Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Statyw turystyczny- jaki wybrać?

    Próbowałem szukać, ale niewiele mi się rozjaśniło.
    Odchudziłem już mój plecak na wyjazdy ( dwa body+3 obiektywy ). Teraz zapragnąłem dokupić statyw, który nadawałby się do noszenia i był jednocześnie stabilny. Mam 186cm wzrostu i trochę mogę się poschylać ( ale wolałbym oczywiście jak najmniej ). Fajnie, gdyby utrzymał np.D300+N80-200/2.8. Budżet - najlepiej do 1K PLN.

  2. #2

    Domyślnie

    Looknij na Benro A-268/269 (4/5 sekcji) + B1 - w cenie ok. 700 PLN. Na forum w testach jest opis lecz z głowicą BH1.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    A może imitację Gitzo Travellera, ale dwukrotnie tańszą, czyli Giotto Vitruvian (http://www.giottos-tripods.co.uk/ind...=4b83be9116e5c). Węglowy powinien kosztować nieco powyżej 1 K zł, a aluminiowy znacznie poniżej 1 K.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Wołomin
    Posty
    37
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    osobiście mam benro a-268 z bh-1 i sobie chwale. wielki co prawda nie jest, ale za to po złożeniu nie wadzi specjalnie, całkiem stabilny (nie miałem jeszcze problemów, ale w trudnych warunkach zdjęć nie robiłem) no i strasznie ciężki nie jest (chociaż to nie włókno węglowe). ogólnie na plus, chociaż głowice bym wymienił :P
    Mój blog - zdjęcia, tematy fotograficzne oraz okołofotograficzne.

  5. #5

    Domyślnie

    Również się zastanawiam między tymi dwoma modelami A-268/269 (4/5 sekcji). Czy 5 sekcyjny będzie równie stabilny jak 4 sekcyjny ? - kusi te 8 cm wysokości więcej (bez kolumny centralnej). Niedawno pojawiła się również ulepszona wersja A-2691, z którego można zrobić monopod !

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian81pl Zobacz posta
    Również się zastanawiam między tymi dwoma modelami A-268/269 (4/5 sekcji). Czy 5 sekcyjny będzie równie stabilny jak 4 sekcyjny ? - kusi te 8 cm wysokości więcej (bez kolumny centralnej).
    Teoretycznie 268 stabilniejszy będzie od 269. Trudno będzie znaleźć kogoś kto miał oba...
    Tutaj masz recenzję po angielskiemu lecz C269 (karbon jednak lepszy jest od alu).

    Niedawno pojawiła się również ulepszona wersja A-2691, z którego można zrobić monopod !
    Tylko wymiary i waga inna (źródło), jak i cena może być "cięższa".
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •