Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie jaki obiektyw 55-200 do D90


  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    1. Nie ten dział.
    2. Nikkor 55-200 VR to za kasę którą kosztuje to bardzo dobre szkiełko (najlepsze z wymienionych).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Przecież na optyczne... masz opinie użytkowników. Czekasz, aby ktoś podjął za Ciebie decyzję o ew. kupnie?
    Tutaj jest... podpis

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Garos
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    HollyŁódź
    Posty
    138

    Domyślnie

    Ja posiadam 55-200 VR Nikona i jest OK,tylko musisz pamiętać iż są one dosyć ciemne ale i tak nim będziesz focił raczej w terenie więc nie ma problemu.
    A po założeniu do aparatu będziesz wyglądał prawie jak paparazzi
    Nikon D300 + kilka weków
    www.fotokadry.wordpress.com

  5. #5

    Domyślnie

    Potwierdzam to co napisał Garos. Też mam ten obiektyw Nikona z VR i też jestem zadowolony. Na początku VR trochę mi nawet przeszkadzał, ale po jakimś czasie opanowałem kiedy mam z niego korzystać, a kiedy wyłączyć.

    edit:
    Na pewno obiektyw Nikona jest cichszy od Sigmy i chyba nawet szybszy, jak to porównanie wychodzi z Tamronem - nie wiem.
    N

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    [QUOTE=dominikanj
    proszę o opinię osoby mające doświadczenia z co najmniej dwoma z wymienionych z racji możliwości porównania[/QUOTE]

    optycznie wcale nie lekceważyłbym tamrona, to optycznie bardzo dobra konstrukcja. oczywiście nikkor ma dwie zalety: VR i szybkosc AF. Ale jest tez przesadnie drogi. Miałem i pracowałem na obu - jakby co...

    porównanie jest tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=123340

    Wojtek
    D80, S17-70 f2,8-4,5; N 75-300; Panagor PMC 135 f2,8; Vivitar 300 f5,6 (Tokina)

  8. #8

    Domyślnie

    Z czystym sumieniem polecam wersje bardziej budzetowa - Tamrona. Osobiscie uwazam ze to rewelacyjne szklo za te pieniadze. Jego wady (plastikowa budowa, focus) z powodzeniem rekompensuje jakosc zdjec, ktore produkuje.
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  9. #9

    Domyślnie

    ZDecydowanie najlepszy z calego towarzystwa jest Nikkor. Przy takiej dlugiej ogniskowej i ciemnym szkle VR jest baaaardzo przydatny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wesu Zobacz posta
    ZDecydowanie najlepszy z calego towarzystwa jest Nikkor. Przy takiej dlugiej ogniskowej i ciemnym szkle VR jest baaaardzo przydatny.
    Niskie szumy na wyzszych ISO w d90 mz tez moga pomoc i bez VR zyc sie da. Oczywiscie, jak sa fundusze, lepiej obiektyw z VR.
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •