Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikkor za 39 000 € - ale za to jaki! :)

    Tutaj coś baaaaaardzo baaaaaardzo rzadkiego: kompletny zestaw Stereo-Nikkor 3,5 cm f/3,5
    http://cgi.ebay.at/Nippon-Kogaku-3-5...item563b0360e4
    Nikoniarz-majsterkowicz

  2. #2

    Domyślnie

    cena jest w $ w ojro to około 30k ale nadal zwala z nóg
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  3. #3

    Domyślnie

    Może popełnię nietakt ale do czego służy taka magiczna maszyna bo pierwszy raz takie coś widzę na oczy ?
    pzdr Kuba
    D7200 | T11-20 2.8 | S10-20 4-5.6 | N50 1.8 | F85 1.4 | CZJ180 2.8 | sb-600 | ex-650+bh02

  4. #4

    Domyślnie

    może ktoś przybliży historie i zastosowanie tego szkła bo pierwszy raz coś takiego na oczy widzę.

  5. #5

    Domyślnie

    Do zdjec 3D.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  6. #6

    Domyślnie

    z tego co mi się kojarzy to masz dwa wizjery do oglądania, tworzy to taki jakby 3d. co mnie ciekawi że jest to naświetlene na jednej klatce... bardzo interesujące! szkoda że teraz nie roibi się takich dziwactw, tylko same 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    sądząc po cenie tego dziwactwa też za dużo nie wyprodukowali

  8. #8

    Domyślnie

    Ten Stereo-Nikkor, to tak naprawdę DWA obiektywy w jednym tubusie. Każdy z obiektywów na klatce małoobrazkowej naświetlał swój pionowy półkadr o wymiarach 24 x 17 mm.
    Na obiektyw zakładało się nasadkę pryzmatyczną, która sztucznie rozsuwała osie optyczne obu obiektywów. Dzięki temu efekt 3D był znacznie lepszy. Podobne cudo ma nasza koleżanka eVek z Wrocławia i pisała o tym na tym forum
    O ile mi wiadomo, wyprodukowano kilkaset sztuk. Podobno podczas transportu jednej z partii obiektywów z Japonii do USA niedopełniono jakichś formalności celnych i kilkadziesiąt kompletów zostało komisyjnie zniszczone przez amerykańskich celników.... Podobno.....
    Ostatnio edytowane przez marcin_G ; 12-04-2010 o 22:40
    Nikoniarz-majsterkowicz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •