Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Nie chcę niczego sugerować, ale na stronie głównej tego Forum jest link do sklepu ImFoto. Zajrzyj tam
    Pozdrawiam
    D70s + T17-50/2.8 + SB 600

  2. #12

    Domyślnie

    mam tamrona wersja srubokret, do macro super obiektyw, do portretu równiez zyleta ale na 2.8 nie zawsze zrobisz zdjecie, w tego typu obiektywach/ chociaz niewiem moze sie myle/ zmienia sie przyslona jak zmieniasz odległosc od fotografowanego punktu

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yhtis Zobacz posta
    ale na 2.8 nie zawsze zrobisz zdjecie, w tego typu obiektywach/ chociaz niewiem moze sie myle/ zmienia sie przyslona jak zmieniasz odległosc od fotografowanego punktu
    W każdym obiektywie się zmienia, ale tylko w macro jest to zauważalne. Nie zmienia się przysłona jako parametr obiektywu, bo nie zmienia się średnica przysłony. Ale zmienia się ilość światła docierającego do matrycy, bo w miarę odsuwania obiektywu ma on coraz bardziej wąski kąt widzenia. Dla skali 1:1 ilość światła padającego jest 4 razy mniejsza niż dla nieskończoności. Dlatego body pokazuje 5.6 zamiast 2.8.
    Są jednak obiektywy macro, które zamiast zwiększać odległość od matrycy zmniejszają swoją ogniskową (mimo, że sa stałoogniskowe). Z reguły są to te z wewnętrznym ogniskowaniem, np Nikkor 85/3.5. W tym przypadku spadek jasności nie jest taki duży.

    Ale akurat w macro niewiele to przeszkadza, bo i tak zwykle problemem jest mała GO.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisnia69 Zobacz posta
    Witam,
    Tak jak w temacie chciałbym kupić tamrona 90mm 2.8 do swojego aparatu Nikon D80.
    Poczytałem już na forum i stwierdziłem, że w tej cenie będzie to najlepszy obiektyw dla mnie.
    Przede wszystkim do macro i po części do portretów.( z tego co czytałem to jest jeszcze sigma105 i tokina 100, ale ja wybrałem tamrona, jeżeli uważacie, że to zły wybór chętnie się tego dowiem:P)
    Kupiłem 'dziadka' tego szkła, manual 90/2.5, kierując się celami dwoistymi makro/portret. Na DX wszystko dłuższe wydaje mi sie za długie, do portretu trzeba by mieć pierońskie studia i z modelem komunikowac się przez megafon.
    W dziedzinie makro mam bez montaży, samym kręceniem, do skali 1:2, więcej z demontażem. Czytam ze Twój ma 1:1 już "w sobie". Ale z drugiej strony kocham tą jasność 2.5 starego.... Optycznie - miód !!!
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #15

    Domyślnie

    Powiem Wam, że akurat jeśli chodzi o te wersje ze śrubokrętem lub bez, to w Nikonie jest taka różnorodność jak narodowości w nowojorskim metrze. Inaczej chodzi silnik w 17-50, inaczej w 17-50 VC, jeszcze inaczej w 28-75, w 70-200, 90 macro... Jeśli chodzi o ten ostatni obiektyw, o którym tutaj zresztą jest mowa, to wersja z silnikiem chodzi porównywalnie do wersji ze śrubokrętem, której to notabene producent już nie produkuje.

  6. #16
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    To szkiełko to żyleta 1:1 do macro, a i portrecik ładny wyjdzie. Tylko, nie wiem czy on nie jest aż za ostry do portretów .
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    To szkiełko to żyleta 1:1 do macro, a i portrecik ładny wyjdzie. Tylko, nie wiem czy on nie jest aż za ostry do portretów .
    zdecydowanie nie jest za ostry...
    wystarczy porównać z jakąkolwiek prawdziwą portretówką...
    to szkło zaprojektowane do ostrzenia na małych odległościach i tam się sprawdza najlepiej.
    W portrecie pozwala jednak na dosyć ciasne kadry w przeciwieństwie do np N85 1,8...
    fajne szkło, polecam
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebar1 Zobacz posta
    W portrecie pozwala jednak na dosyć ciasne kadry w przeciwieństwie do np N85 1,8...
    A N85 nie pozwala ? To tylko 5mm różnicy ;p

    Kupiłem Tamrona rok temu i do dzisiaj jestem w nim zakochany i chociaż makro już nie nie kręci to i tak nie potrafię się go pozbyć ;D W portrecie sprawdza się tak samo dobrze jednak N85 będzie od niego lepszy

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pchelek Zobacz posta
    A N85 nie pozwala ? To tylko 5mm różnicy ;p
    no to porównaj sobie minimalną odległość ostrzenia...
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  10. #20

    Domyślnie

    Zapomnialem dopisac, a edytowac juz nie moge. Ten obiektyw ma zloty pasek z czarnymi napisami (ten na fotce ma czarny pasek ze zlotymi napisami). Takiego jak ja mam, nie znalazlem nigdzie zdjecia w Sieci, wiec zamieszczam wlasna fotke:

    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •