Close

Strona 2285 z 3836 PierwszyPierwszy ... 128517852185223522752283228422852286228722952335238527853285 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22 841 do 22 850 z 38351
  1. #22841

    Domyślnie

    Ekstra To z czystym sumieniem mogę zamawiać 2.25

    Wysłane przy użyciu Tapatalka

  2. #22842

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Ekstra To z czystym sumieniem mogę zamawiać 2.25

    Wysłane przy użyciu Tapatalka
    Jasne. Ale przy wyjątkowo niskim ciśnieniu czuć że "pływają" na tak wąskich obręczach...

  3. #22843

    Domyślnie

    ale i tak wypada trzymać że 2 bary z tylu by opony nie popsuć. A przy takim ciśnieniu zadkiem tak mocno nie rzuca.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  4. #22844

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    ale i tak wypada trzymać że 2 bary z tylu by opony nie popsuć. A przy takim ciśnieniu zadkiem tak mocno nie rzuca
    Ciśnienie jest uzależnione od masy użytkownika i stylu jazdy. Zdarzało mi się jeździć przy 1.4... Nic nie popsułem.

  5. #22845

    Domyślnie

    na krótką metę nie zepsujesz. No chyba że snejka zaliczysz.
    Ale zgodnie z moją teorią, popartą analizą awarii opony to właśnie za niskie ciśnienie, niższe niż zalecenia producenta spowodowało rozwarstwienie gumy przy obręczy. W takim przypadku mleko nie pomogło. Zresztą dętka też nie, bo po krótkim czasie rant opony odpadł.


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  6. #22846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    na krótką metę nie zepsujesz.
    A co to jest krótka czy długa meta? Pytam poważnie. 2 lata jeździłem na około 1.5 i nic się nie zepsuło...
    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    No chyba że snejka zaliczysz.
    Snejk nie psuje opony. Albo inaczej- mało który psuje. Ten który psuje oponę psuje zwykle też i obręcz
    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    Ale zgodnie z moją teorią, popartą analizą awarii opony to właśnie za niskie ciśnienie, niższe niż zalecenia producenta spowodowało rozwarstwienie gumy przy obręczy. W takim przypadku mleko nie pomogło. Zresztą dętka też nie, bo po krótkim czasie rant opony odpadł.
    Masz rację- teoria... I teoretycznie zakłada ciśnienie producent. To co podaje zakłada teoretycznie najdłuższą wg. niego trwałość. I w praktyce być może nawet w 90% tak będzie. Ale pozostaje jeszcze 10%. Podobnie jak z serwisem amortyzacji co 50h, zużyciem łańcucha który powyżej jakiegoś wyciągnięcia nadaje się na złom itp.
    Co do ostatniej części zdania- fakt, przy mleczku jakość gumy ma ogromne znaczenia. Ba! Nawet nowe opony potrafią jej mieć po bokach (tej gumy) tak mało, że żadne mleczko nie uszczelni ich...

  7. #22847

    Domyślnie

    Korzysta ktoś z lampki Supernova E3 Pro 2? Szukam czegoś niezawodnego na wyprawki, co uniezależni od baterii. Sprawdzi się do nocnych zjazdów? Waga gra mniejszą rolę, kluczowa jest niezawodność.
    A jakie dynamo? Koło obecnie pod v-ki.

  8. #22848

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A co to jest krótka czy długa meta? Pytam poważnie. 2 lata jeździłem na około 1.5 i nic się nie zepsuło...

    Snejk nie psuje opony. Albo inaczej- mało który psuje. Ten który psuje oponę psuje zwykle też i obręcz

    Masz rację- teoria... I teoretycznie zakłada ciśnienie producent. To co podaje zakłada teoretycznie najdłuższą wg. niego trwałość. I w praktyce być może nawet w 90% tak będzie. Ale pozostaje jeszcze 10%. Podobnie jak z serwisem amortyzacji co 50h, zużyciem łańcucha który powyżej jakiegoś wyciągnięcia nadaje się na złom itp.
    Co do ostatniej części zdania- fakt, przy mleczku jakość gumy ma ogromne znaczenia. Ba! Nawet nowe opony potrafią jej mieć po bokach (tej gumy) tak mało, że żadne mleczko nie uszczelni ich...
    Jak zwykle masz samą rację

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  9. #22849

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    Jak zwykle masz samą rację
    Myślę, że nie w tym rzecz, bo moja racja nie wyklucza Twojej- Ty masz swoje doświadczenia jakie opisałeś, ja mam swoje... I tylko tyle. Lub aż tyle...

  10. #22850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Myślę, że nie w tym rzecz, bo moja racja nie wyklucza Twojej- Ty masz swoje doświadczenia jakie opisałeś, ja mam swoje... I tylko tyle. Lub aż tyle...
    dalej się zgadzam z Twoimi tezami.

    odnośnie moich doświadczeń i czasu. To opona mi padła po jednym sezonie. Ale zaznaczam, faktycznie jarałem się jaką to mam trakcję przy niskim ciśnieniu. Coś jak zmiana kabla do głośnika z dobrego na bardzo drogi

    Co do ilości gumy na bokach opony i mleku to zarówno super wycieniowane i bardziej gumiate przeciekają i wygląda to jakby kot oszczał. Oba rodzaje skutecznie udało się natomiast uszczelnić mlekiem.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

Strona 2285 z 3836 PierwszyPierwszy ... 128517852185223522752283228422852286228722952335238527853285 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •