecam się sześć razy zastanowić nad zakupem pierwszego MTB bez możliwości przymiarki...

  4. #23074

    Domyślnie

    Krzysiek, aleś dowalił teraz
    Przecież wg Twojej teorii, usterkę może mieć wszystko, bez względu na znaczek firmowy. Sprzedałem Canyona, gdyz źle dobrałem rozmiar ramy do siebie (to był mój błąd), po drugie, jak go kupowałem, juz miałem skonkretyzowane potrzeby i dobrze wiesz, że wyszło to w sumie tak z rozsądku, bo celowałem w wyższy model - Spectrala, którego w późniejszym czasie nawet już zamówiłem, ale wyszło, jak wyszło.
    Poza tym Canyona wychwalałem, jako bardzo dobry, uniwersalny rower o dużych możliwościach, do tej pory go dobrze wspominam. Jest tylko jedna moja wątpliwość, otóż ten z linku dla @elanek jest na RockShoxie, a mój był na Foxie, to może stanowić różnicę w działaniu zawiechy

  5. #23075

    Domyślnie

    Przecież ja trzymam się swojej wersji- jasno napisałem, że nie odradzam

  6. #23076

    Domyślnie

    Drodzy koledzy doradzicie coś w tym wątku?
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...91#post3943991

    Z góry dziękuję.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  7. #23077

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Drodzy koledzy doradzicie coś w tym wątku?
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...91#post3943991

    Z góry dziękuję.
    Odpiszę pod wieczór z kompa, bo z komórki mi się nie chce tyle klepać. Wybacz.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #23078

    Domyślnie

    Ze spokojem. Ja mam cierpliwość Czekam i z góry dziękuję.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  9. #23079

    Domyślnie

    Byłem na oglądaniu rowerów w kilku sklepach. I wg sprzedawców rower poniżej 9000 zł, nie jeździ i ogólnie jest do niczego. A najlepiej jakby kupić za 15000 zł. Skoro najtańszy nowy samochód osobowy można kupić w Polsce za ok. 30000 zł, a biorąc pod uwagę podatki i marżę dealera to wychodzi, że poniżej 20000 zł, to można dojść do wniosku, że dwa rowery FULL po 15 kg są droższe od nowego samochodu osobowego ważącego ok. 1000 kg!
    Waryjactwo!
    Wiadomo, że moda, szpan, mała skala produkcji robią wysoką cenę, ale jak sobie porównałem właśnie do osobówki to wyszła cholerna anomalia.
    Teraz to mam rozterki...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #23080

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Byłem na oglądaniu rowerów w kilku sklepach. I wg sprzedawców rower poniżej 9000 zł, nie jeździ i ogólnie jest do niczego. A najlepiej jakby kupić za 15000 zł. Skoro najtańszy nowy samochód osobowy można kupić w Polsce za ok. 30000 zł, a biorąc pod uwagę podatki i marżę dealera to wychodzi, że poniżej 20000 zł, to można dojść do wniosku, że dwa rowery FULL po 15 kg są droższe od nowego samochodu osobowego ważącego ok. 1000 kg!
    Waryjactwo!
    Wiadomo, że moda, szpan, mała skala produkcji robią wysoką cenę, ale jak sobie porównałem właśnie do osobówki to wyszła cholerna anomalia.
    Teraz to mam rozterki...
    Tia. Wejdź na jakies forum fotograficzne, to zobaczysz, rady i ceny co do sprzętu foto!


Strona 2308 z 3834 PierwszyPierwszy ... 130818082208225822982306230723082309231023182358240828083308 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •