Close

Zobacz wyniki ankiety: Mam Nikona D40X i co dalej kupić...

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • NikkorMicro 85mm*3.5 VR2

    9 24,32%
  • NikkorMicro 105mm*2.8 VR

    27 72,97%
  • Fuji Finepix HS10

    1 2,70%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    W DX masz extra 1,5x powiekszenie, wiec to nie dziwi.
    a mnie to dziwi bo niestety nie mam żadnego ekstra powiększenia... z tego co wiem to zmienia się tylko kąt widzenia obiektywu...

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Magia FX? Ja tu zadnej magii nie widze. Szklo FX moze byc uzywane z jednym i drugi, a takze z analogiem, czyli bardziej uniwersalne. Niby nic, ale lepiej miec niz nie miec takiej mozliwosci.
    przeczytałeś pierwszy post w wątku? polecam

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    85-ka okazala sie zbyt droga na starcie i to jest jej glowny mankament w tych wszystkich utyskiwaniach, bo nikon nie dal niczego wzamian za dx i gorsze swiatlo.
    i dlatego, że okazała się zbyt droga na starcie to ma teraz kupić inny obiektyw? co to za argument?
    Nikon w zamian za DX dał wagę i rozmiar obiektywu, który ma być używany przypomnę z D40x...
    a docelowo z D5000

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Ostra tez nadzwyczajnie nie jest. Szklu mozna wiele wybaczyc, jesli jego cena i mozliwosci sa dobrze wywazone.
    to Twoja wiedza praktyczna czy tylko zasłyszana?

    Nie twierdze, że trzeba wybrać 85tke ale uważam ją za całkiem ciekawą alternatywę dla kogoś kto jak autor wątku jest pewien, że zostanie w DX. Dostaje mały lekki obiektyw z szybkim silnikiem oraz stabilizacją.
    Dodatkowo jest sporo tańszy od 105VR...
    Pozdrawiam
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  2. #22
    AlbertMichta
    Gość

    Domyślnie Czy VR w 105 jest ten sam co w 85 ?

    Zdradzę Wam tajemnicę, że posiadam fizycznie 105mmVR - jest duży i ciężki a ja jestem mały i słaby myślałem, że 85mm3.5 będzie nie tylko mniejszy ale także VR będzie SKUTECZNIEJSZY. Ja robię zdjęcia makro w ruchu z czasem 1/160 sekundy + VR. Jesli jest dokładnie ten sam VR to nie wiem co zrobić ? Gdybym miał aparat FX to byłoby superowo... ale ze względu na to, że taniej od 7.5tys sie nie dostanie nie kupię

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlbertMichta Zobacz posta
    Ja robię zdjęcia makro w ruchu z czasem 1/160 sekundy + VR.
    co jest w ruchu? Ty jesteś w ruchu? Obiekty, które fotografujesz są w ruchu?
    VR nie zamrozi ci ruchu np. kwiatka na wietrze on jedynie niweluje do pewnego stopnia poruszenie wynikające z np. niestabilności naszych rąk przy dłuższych czasach naświetlania.


    Cytat Zamieszczone przez AlbertMichta Zobacz posta
    Jesli jest dokładnie ten sam VR to nie wiem co zrobić ?
    jak to co? skoro masz 105VR to jego wymiana na 85tkeVR jest delikatnie mówiąc bez sensu...
    szkoda, że nie wspominasz o takich drobnostkach jak posiadanie jednego z obiektywów nieco wcześniej...



    Cytat Zamieszczone przez AlbertMichta Zobacz posta
    Gdybym miał aparat FX to byłoby superowo...
    nie wątpię

    Pozdrawiam
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  4. #24
    AlbertMichta
    Gość

    Domyślnie

    co jest w ruchu? Ty jesteś w ruchu? Obiekty, które fotografujesz są w ruchu?
    Ja jestem w ruchu a aparat się trzęsie w moich rękach. Kwiatek się chwieje na wietrze. Na kwiatku mucha się rusza... o... o... o... zaraz odleci

    Daje nam to najdłuższy czas 1/160 sekundy (dla owadów). Dla nieruchomych kwiatków i pejzaży czas można wydłużyć.

    Rozumiem, że pomimo tego, że ciężki i do FXa nie pozbywać się go (tylko dokupić D5000)

  5. #25

    Domyślnie

    Fotografia ma Ci sprawiac przede wszystkim przyjemnosc. Jesli 105-tka jest dla Ciebie za ciezka, to sprzedaj ja i wez cos lzejszego, na przyklad 85-tka Nikkora jest lekka. Ja osobiscie tego bym nie robil, sam marze o 105-tce, niestety male fundusze zmuszaja mnie do zakupu tanszego o polowe Tamrona 90. Ale z drugiej strony jak ktos ma sie meczyc, to i najlepsze szklo nie jest wyznacznikiem, aby targac ciezki sprzet. 105 wazy az 790 g, natomiast 85 tylko 355 g, a wiec tylko polowe.

    Wiem co to znaczy ciazenie obiektywu. Sam dokupilem do mojej puszki gripa tylko dlatego, ze draznilo mnie jak mi 70-300 ciagnal do dolu.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  6. #26

    Domyślnie

    sebar1,
    Ale o co ci chodzi? Sam nie masz tego obiektywu i wojny staczasz. Ja odnioslem sie jedynie do zamieszczonych w sieci sampli i wyjasnilem powody niecheci nikoniarzy do tego szkla.

    Albert,
    VR nie koniecznie bedzie skuteczniejszy. Podatnosc na wstrzasy zalezy tez od wagi i ogniskowej. Mniejsza ogniskowa - mniejsze, ale juz mniejsza waga oznacza mniejsza stabilnosc. 85/3.5 wazy tylko 355g - toz to plastikowa wydmuszka!
    Najlepiej byloby wyprobowac.
    Zorientuj sie takze, ile mozesz dostac za obecny obiektyw, bo napewno bedziesz stratny na tym interesie. Pytanie tylko - ile?

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Siemianowice Śl.
    Posty
    13

    Domyślnie

    A ja trochę może nie na temat, ale trudno się powstrzymać przed komentarzem czytając ten wątek. Dodam od razu, że jestem początkującym na tym forum i bardzo często korzystam z niego. Wiem, że można mieć wiele wątpliwości i jeszcze więcej niewiedzy w wielu tematach, ale niektórzy forumowicze potrafią tak skutecznie "rozmyć" temat, że naprawdę się odechciewa zabierać głos. A to szkoda, bo z pewnością jest wielu ludzi, których wiedza i doświadczenie pomagają innym (o czym się już zdążyłem przekonać), a jak ktoś trochę niepoważnie podchodzi do tematu to być może nie będzie im się chciało zabierać głosu wobec nie do końca przemyślanych pytań. To taka ogólna uwaga, która dotyczy nie tylko tego wątku, ale w tym przypadku odnosi się do zachowania AlbertMichta, który najpierw stawia wydaje się normalne pytanie, po czym po rozwinięciu wątku informuje, że posiada już jeden z obiektywów, którego zakup potencjalnie wydawałoby się rozważa. W taki sposób można skutecznie "rozwalić" każdą dyskusję. Dla mnie temat jest prosty. Skoro posiadasz 105 VR (sam taki też mam, fantastyczne szkło) i znasz jego możliwości to zastanów się co chciałbyś zmienić. Rozumiem, że wagę i rozmiar, która Ci przeszkadza. Przy wadze d40x i 105 VR dysproporcja między jego wagą a 105 VR może być kłopotliwa. Ponadto jak zajmujesz się fotografią makro, to już wiesz, że VR jest w zasadzie „martwy”. Skoro jak piszesz priorytetem jest makro, zatem VR niekoniecznie. Jeżeli zatem chcesz koniecznie coś zmienić to zmieniaj naprawdę bardzo dobre szkło na szkło, o którym na dzień dzisiejszy nie można tak powiedzieć, bo brakuje przekonującej wiedzy. Być może w lipcu (wtedy masz zamiar zmienić sprzęt) będzie więcej informacji. I tyle. Tylko niepotrzebnie „zamąciłeś” (to uwaga do AlbertMichta). Pzdr.

  8. #28
    AlbertMichta
    Gość

    Domyślnie

    A co powiecie o zastosowaniu Fujifilm FinePix HS10 + RAYNOX250 do makrofotografii ? system przeciwstrząsowy trzeciego stopnia i 7 klatek w sekundę


  9. #29

    Domyślnie

    Kedor bardzo ładnie opisał to co tutaj w wątku zadziało się.
    ale AlbertMichta nic z tego sobie nie robi ba dobija jeszcze kolejnym rozmyciem tematu.
    Pozatym też czytając jakoś rzuciło mi w oczy sie macro i vr i robienie w ruchu, pokaż kolego zdjęcia, bo na tą chwilę to, przepraszam jak się mylę, ale wychodzisz na jakiegoś trolla forumowego!
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •