Close

Strona 1906 z 3833 PierwszyPierwszy ... 90614061806185618961904190519061907190819161956200624062906 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19 051 do 19 060 z 38330
  1. #19051

    Domyślnie

    Bikezone i sbike też mogę polecić. Trafiają się fajne promocje czasami. Sama transakcja też bezproblemowa.

  2. #19052

    Domyślnie

    Pany, zanabyłem liczydełko z pomiarem przebytej drogi w pionie VDO M4, pytanie: za każdym razem przed tripem trzeba ustawiać aktualną, bazową wysokość ?, bo ciśnienie się zmienia i licznik pokazuje po pewnym czasie inną wysokość niż była pierwotnie.
    Drugie pytanie, jak licznik liczy nachylenie drogi?, trzeba go zamontować idealnie w poziomie na kierze ?

  3. #19053

    Domyślnie

    W takim liczniku z altimetrem za każdym razem trzeba wklepać wysokość. Choć w mojej sigme (14.12) z reguły odchyły przy starcie nie były jakieś wielkie.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #19054

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chudeusz Zobacz posta
    Bikezone i sbike też mogę polecić. Trafiają się fajne promocje czasami. Sama transakcja też bezproblemowa.
    A ja właśnie odradzam sbike. Potrzebowałem na szybko opony, mieli status "wysyłamy w 24h", zrobiłem przelew, po 3 dniach się wkurzyłem. Telefon na stronie mają podany martwy. Dzwoniłem cały dzień, dziesiątki razy. Nikt nie odebrał. Napisałem maila i po dwóch dniach dostałem odpowiedź, że "brakło". To po wuj taki status dostępności się pytam. Oponę dostałem po 1,5tyg czekania. Zrobiłem tam zakupy dwa razy: pierwszy i ostatni.

    Za to CR w sumie mogę polecić. Tam zostawiłem trochę grosza, były wpadki, ale wyszli z tego z honorem. Ceny chyba mają najlepsze... Terminu zawsze przestrzegali. Co najwyżej realizacja była szybciej niż planowana.
    Ostatnio edytowane przez matomi ; 28-09-2016 o 16:00

  5. #19055
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ja nigdy nie kalibruje bo mi szkoda czasu, na koncu i tak Strava lubi sknocic. Tylko przy everestingu sie kalibrowal na wszelki wypadek.

    A nachylenie pewnie liczy liczac iles metrow przelecial przy danej predkosci i iles w gore poszedl, algorytm w sensie, a nie akcelerometer albo inszy zyroskop wodkoskop.

  6. #19056

    Domyślnie

    no dokładnie, parę metrów nieścisłości, wielkiej różnicy nie zrobi, mi od pisania powyższego postu, zmieniła się wysokość o 1 metr, znaczy jakieś wahania ciśnienia w Bieskidzie mamy w dół (z 274mnpm->275mnpm)

    edit:
    na czasie pobawię sie pomiarem tego nachylenia w praktyce i wg. licznika
    Ostatnio edytowane przez rotor ; 28-09-2016 o 16:03

  7. #19057

    Domyślnie

    Jak Ci zależy na informacji o aktualnej wysokości to musisz go kalibrować za każdym razem (aż Ci się znudzi po 2 razach), bo ilość przejechanych metrów w górę będzie liczył prawidłowo oczywiście w granicy błędu pomiarowego urządzenia.
    Większe odchylenia mogą się pojawić np. w wietrzny dzień albo jak go zmoczysz w deszczu.
    Nachylenie liczy tak jak pisze Szao ilość przejechanych m w gorę / ilość pokonanego przy tym dystansu.
    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Ja nigdy nie kalibruje bo mi szkoda czasu, na koncu i tak Strava lubi sknocic. Tylko przy everestingu sie kalibrował na wszelki wypadek.
    U mnie to co policzy Garmin tyle dokładnie pokazuje Strava, oczywiście można skorzystać z cudownego buttona na stravie correct elevation i wtedy jest różnie.
    Kolega ma Polara M450 i jemu to synchronizacji strava dodaje 70-150m w zależności od pokonanego dystansu.
    Ostatnio edytowane przez MadOnion ; 28-09-2016 o 16:29
    Nikon Fx

  8. #19058

    Domyślnie

    Do garmina 500 też strava dodaje coś od siebie, ale kalibrować na szczęście nie trzeba, ustawiłem raz i przy każdym uruchomieniu licznika pod domem garmin krzyczy że znalazł zapisany punkt wysokości
    Podobno łapie w promieniu 30m

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  9. #19059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    Pany, zanabyłem liczydełko z pomiarem przebytej drogi w pionie VDO M4, pytanie: za każdym razem przed tripem trzeba ustawiać aktualną, bazową wysokość ?, bo ciśnienie się zmienia i licznik pokazuje po pewnym czasie inną wysokość niż była pierwotnie.
    Drugie pytanie, jak licznik liczy nachylenie drogi?, trzeba go zamontować idealnie w poziomie na kierze ?
    Teoretycznie nie trzeba kalibrować, bo będzie liczyć poprawnie tylko z innego pułapu. Ale kalibracja jest na tyle prosta (przynajmniej w innych urządzeniach), że warto kliknąć te 3 razy...

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    A nachylenie pewnie liczy liczac iles metrow przelecial przy danej predkosci i iles w gore poszedl, algorytm w sensie, a nie akcelerometer albo inszy zyroskop wodkoskop.
    Nachylenie liczy na podstawie różnicy w zmianie ciśnienia oraz przebytej odległości.

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    no dokładnie, parę metrów nieścisłości, wielkiej różnicy nie zrobi, mi od pisania powyższego postu, zmieniła się wysokość o 1 metr, znaczy jakieś wahania ciśnienia w Bieskidzie mamy w dół (z 274mnpm->275mnpm)

    edit:
    na czasie pobawię sie pomiarem tego nachylenia w praktyce i wg. licznika
    Zmiany ciśnienia potrafią być takie, że wysokość samoistnie zmieni się o 50 m. Swoją drogą- skąd "pobierasz" info o wysokości bazowej?

  10. #19060

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta


    Zmiany ciśnienia potrafią być takie, że wysokość samoistnie zmieni się o 50 m. Swoją drogą- skąd "pobierasz" info o wysokości bazowej?
    licznik pokazuje od ostatniego postu zmianę o kolejne 2m (277mnpm), a na stronie z pogodą zmiana w ciśnieniu poszła w dół o 1hPa, czyli wychodzi, ze podczas max obniżonego ciśnienia (jakieś 25hPa mniej), będzie nieścisłość 25hPa x 2m = 50, czyli to co pisałeś
    wysokosć npm biorę stąd http://brouter.de/brouter-web/

Strona 1906 z 3833 PierwszyPierwszy ... 90614061806185618961904190519061907190819161956200624062906 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •