Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    osobiście kupuję u sławka bo ma dobre ceny, świetny towar i błyskawiczną dostawę (o sympatyczności nawet nie wspominam ), więc polecam zakupy u niego bo zawsze polecam zakupy u najlepszych sprzedawców

    fangier...bo o nim chyba piszesz jest najczęściej dość wierną kopią manfrotto i poza jakością wykonania jest równie dobry jak MF, więc jeśli ktoś na prawdę cierpi na niedostatek kasy, to jest to jakieś rozwiązanie, ale zawsze pozostaje jedna rzecz - statyw, żeby był skuteczny musi mieć udźwig 5-6kg!, a nazwa, firma i reszta to już rzecz zasobności portmonetki
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12

    Domyślnie Re: statyw waifeng co sadzicie?

    Wszystko się zgadza, ino może popełniasz błąd zakładając, że ten statyw będzie tak solidny, jak Manfrotto.
    Zresztą, po co strzępić języki, inni mówią, że są jeszcze lepsze statywy...
    Pozdrawiam, Piotrek

    [ Dodano: Czw 14 Kwi, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez alien712
    A na serio, wierzę (błogosławieni co nie widzieli a uwierzyli) że Manfrotto jest debeściarskim statywem, ale jak wszystko ma swoje tańsze odpowiedniki (tak jak to jest z lekami). I jeśli nie mam akurat dostępu do dobrego ksero (ktore gwarantuje zakup najlepszych zabawek) to staram się szukać oszczędności, jeśli tylko są możliwe. Czy jestem skąpy? Chyba nie, bo inaczej nie bawił bym się w fotografię Nikonem.
    Widziałem, nawet mam. Mam również te chińskie, o trudnych do wymówienia nazwach. I dlatego twierdzę co twierdzę.
    Stare przysłowie pszczół mówi: biedny dwa razy traci.
    Poza tym, wybacz, ale sam sobie przeczysz, przeczytaj uważnie swój post.

    To nie tak, błędne podejście. Załóż, że statyw w danym momencie jest jak Manfrotto, tylko jego żywotność jest krótsza. Bo jest np. z cukru i rozpuszcza się na deszczu. Dostajesz co chcesz, każde zdjęcie ostre, tylko częściej musisz wymieniać statyw. A to chyba nie problem.
    Dla mnie to żaden problem, fakt.
    Aha, nie kupowałem u Hesji.
    Piotrek

  3. #13

    Domyślnie

    Hehe, widzisz Behemot? Liczy się przede wszystkim udźwig. Tu się chyba wszyscy zgadzamy. Ten twój ma 5kg więc spełnia minimum. Ale pomimo wszystko uważam, że jest za lekki. Manfrotto waży tylko do 0.5kg więcej, ale do tego dochodzi jeszcze głowica (jakieś 1kg), czyli razem ok. 3.5kg. Mój chińczyk (nie jest to Fangier - to się da powiedzieć ) ma ciężar >3.5kg (full metal) i udźwig 6kg, wysoki (ok. 175cm bez wyciągniętej kolumny). Nie tylko wiatr go nie rusza ale i misiowi po nosie można przyłożyć jak nie chce grzecznie stać w kategorii przyroda/krajobraz tylko lgnie do makro.
    OK, dość. Moje zdanie znasz, poczytaj inne wypowiedzi. Wybrać musisz sam - to TY będziesz używał ten statyw.

  4. #14

    Domyślnie

    jak wybierałem statyw do kompakta, to w sklepie przejrzałem chyba z 10 sztuk aż znalazłem taki, w którym płytka mocująca do aparatu nie "latała" w jarzmie(czy jak tam to nazwać?)

    wszystkie części są plastikowe oprócz nóg
    mój aparat waży 320 gram i nie ma lustra - więc wystarczy do niego taki statyw

    do lustrzanki wątpię

    pozdrawiam paskud
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  5. #15

    Domyślnie

    To nie kwestia kasy ja wiem, że obowiązujący poglad jest następujący:
    jak aparat to D70
    jak statyw to manfroto
    jak lampa to sb800
    jak samochód to subaru
    jak itd
    ale czy warto polecać komuś, kto zaczyna przygodę z fotografią cyfrową D70, komuś, kto foci najczęściej podczas urlopu i imienin SB800, komuś, kto rozstawi statyw 5 razy do roku manfroto ? Po co po to by mieć? Kupiłem D70 bo przestał odpowiadać mi Olympus C700, a trzeba było się tylko wreszcie zapoznać z jego funkcjami i możliwościami i trochę zdjęcia robić nauczyć teraz cześciej zabieram olympusa bo poręczniejszy, lżejszy i mniej go szkoda, a żona ma ubaw jak biorę gruchę i dmucham w d70, klnąc parchy . i mówi i po co ci to było?
    Dodatnia strona posiadania no nie miałbym styczności z Wami , nie poznałbym Hesji, który przywraca wiarę w uczciwość kupiecką (jakbym zmienił zdanie to napiszę) i szukałbym jakiegoś innego hobby, które może nie byłoby tak bezpieczne.

    Reasumując dajcie znać gdzie tanio kupić fangiera i który model, bo jak nie to bedzie sherpa 600 u Sławka i to wy będziecie winni ........

    Pozdrawiam
    Maciej
    D70 by Hesja

  6. #16

    Domyślnie

    jak samochód to chyba VW Golf
    Pozdrawiam
    NIKON F100 / MB15 / TOKINA 28-80 2.8 AT-X PRO / METZ 54 MZ 3 / LOWEPRO NOVA 3 AW / MF 680 B / MF 234 RC

  7. #17

    Domyślnie

    mam taki sam co pierwszy na podanej stronie. Wygralem go w jakims konkursie. Jest swietny, wytrzymaly i w ogole dobry, ale tylko jako tańsza alternatywa statywu pod lampę. Załózylem na nim f801s z ciekawosci i balem sie czy głowica statywu nie rozleci sie. Przekonywalem sie nie raz ( mam w sumie 3 statywy) ze nastepnym bedzie jakis manfrotto. Lepiej jest kupic droższy, ale lepszy na lata. Jesli potrzebujesz statywu na lampe, lub małpkę to mozesz spokojnie uzywac.


    Nie wiem jak ty masz, ale mnie wkurza jak ustawie sobei wszystko tak jak chce, a aparat sie chwieje na statywie, ma pelno luzów i wogole wkurzająca atmosfera zaczyna sie robic przy takim rozlatanym statywie. No Cholery mozna dostac. Generalnie nie radze wysuwac głownej kolumny wcale, a nozki ktore mozna wysunąć dwa razy, wysyn tylko raz, lepiej sie trzyma,ale wtedy zmniejsza sie wysokosc.

    Pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    obowiązujący poglad jest następujący: ale walłeś, jak gołąb o parapet
    jak aparat to D70 - boziu uchowaj, wolę F70
    jak statyw to manfroto - tylko i wyłącznie na droższe mnie nie stać
    jak lampa to sb800 - pudło, cykam metzem :P
    jak samochód to subaru - tak, ale wolę sierkę kombi, jest tańsza i pojemniejsza, a więc bardziej praktyczna
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •